Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.06.21
85 0
Друкувати
Обране

Об'єднаний ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звіт & штрафи

Не встигла завершитися кампанія зі здавання першого об'єднаного ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звіту, як у платників уже з'явилися запитання щодо виправлення допущених у цьому звіті помилок. Давайте розберемо, які помилки можуть призвести до відповідальності, а які ні; чи працює тут штрафний карантинний мораторій; чи будуть адмінштрафи тощо.


Нагадаємо, що правила складання і подання об’єднаного Податкового розрахунку встановлені ПКУ і Порядком № 4* (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773). Порядок № 4, як і раніше, пропонує два варіанти виправлення помилок в об’єднаному Розрахунку:

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

• або через «Звітний новий» — якщо помилка виявлена до закінчення граничного строку подання Податкового розрахунку;

• або через «Уточнюючий» — якщо помилку виявили після закінчення строку подання.

При цьому не втомлюємося повторювати мантру — «Звітний новий» і «Уточнюючий» Податковий розрахунок (і його додатки) формуємо та заповнюємо за єдиними правилами. Вони повинні містити інформацію тільки щодо рядків з уточнюваними показниками або сумами ПДФО, ВЗ, ЄСВ.

Рядки з правильною інформацією дублювати не треба. Більше нюансів знайдете в статті «Виправлення помилок у звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ» // «ОП», 2021, № 8.

Які ПДФО/ВЗ/ЄСВ-помилки не штрафонебезпечні?

Якщо помилки або недостовірні відомості в Податковому розрахунку за звітний квартал виявлені і виправлені (через «Звітний новий») до закінчення граничного строку його подання, то зрозуміло, що штрафні санкції не загрожують.

А якщо момент уже упущено? Давайте розбиратися.

Зверніть увагу! За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування ЄСВ у складі об’єднаної звітності з ПДФО (ЄП) накладаються штрафи, передбачені за порушення порядку подання інформації про фізосіб — платників податків у розмірах і порядку, встановлених ст. 119 ПКУ (це норма п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ).

Тому, говорячи про штрафи щодо об’єднаного ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звіту, все у нас переважно обертатиметься навколо ст. 119 ПКУ.

У Закон про ЄСВ зазирати більше не будемо.

Так, ґрунтуючись на положеннях абз. 1 п. 119.1 ПКУ, можна дійти висновку, що штрафу (за п. 119.1 ПКУ) НЕ повинно бути, якщо помилки і недостовірні відомості в Податковому розрахунку не призвели до:

• зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку (тут ідеться про зобов’язання з ПДФО і ВЗ);

• зміни платника податку (знову ж таки ПДФО і ВЗ).

Платник податку тут — фізособа — одержувач доходу.

Виходячи із цього, нештрафонебезпечними можна вважати помилки в таких показниках додатка 4ДФ:

• кількість найманих працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами), й осіб, які працювали за цивільно-правовими договорами;

• ознака доходу (графа 6) (за умови, що ПДФО і ВЗ (графи 4 і 4а, 5 і 5а) утримано і відображено правильно);

• дата прийняття або звільнення працівника (графи 7 і 8);

• ознака ПСП (графа 9) (за умови, що ПДФО/ВЗ (графи 4 і 4а, 5 і 5а) утримано і відображено правильно);

• кількість рядків, кількість фізосіб, на яких надана інформація, кількість сторінок додатка 4ДФ.

За зазначені помилки штрафу бути не повинно, навіть якщо їх не виправляти.

Також не повинно бути штрафу за п. 119.1 ПКУ, якщо неправильно зазначена сума нарахованого/виплаченого доходу (графи 3 і 3а), за умови, що сума ПДФО і ВЗ (графи 4 і 4а, 5 і 5а) указана правильно.

Що стосується ЄСВ-інформації в Податковому розрахунку (зокрема, Д1 і Д5), то штраф за п. 119.1 ПКУ за недостовірні ЄСВ-відомості/помилки тут не працює. Як уже було сказано вище, штраф цей працює, якщо помилки і недостовірні відомості в Податковому розрахунку призвели до: зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку (ПДФО і ВЗ); зміни платника податку (фізособи — платника ПДФО і ВЗ). Цей підхід повинен був змінити (поширити штраф і на ЄСВ) Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» від 19.09.2019 р. № 116-IX. Але через законодавчу колізію змін так і не відбулося. Тобто штрафу за п. 119.1 ПКУ за ЄСВ-помилки бути не повинно (читайте також розділ «Адмінштрафи» цієї статті).

Штраф за донарахування ЄСВ — можливий. Але це вже інше питання (не питання штрафу безпосередньо за помилки в Податковому розрахунку).

Якщо податковий агент подає уточнюючий Податковий розрахунок з метою уточнити реквізити підприємства, то відповідальності також не буде. Це визнають і податківці в консультації з категорії 103.26 ЗІР.

Що потенційно штрафонебезпечно

Штрафні санкції за порушення при складанні та поданні об’єднаного ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звіту загрожують платникам за:

• неподання Податкового розрахунку і додатка 4ДФ зокрема (див. категорію 103.26 ЗІР);

• подання Податкового розрахунку з порушенням строків;

• подання Податкового розрахунку не в повному обсязі;

• подання Податкового розрахунку з недостовірними відомостями або з помилками за умови, що це призвело до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або зміни платника податку (див. вище).

Розмір штрафу за перелічені порушення за п. 119.1 ПКУ становить 1020 грн, а за повторне порушення протягом року — 2040 грн.

Важливо!

Цей штраф застосовують не до кожного порушення окремо, а до загальної кількості порушень, які перелічені в п. 119.1 ПКУ і виявлені податківцями під час однієї перевірки.

Помилка в реєстраційному номері облікової картки платника податків (РНОКПП), по суті, призводить до зміни платника податку, а отже, загрожує штрафом за п. 119.1 ПКУ . Проте тут є важливий нюанс. Штрафу можна уникнути, якщо виправити таку помилку самостійно, у тому числі протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про помилку від контролерів (п. 119.3 ПКУ).

Також «безкоштовно» можна виправити помилку, виявлену при проведенні перерахунку за п. 169.4 ПКУ. Проте виправити помилку потрібно з дотриманням вимог п. 50.1 ПКУ.

Нагадаємо: ПКУ встановлює два види перерахунку ПДФО: обов’язковий і добровільний.

Обов’язковий перерахунок проводять у випадках, обумовлених у п.п. 169.4.2 ПКУ. А добровільний перерахунок сум нарахованих доходів і утриманого ПДФО податковий агент має право проводити за будь-який період і в будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування виплат (п.п. 169.4.3 ПКУ).

Карантинні нюанси

Із 01.03.2020 р. по останній день місяця, в якому завершується дія карантину, діє штрафний мораторій.

Увага!

За порушення податкового законодавства (зокрема, за порушення щодо подання об’єднаного ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звіту), вчинені в цей період, штрафні санкції не застосовуються!

Про це ми вже згадували у статті «Карантин продовжено до 30 червня» // «ОП», 2021, № 9. Тому те, про що ми говорили вище, поки фактично не працює. Але є одне «але» — на адмінштрафи цей мораторій не поширюється.

Адмінштрафи

Дійсно, адмінштрафи мораторій обійшов стороною. Тому вони застосовуються в загальному порядку, незважаючи на карантин.

Так, за неподання (несвоєчасне подання) відомостей про виплачені фізособам доходи посадові особи підприємств і ФОП несуть адмінвідповідальність за ст. 1634 КпАП: попередження або штраф у розмірі від 34 до 51 грн (при повторному протягом року притягненні — від 51 до 85 грн).

Може здатися, що це «недорого», але тут є «підводний камінь», пов’язаний із тим, що рішення виносить суд, а отже, доведеться ще й заплатити солідний судовий збір, який включається до складу судових витрат. Їх зобов’язана оплачувати сторона, яка «програла». На сьогодні — це 454 грн.

Порушення ЄСВ-законодавства, зокрема неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою ЄСВ-звітності, подання недостовірних відомостей, які використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, може загрожувати адмінштрафом за ст. 1651 КпАП у розмірі від 510 до 680 грн (при повторному протягом року притягненні — від 680 до 850 грн). При цьому рішення у справі тут уже приймають не суди, а податківці (ст. 2342 КпАП). Ось тут-то якраз теоретично й можна поплатитися за ЄСВ-помилки, які за ст. 119 ПКУ штрафуватися не повинні.

Але варто пам’ятати такі нюанси.

1. «Строк придатності» адмінправопорушення. Це те, що реально може врятувати винну особу від сплати штрафу. За загальним правилом, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення. При триваючому правопорушенні накласти стягнення можуть не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення. Якщо ж справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), то строк не 2, а 3 місяці.

Як зазначено в листі Мін’юсту від 02.08.2013 р. № 6802-0-4-13/11, триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов’язку.

Так, наприклад, несвоєчасне подання звітності — разове порушення, яке припиняється в момент подання звітності, а ось неподання звітності — це триваюче порушення.

2. Вина суб’єкта. Ще одна «соломинка», яка може врятувати від адмінштрафу. Не можна притягнути особу до адміністративної відповідальності, якщо в її діях (бездіяльності) немає вини. Система приймання звітності, м’яко кажучи, працювала зі збоями. Відповідно, якщо причиною порушення стали саме збої системи (є прямий причинно-наслідковий зв’язок), у вас будуть усі шанси від адмінштрафу відбитися. Та й не факт, що самі перевіряючі лютуватимуть із цими штрафами на тлі своєї ж неготовності до прийняття нової звітності.

Кучерова Оксана

Оплата праці, червень, 2021/№ 11

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.