Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.11.21
20725 0
Друкувати
Обране

Об’єднаний звіт: виправляємо помилки в Д1 та Д5

Ситуація: податковий розрахунок за звітний квартал прийнято контролерами. Проте після завершення граничного строку звітування виявлено, що в Д1 та Д5 помилково не вказали працівника, а в Д2 забули вказати працівницю, яка пішла у відпустку для догляду за дитиною. Як виправити такі помилки звичайному роботодавцю, запитує читач. Відповідаємо.

Ситуація, коли при формуванні звітності «губляться» працівники, доволі часто зустрічається на практиці. Як діяти в такому випадку? Проаналізувати помилки. От, наприклад, читач хвилюється, що забув включити працівницю до Д2. Але ж цей додаток звичайні роботодавці не формують! Тож він усе зробив правильно.

Інша справа Д1 та Д5. Розглянемо механізм виправлення на прикладі.

Припустимо, що працівника прийнято на роботу з 20.09.2021. Проте до Д1 та Д5 Розрахунку за ІІІ квартал він помилково не потрапив.

Додаємо в Д5

Доповнення Д5 після завершення граничного строку подання звітності за відповідний квартал проводимо за допомогою Розрахунку та Д5 з типом «Уточнюючий».

У заголовній частині Розрахунку заповнюємо обов’язкові реквізити в рядках 01 — 05, а в рядку 06 вказуємо додатки, у яких будемо проводити коригування.

У Д5 формуємо рядок на загубленого працівника й у графі 20 «Ознака (0, 1)» проставляємо «0» — рядок на введення (див. рис. 1).

img 1

Рис. 1. Фрагмент Д5 до Розрахунку з типом «Уточнюючий»

Переходимо до виправлення помилки в Д1 Податкового розрахунку.

Коригуємо Д1

Якщо помилку в Д1 виявили та виправляємо після завершення граничного строку звітування за відповідний квартал, то тут важливий вид помилки: сумова чи несумова. Від виду помилки буде залежати порядок її виправлення в Д1.

Помилка, яку розглядаємо, сумова. Вона зачіпає базу нарахування та суму ЄСВ. Таку помилку можна виправити:

— за допомогою Розрахунку з типом «Уточнюючий», сформованого за той звітний період, в якому її було допущено, або

— у складі Розрахунку за поточний квартал з типом «Звітний».

Незалежно від обраного варіанта, порядок заповнення Д1 буде єдиним. Донарахування ЄСВ проводимо у Д1 з кодом типу нарахувань (КТН) «2» у графі 09. Це прямо зазначено у п. 6 розд. V Порядку № 4*. При цьому графу 25 «Ознака (0, 1)» не заповнюємо! Приклад заповнення коригуючого Д1 на рис. 2.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×