Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.03.21
265 0
Друкувати
Обране

Об'єднана звітність з типом «Довідкова»: ситуація на сьогодні

Поки роботодавці губляться у здогадках, що їм робити, якщо у працівників «сталися» звільнення, пенсія, лікарняний (об'єднаного ЄСВ/ПДФО/ВЗ-звіту в системі досі немає), контролюючі органи тільки знизують плечима. Тож що ми маємо із цієї ситуації на сьогодні?

Відразу зауважимо: поки ми можемо тільки ґрунтуватися на усних, наданих нам, роз’ясненнях контролюючих органів: податківців, пенсійників та ФСС. Але їх уже достатньо, щоб скласти загальне уявлення про ситуацію на сьогодні.

Висновки поки такі:

1. Об’єднаного звіту в системі немає, і найближчим часом він навряд чи з’явиться. За туманними й оптимістичними прогнозами — це березень.

Говоримо зараз про Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Форму останнього затверджено наказом № 7731.

1 Наказ Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» від 15.12.2020 р. № 773.

2. Конкретних строків подання об’єднаної звітності з типом «Довідкова» також наразі немає. Нині це питання на стадії обговорення. Але дуже малоймовірно, що його потрібно буде подавати з кожною заявою-розрахунком на лікарняні, виходом на пенсію або звільненням. Швидше за все, його зроблять щомісячним (одним шматком, так би мовити, щодо всіх «випадків»).

3. Відповідальності за неподання звітності з типом «Довідкова» не передбачено.

4. Подавати такий звіт у паперовому вигляді поштою немає жодного сенсу. До системи він не потрапить, втягнути його туди з об’єктивних причин не вдасться. Фонди його просто не побачать.

Тож можна, а точніше, навіть треба, спокійно чекати. А от паніка з приводу того, що ми позбавляємо працівника лікарняних, пенсії, допомоги по безробіттю, тут ні до чого. Не вина роботодавця, що ми маємо таку ситуацію. І, на жаль, ці проблеми «поштою» не вирішити!

5. З приводу фінансування лікарняних із ФСС ситуація така. У деяких регіонах заявляють, що профінансують лікарняні, якщо до заяви-розрахунку будуть додані копії платіжок про сплату ЄСВ. Таким чином, «надійні» страхувальники отримають кошти без питань.

Нагадуємо: на подання такої заяви-розрахунку на отримання фінансування з ФСС відведено 5 робочих днів з дати прийняття комісією (уповноваженим) із соцстрахування рішення про призначення лікарняних.

Важливо!

Незалежно від ситуації зі звітністю нехтувати цими строками не можна.

6. Виправити виявлені помилки за попередні періоди, допущені у грудневому й раніше поданому ЄСВ-звіті, можливості допоки немає. Це можна буде зробити вже за новими правилами з появою об’єднаного звіту.

Поки це все. Тримаємо руку на пульсі змін.

Савченко Олена

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 9

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×