Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.07.21
20324 4
Друкувати
Обране

Об’єднаний звіт: три запитання щодо «шапки»

Лілія Ушакова
Лілія Ушакова експерт по питанням праці та зарплати журналу "Податки & бухоблік"
Звітна пора подання Податкового розрахунку за ІІ квартал 2021 року триває. Звітуємо за старою формою, за якою звітували за І квартал 2021 року. Звісно, з часу подання такого Розрахунку певні моменти його формування могли затертися в пам’яті. Тож сьогодні пропонуємо вам розібрати три гарячі запитання щодо заповнення проблемних реквізитів його заголовної частини.


Рядок 02. Нумерація

Податковий розрахунок та додатки до нього мають заморочливу нумерацію в рядках 02. Шукати якихось пояснень в Порядку № 4 марно. Хіба що щоб знайти: в рядку «номер Розрахунку» слід вказати номер Розрахунку.

У показаннях плуталися й самі податківці. Але у підсумку дійшли висновку, що нумерувати Розрахунки слід у межах одного звітного кварталу і не продовжувати у наступних (див. лист ДПСУ від 16.02.2021 р. № 107/2/99-00-04-02-01-02 // «Податки & бухоблік», 2021, № 49, с. 25).

Тобто, якщо підприємство подаватиме лише Розрахунки з типом «Звітний» (довідкових Розрахунків немає), то в нього буде Розрахунок з типом «Звітний» за 1 квартал 2021 року з номером 1, Розрахунок з типом «Звітний» за 2 квартал з номером 1, Розрахунок з типом «Звітний» за 3 квартал 2021 року з номером 1, Розрахунок з типом «Звітний» за 4 квартал з номером 1. Тобто всі розрахунки з номером 1.

Приклад. Підприємству потрібно сформувати Розрахунок з типом «Звітний» за ІІ квартал 2021 року. Довідкових розрахунків не було.

Рядок 02 Розрахунку з типом «Звітний» за ІІ квартал: рік — 2021, квартал — 2, номер Розрахунку — 1.

Рядок 02 Д1 за:

— квітень: рік — 2021, квартал — 2, номер місяця в кварталі — 1 (квітень — перший місяць у ІІ кварталі), номер додатка до Розрахунку — 1;

— травень: 2021, 2, 2, 2;

— червень: 2021, 2, 3, 3.

Рядок 02 4ДФ за:

— квітень: рік — 2021, квартал — 2, номер місяця у кварталі — 1, номер Розрахунку — 1, номер додатка до Розрахунку — 1;

— травень: 2021, 2, 2, 1, 2;

— червень: 2021, 2, 3, 1, 3.

Рядок 02 Д5 за ІІ квартал: рік — 2021, квартал — 2, номер додатка до Розрахунку — 1.

Якщо роботодавець за ІІ квартал вже формував Розрахунки з типом «Довідковий», наприклад, два Розрахунки з номерами 1 та 2, то Розрахунок з типом «Звітний» за цей же квартал буде мати номер 3. Тобто продовжуємо нумерацію в межах кварталу. У цьому випадку в рядку 02 Розрахунку з типом «Звітний» роботодавець зазначить: рік — 2021, квартал — 2, номер Розрахунку — 3. Також зміниться номер Розрахунку в рядку 02 додатка 4ДФ: за квітень — 2021, 2, 1, 3, 1; за травень — 2021, 2, 2, 3, 2; за червень: 2021, 2, 3, 3, 3. Нумерація Д1 та Д5 без змін.

Якщо Розрахунок з типом «Звітний» сформували, але податкова його не прийняла (виявила помилки), то наступний Розрахунок з типом «Звітний» з виправленими показниками матиме той же номер, що й відхилений.

Якщо в поданих та прийнятих Розрахунках виявили помилки, то для визначення номера Розрахунку, що їх виправляє, дивимося номер останнього прийнятого Розрахунку за цей квартал. Виправляючий Розрахунок матиме наступний номер.

Наприклад, у липні виявили та виправляємо помилки в поданих Розрахунках за І (останній номер Розрахунку за І квартал — 1) та ІІ (останній номер розрахунку за ІІ квартал — 5) квартали. Для виправлення помилок слід сформувати Розрахунок з типом:

— «Уточнюючий» за І квартал з номером 2 (наступний номер після прийнятого Розрахунку за І квартал);

— «Новий звітний» за ІІ квартал з номером 6 (наступний номер після останнього прийнятого Розрахунку за ІІ квартал).

Рядок 032. Кодифікатор

Є в заголовній частині Податкового розрахунку та 4ДФ такий «чудовий» рядок 032: «Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад». У ньому Порядок № 4 приписує зазначати код Кодифікатора територій за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається податковим агентом за такий підрозділ.

І все б нічого, якби не два «але».

Перше — цей Кодифікатор територій багаторівневий (див. наказ Мінрегіону від 26.11.2020 р. № 290). Він складається з кодів та назв об’єктів, які розподілені на п’ять рівнів. Тож виникає питання щодо вибору рівня.

Друге — у багатьох податкових агентів код територіальної одиниці за їх місцезнаходженням (місцезнаходженням неуповноважених відокремлених підрозділів) не збігається з кодом територіальної громади, до якої сплачувався ПДФО із зарплати.

То який же рівень зазначати й на що орієнтуватися: на сплату ПДФО чи на місцезнаходження підприємства?

Ми рекомендували «танцювати» від місцезнаходження та зазначати останній рівень (справа). Але ж хотілося почути офіційні роз’яснення. І вони з’явилися.

Спочатку в підкатегорії 103.25 БЗ податківці натякнули на те, що «рулить» місцезнаходження. Саме там вони навели приклад, вказавши, що для заповнення рядка 032 Розрахунку та 4ДФ код Кодифікатора визначаємо таким чином: знаходимо назву об’єкта в Кодифікаторі, наприклад, Ковель, визначаємо категорію об’єкта «М» (місто), яке відповідає четвертому рівню, а саме UA07060190010068509.

А згодом з’явився лист від 20.05.2021 р. № 498/2/99-00-04-02-01-02, у якому ДПСУ чітко зазначила, що

при визначенні коду Кодифікатора місце сплати податку на доходи фізичних осіб не враховується

Згодні, що було б мегасуперово, якби такі роз’яснення надавалися своєчасно, а не після того, як за І квартал вже відзвітували. Тож наступне запитання цілком очікуване: чи можливо відкоригувати дані рядка 032 вже зданого Розрахунку та 4ДФ, якщо код був зазначений неправильно?

На це запитання є відповідь у категорії 103.25 БЗ. Дані рядка 032 можливо виправити лише у разі одночасного виправлення помилки у розд. I та/або розд. II 4ДФ. Окреме коригування рядка 032 не передбачено.

Рядок 033. Підрозділ

Якщо підприємство має неуповноважений відокремлений підрозділ, то воно відображає базу оподаткування, визначену за працівниками такого підрозділу, та утриманий з неї ПДФО й ВЗ в окремому Розрахунку.

Такий Розрахунок складатиметься безпосередньо із самого Розрахунку з заповненою заголовною частиною та 4ДФ з даними виключно на працівників неуповноваженого відокремленого підрозділу. При цьому у рядку 033 Розрахунку обов’язково слід вказати назву такого неуповноваженого підрозділу, за який подається цей Розрахунок.

Чому це важливо? Бо якщо не заповнити рядок 033 Розрахунку за підрозділ, то такий Розрахунок може «сісти» в систему як Розрахунок головного підприємства. У результаті коректно здати звіт за головне підприємство буде проблематично.

 

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ЛИПЕНЬ, 2021/№ 57

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(4)
Уляна
04.08.2021
Дякую, розібралась з нумерацією.
наталя
08.08.2021
Дякую, надане чітке роз'яснення щодо нумерації
Людмила
05.10.2021
Как нумеровать додатки, если только в третьем месяце квартала были трудовые отношения?
Світлана
05.10.2021
Дуже дякую за розяснення про нумерацію розрахунків.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн