Нашi сайти:
31.10.18

Переведення в таблиці 5 Звіту з ЄСВ

Як відобразити в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 переведення на іншу роботу працівника? Розбираємося.


Дійсно, починаючи зі звітного періоду за серпень 2018 року страхувальники зобов’язані відображати в таблиці 5 випадки переведення протягом звітного періоду особи на іншу посаду або роботу в того ж страхувальника. При відображенні переведення потрібно звернути увагу на таке.

1. У таблиці 5 зазначаємо лише переведення на іншу постійну посаду або роботу в того ж страхувальника (тобто те переведення, інформацію про яке відображаємо в трудовій книжці працівника). Тимчасове переведення (наприклад, згідно зі ст. 33 і 34 КЗпП) до таблиці 5 вносити не потрібно.

Увага! Не вважається переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

Важливо! Також не є переведенням зміна найменування посади (роботи) працівника у зв’язку з приведенням її у відповідність із Класифікатором професій у разі, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки залишилися колишніми. Адже згідно з п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9 переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації або посаді, визначеній трудовим договором.

2. У разі, якщо переведення на іншу посаду або роботу проводиться:

варіант 1 — не з 1-го числа звітного місяця, в таблиці 5, сформованій за той місяць, на який припало переведення, на застраховану особу формуємо два рядки. Перший рядок — з відомостями за попередньою посадою і з останнім днем роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»). Другий рядок — із зазначенням посади, на яку переведено працівника, і дати початку роботи на цій посаді (графа 11 «дата початку»);

За обома рядками обов’язково мають бути заповнені графи 12 — 16! За першим рядком (з датою закінчення роботи на попередній посаді) графу 17 не заповнюємо.

варіант 2 — з 1-го числа місяця, то дані за працівником мають бути відображені (1) у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, у якому працівник закінчує працювати за старою посадою, із зазначенням останнього дня роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»), і (2) у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, на який припадає дата початку роботи за новою посадою, на яку було переведено працівника.

Графу 17 у таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення не заповнюємо! Зазначати в ній «переведення» не потрібно!

Приклад. У жовтні 2018 року на підприємстві:

— Васюта Сергій Іванович, прибиральник територій, переведений на посаду охоронця з 10.10.2018 р. (наказ від 03.10.2018 р. № 87-ос);

— Бойчук Олег Павлович, продавець непродовольчих товарів, переведений на посаду завідувача магазину з 01.11.2018 р. (наказ від 19.10.2018 р. № 88-ос).

Наведемо нижче фрагменти заповнених таблиць 5 Звіту з ЄСВ за жовтень і листопад 2018 року з даними за працівниками. Роз’яснимо. Васюту С. І. перевели на нову роботу в середині місяця. Тому на нього сформовано два рядки з датами закінчення роботи на старій і початку роботи на новій посаді.

Бойчук О. П. почне працювати на новій посаді з 01.11.2018 р. Тому в таблиці 5 Звіту з ЄСВ за жовтень зазначаємо дані про останній день роботи на «старій» посаді. Початок роботи на новій посаді буде наведений у таблиці 5 Звіту з ЄСВ за листопад 2018 року.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 
Бухгалтер 911


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (14)
!!
31.10.2018
Зазначаємо дані про останній день роботи на «старій» посаді, а програма просить заповнити "Підставу припинення трудових відносин". Це тому, що горе-"законодавці" не продумали, як відрізнити останній день роботи на «старій» посаді від звільнення!
василь !!
31.10.2018
не законодавці винні, а програмері з вашої програми так прописали .
що у вас там медок чи що?
!! василь
31.10.2018
Ви не праві, будь-яка програма не може здогадатися, що це за рядок: звільнення чи останній день на "старій" посаді !
василь !!
31.10.2018
ха-ха, програма у нас має інтелект - її не люди пишуть.
насмішили
Юра василь
06.11.2018
1с так же одной строкой формирует отчет, без указания припинення
ЄВГЕНІЯ
31.10.2018
Я писала текст "Трудові відносини не припиняються". Пройшло.
!! ЄВГЕНІЯ
31.10.2018
Пройшло. Але напевно зарахувалося як "звільнення"!. Потрібно згідно поради вище: "Графу 17 у таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення не заповнюємо!"
василь
31.10.2018
Ви неправильно призначили винного - "горе-"законодавці" не продумали"
Це Порошенко винуватець

Олег
01.11.2018
А необхідно в цьому звіті три колонки прийняття, звільнення -переведення, початковий-скасовуючий де би писалась повна дата, а не одне число.
123
01.11.2018
Працівник з 01.10.2018. року переводиться з однієї посади на інщу в тому самому підприємстві. Поставила дата закінчення 30, а дата початку 1 , і получається у мене помилка, тому що не совпадає період перебування працівника у трудових відносинах. Як виставити у програмі , 30 - це вересень, останній день на старій посаді. Получається , що переведення повинно відбуватися в період текущего місяця, а якщо переведення з 1 числа, то так як вони пишуть не получається. Може хто що порадить.
!! 123
02.11.2018
Дивіться наведений вище приклад!
Отдел кадров
06.11.2018
Вам больше делать нечего?????
Юра
06.11.2018
семь пятниц на неделю... Через месяц напишут ничего не нужно писать про припинення, только одной стррокой
1с так же одной строкой формирует отчет, без указания припинення
Саша Черкаський
08.11.2018
згідно порядку заповнення переведення оформляється так само як і прийом. а прийом оформляється одним рядком. тому я вважаю що потрібно перевод оформляти ОДНИМ рядком із новою посадою.
якщо ні то підкажіть де це прописано?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі