Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.01.16
95506 100
Друкувати
Обране

Плата за землю — 2016: відзвітувати за рік поточний

Плата за землю — один з небагатьох податкових платежів, звітувати за яким необхідно, так би мовити, «авансом». Строки для виконання цього обов’язку не змінили, як і можливість подання щомісячної звітності. Чого не скажеш про саму форму декларації. Є інші новини — у частині розрахунку коефіцієнта індексації. Про все по черзі — у свіжому матеріалі.

Автор: Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com

Якщо податкова реформа — 2015 досить ґрунтовно «перекроїла» правила обкладення платою за землю1, то про наступну реформу, охрещену «mini», цього сказати не вдасться2. Але в сьогоднішній статті нас цікавить питання заповнення звітної декларації, тому безпосередньо до нього й перейдемо.

1 Про що ми повідомляли у статті «Плата за землю — 2015» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 6).

2 Подробиці — у статті «Податки/збори «другого плану»: до і після» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 4).

Подання декларації: загальні правила

Звітуючи за 2016 рік, необхідно застосовувати нову форму декларації, затверджену наказом № 5603. Будьте уважні: при заповненні декларації використовують дві одиниці виміру (про що свідчать відповідні виноски в самій її формі):

— гривні — наводять з двома знаками після коми (тобто з точністю до копійок);

— гектари — з чотирма знаками після коми (з точністю до м2).

3 Наказ Мінфіну «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» від 16.06.2015 р. № 560.

Граничний строк для подання декларації не змінився: згідно з п. 286.2 ПКУ відзвітувати необхідно не пізніше 20 лютого. Враховуючи правило перенесення строку подання звітності на наступний після вихідного робочий день, за 2016 рік необхідно відзвітувати не пізнішепонеділка, 22 лютого.

 

У цьому самому пункті вказано, що суму податку ви зобов’язані обчислювати станом на 1 січня поточного (він же — звітний) року. Однак ми схильні вважати: якщо в січні (або навіть у лютому, але до закінчення граничного строку для подання декларації) у вас з’явився новий(і) об’єкт(и) оподаткування, його (їх) ви також можете включити до цієї декларації, уникнувши тим самим подання уточненок.

Як і раніше, ви маєте право обирати: звітувати вам за весь 2016 рік або ж щомісячно (таку можливість надає п. 286.3 ПКУ). Навіть якщо ви оберете другий варіант, то все одно подати декларацію (у такому разі — за січень 2016 року) вам доведеться не пізніше понеділка, 22 лютого (на підставі згаданого пункту).

Якщо ви маєте декілька об’єктів оподаткування на території різних адміністративних одиниць (коди згідно з КОАТУУ різні), то звітувати доведеться окремо (за кожним кодом) до податкових органів за місцезнаходженням таких об’єктів. Сплачувати зобов’язання також потрібно до різних місцевих бюджетів (залежно від місцезнаходження земельної ділянки).

Якщо ви є одночасно платником і земельного податку, і орендної плати, то вам доведеться подати окремі декларації в частині цих складових плати за землю (про що ДФСУ повідомляє в категорії 112.05 ЗІР). При цьому нумерувати декларації також доведеться окремо (поле «Порядковий № за рік за видом декларації»).

Поширене запитання: як подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (далі — НГО) при наданні першої податкової декларації з плати за землю або в разі затвердження нової НГО землі, якщо податкова звітність подається в електронному вигляді («електронка», нагадаємо, є обов’язковою тільки для великих і середніх платників, п. 49.4 ПКУ)? Як і раніше, доведеться подавати на паперових носіях (оригінал чи копію).

Далі приступимо безпосередньо до «головної страви».

Заповнюємо крок за кроком

Розпочнемо із заголовної частини. При її заповненні особливих труднощів не повинно бути. Орієнтуємося на те, що подаємо першу звітну декларацію за 2016 рік, обравши варіант з одноразовим поданням такої звітності.

Таблиця 1. Порядок заповнення вступної частини декларації

№ поля

Назва показника

Які дані наводити

1

Порядковий № за рік за видом декларації

Ставимо «1», адже в цьому місці вказують номер з послідовно зростаючим числом від кількості поданих відповідних декларацій. Тобто окрема нумерація ведеться для (1) звітних; (2) звітних нових; (3) уточнюючих дек

Тип декларації

Проставляємо відмітку «Х» навпроти поля «Звітна» (якщо подаємо першу звітну форму за 2016 рік) або «Звітна нова» (якщо вирішили виправити помилку(и) у раніше поданій декларації за цей рік)

За 20___ рік

Вписуємо «16», адже згідно з п. 286.2 ПКУ звітуємо саме за поточний (а не за попередній) рік

Починаючи з

У загальному випадку не заповнюємо. Це поле підлягає заповненню, якщо в поточному році отримані нові земельні ділянки або укладені нові угоди оренди держ-ком-земель4

З урахуванням уточнень з

Не заповнюємо. Підлягає заповненню лише у разі подання уточнених декларацій4

За _____ місяць

Заповнюємо лише у разі обрання щомісячного декларування. При цьому в січневій декларації вписуємо «01» тощо

2

Платник

Повне найменування згідно з реєстраційними документами. Скорочення при цьому не допускаються!

3

Код за ЄДРПОУ

Присвоєний юрособі відповідний код. Юрособи, які не мають такого коду, вказують реєстраційний (обліковий) номер платника податків, присвоєний контролюючим органом

4

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта

Юрособи не заповнюють. Поле призначено для ФОП. У загальному випадку останні вказують тут саме ІПН

5

Код виду економічної діяльності (КВЕД) (основного виду)

Відповідний код основного виду діяльності

6

Податкова адреса

Податкова адреса. Для юрособи — це її місцезнаходження, дані про яке внесені до Єдиного держреєстру юросіб і ФОП. Для ФОП — місце її проживання, за яким її беруть на облік як платника податку в податковій5

7

Найменування контролюючого органу за місцезнаходженням земельної(их) ділянки(ок), до якого подається декларація

Найменування того контролюючого органу, до якого подаємо декларацію

8

Код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної(их) ділянки(ок) за КОАТУУ

Відповідний код того органу місцевого самоврядування, на території якого розташована земельна ділянка, за яку звітуємо.

У разі, якщо в межах одного адміністративного району ви маєте земельні ділянки на території різних сільських/селищних рад (з різним КОАТУУ), окремі декларації доведеться подавати до однієї і тієї ж податкової за різними кодами.

Якщо помилитися в коді, податківці вважатимуть відповідну декларацію неподаною

4 У разі заповнення тут вказуємо відповідне число та місяць. При цьому, якщо число складається з однієї цифри (стосується як числа, так і місяця), спочатку перед ним ставлять «0».

5 Крім того, у цьому полі вказуємо: телефон і міжміський код — в обов’язковому порядку, а електронну адресу та факс — за бажанням.

 

Тепер перейдемо безпосередньо до основної частини декларації. Її структура передбачає наявність таких частин:

— І. Розрахунок суми земельного податку;

— ІІ. Розрахунок суми орендної плати;

— ІІІ. Розрахунок податкового зобов’язання.

 

Заповненню підлягають одночасно тільки дві частини: І і ІІІ або ІІ і ІІІ.

Як їх правильно заповнити? Відповіді — у наших наступних таблицях.

Таблиця 2. Порядок заповнення розділу І

№ колонки6

Які дані наводити

2

Категорія земельної ділянки. Наводите двозначний номер арабськими цифрами згідно з Класифікацією № 5487 (див. виноску 7 до цієї колонки у формі декларації, де наведені відповідні значення)

3

Вид права власності: 1 — власність; 2 — постійне користування

4

Серія та номер документа, що підтверджують права, наведені в попередній колонці

5, 6

Дата (у форматі: дві цифри місяця, чотири цифри року), номер державної реєстрації права власності/користування (за наявності). Нагадаємо, що з 2013 року ми маємо справу саме з реєстрацією прав на землю

7

Кадастровий номер земельної ділянки (за наявності)

8

Площа земельної ділянки. Берете із правовстановлюючих документів на землю

9

НГО одиниці площі земельної ділянки. Увага: в цій колонці наводите дані з урахуванням індексації. У цій частині Держслужба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила (лист від 11.01.2016 р. № 6-28-0.22-201/2-16), що коефіцієнт індексації за підсумками 2015 року становив 1,433. На цю величину необхідно помножити минулорічну величину НГО8. А ось у частині сільгоспугідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ і перелогів) коефіцієнт застосовують зі значенням 1,2 (згідно з п. 6 підрозд. 6 розд. ХХ ПКУ) (тобто діє light-варіант)

10

НГО одиниці площі ріллі по області. Для земель, НГО яких проведена, цей показник не потрібний

11

Ставка земельного податку (у %) відповідно до рішення місцевої ради. Для перевірки: має бути в межах від 1 до 12 % (ст. 274 ПКУ)

12

Річна сума земельного податку, розрахована за формулою: колонка 8 х колонка 9 (чи колонка 10 — якщо НГО земель не проведена) х колонка 11

13

Код пільги згідно з відповідним Довідником пільг. Такі пільги передбачені ст. 281, 282, п. 284.1 і підрозд. 6 розд. ХХ ПКУ

14

Розмір пільги згідно із законодавством та/або рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування

15

Сума пільги, розрахована на всю площу земельних ділянок, які підпадають під її дію

16

Річна сума податку до сплати. За відсутності пільг — переносите з колонки 12. За їх наявності розраховуєте за формулою: колонка 12 - колонка 15

6 Її назву не наводимо: її знайдете безпосередньо у формі декларації.

7 Класифікація видів цільового призначення земель, затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. № 548.

8 Нагадаємо, що коефіцієнт індексації НГО земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення такої оцінки земель. Коефіцієнти індексації НГО земель складають: 1996 рік — 1,703; 1997 рік — 1,059; 1998 рік — 1,006; 1999 рік — 1,127; 2000 рік — 1,182; 2001 рік — 1,02; 2005 рік — 1,035; 2007 рік — 1,028; 2008 рік — 1,152; 2009 рік — 1,059; 2010 рік — 1,0; 2011 рік — 1,0; 2012 рік — 1,0; 2013 рік — 1,0; 2014 рік — 1,249; 2015 рік — 1,433. НГО земель за 2002, 2003, 2004 і 2006 років не індексувалася.

 

Зверніть увагу: в одній і тій самій декларації можлива наявність лише одного з перших розділів декларації (І або ІІ).

В цілому порядок заповнення цих розділів є однаковий. Але все ж таки наведемо його і в частині орендної плати за держ-ком-землі.

Таблиця 3. Порядок заповнення розділу ІІ

№ колонки9

Які дані наводити

2

Категорія земельної ділянки. Наводите двозначний номер арабськими цифрами згідно з Класифікацією № 548 (див. виноску 7 до цієї колонки у формі декларації, де приведені відповідні значення)

3

Дата укладення договору оренди

4

Номер такого договору

5, 6

Дата (у форматі: дві цифри місяця, чотири цифри року), номер державної реєстрації права оренди.

Цікавий момент: те, що привнесла податкова реформа зразка-2015, нещодавня mini-реформа… повернула назад. Не все, звичайно ж ☺! Зараз ідеться про такий момент: підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку відповідно до п. 288.1 ПКУ є договір оренди такої земельної ділянки. Так-от, вимога про те, що цей договір має бути оформлений і зареєстрований, з ПКУ знову зникла. Пояснюється це тим, що з 2013 року здійснюється реєстрація речового права, а не договору

7

Кадастровий номер земельної ділянки (за наявності)

8

Площа земельної ділянки (берете з відповідного договору оренди)

9

НГО одиниці площі земельної ділянки з урахуванням проведеної індексації (див. у таблиці 2)!

10

Розмір орендної плати за земельну ділянку. Він також має бути зазначений у договорі оренди

11

Річна сума орендної плати станом на 01.01.2016 р. Для перевірки: сума в цьому рядку має бути в межах від 3 % до 12 % НГО землі10

9 Її назву не наводимо: її знайдете безпосередньо у формі декларації.

10 Перевищуватиме цю величину сума річної орендної плати лише у тому разі, якщо на виконання п.п. 288.5.3 ПКУ земельна ділянка була передана в оренду на конкурентних засадах.

 

Тепер справа за малим: перенести дані розрахунків до останнього розділу декларації:

Таблиця 4. Порядок заповнення розділу ІІІ

№ рядка11

Які дані наводити

3

Колонка 3

Колонки 4 — 15

Річна сума податкових зобов’язань за 2016 рік. Переносите з рядка «Всього» колонки 16 розділу І (при декларуванні земельного податку) або рядка «Всього» колонки 11 розділу ІІ (у випадку з орендною платою) декларації

Розраховуєте шляхом ділення: колонка 3 : 12.

Округлення сум при цьому проводите таким чином: у колонках 4 — 14 — за загальноприйнятими правилами; у колонці 15 наводите різницю між річною сумою податку (колонка 3) і сумою податку за 11 місяців (колонка 3 : 12 х 11)

4 — 10

Рядки заповнюють у разі виправлення помилок, допущених у раніше поданих деклараціях. Тобто у цьому випадку вони заповненню не підлягають

11

Кількість сторінок, на яких подаєте додаток до декларації, — у разі його подання (таке право вам надає п. 46.4 ПКУ). Зміст додатка при цьому наведіть у спеціально відведених для цього комірках, розташованих відразу за розглянутим розділом декларації

11 Його назву не приводимо: її знайдете безпосередньо у формі декларації.

Бухгалтер 911

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
100
Тетяна
27.01.2016
Скажіть будь ласка. Якщо є у наявності витяг з нормативно грошової оцінки землі станом на 20.01.2016р. то множити на коефіцієнт 1,433 вже не потрібно?
Ольга
27.01.2016
Підкажіть будь ласка хто на вашу думку має складати декларацію з плати за землю в органам місцевого самоврядування гол. бух. чи землепорядники?
Ольга
27.01.2016
Підкажіть будь ласка,хто в органах місцевого самоврядування повинен складати декларацію з плати за землю,гол.бух. чи землепорядник
леся Ольга
23.06.2016
в мене те саме запитання
Людмила
27.01.2016
А якщо нормативна грошова оцінка землі станом на 24.01.2011р. то використовувати коефіцієнт 1,433 чи 1,0?
Людмила
27.01.2016
В документах про нормативну грошову оцінку, вказано формулу, за якою вона розрахована. В тому числі і всі коефіцієнти індексації, що застосовувалися. Якщо цей коефіцієнт враховано, то застосовувати його ще раз не потрібно. Якщо ні - то потрібно. Також можна звернутися до суб'єкта, що проводив оцінку за офіційним роз'ясненням.
Наталья
28.01.2016
Звіт повинен скласти головний бухгалтер.
Юлія
29.01.2016
Якщо нормативну грошову оцінку не проводили, в договорі пишуть не визначена, як же можна тоді здати звіт?
АННА
29.01.2016
ПЕРЕВІРКА СТРУКТУРИ НЕ ПРОХОДИТЬ ПОАНГЛІЙСЬКИ ВІДПОВІДАЄ МЕНІ НЕ ЗРОЗУМІЛО
АННА
29.01.2016
The element T2RXXXXG3Dhas an invalid value accordinq to its data ture.-перевести що означає
Оксана
30.01.2016
The element T2RXXXXG3 - в другій таблиці, колонці 3 Ви щось неправильно поставили, або не поставили нічого, тому Вам вибиває помилку. Перечитайте інструкцію вище і порівняйте свій звіт
Александр
30.01.2016
T2RXXXXG3 - у нас была такая ошибка. Мы во втором разделе в третьей и пятой колонке вместо даты "01.2015" поставили без точки "012015". Отчет перестал ругаться. Но в итоге в Квитанции №1 ошибка "Поле 'р. 2 гр. 8'. Числові дані, 4 знаки після коми.." - проверили там числа, например 123.1234 но все равно не проходит отчет. Формировали в ОПЗ, отправляли через Медок. Кто та сталкивался с этой проблемой?
МАРИЯ
31.01.2016
отчет не принят по ошибке р.2 гр.8 надо 4 знака после комы.В строке выше проставила0,2800 а в итого на темной линии выбивает 0,28.Что и выдает ошибку.Как увеличить строку ниже итого.Спасибо
Оксана
31.01.2016
T1RXXXXG5D хтось може підсказати що це за помилка
Наталія
01.02.2016
http://opz.org.ua/forum/download/file.php?id=996&mode=view. там для другої таблички, але це так само і для першої
Оксана
01.02.2016
для Марії: видаліть вручну площу з рядка всього
Наталія
01.02.2016
В мене так само не прийняло, бо немає після коми 4 знаки в р.2 кол.8. Знайшла відповідь і звіт вже прийнятий. http://opz.org.ua/forum/viewtopic.php?p=23791#p23791. В цій темі описано, що потрібно добавити файл у папку xsd-файл з цих архівів в каталог opz/xsd/ ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitny ... 602005.arj ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitny ... 602005.arj
Людмила
01.02.2016
подивіться таб1 грф5
Людмила
02.02.2016
Питання: -в колонках 4 і 6 проставляються які саме номери? Я так розумію, що в колонці 4 -індексний номер Свідоцтва права власності. А в колонці 6 - індексний номер Витягу з Держ. реєстру. Так буде правильно?
Алина
02.02.2016
В розділі І колонка 2 Категорія земельної ділянки, яку категорію поставити для земель, які обслуговують загальноосвітню школу
Марина
02.02.2016
Спасибо Оксане за объяснение как читать ошибку и Наталье за 4 знака после точки. Добавила файл и все получилось.
наталі
02.02.2016
множити на 1,433 потрібно. У витягу ж немає суми за рік
Анатолій
02.02.2016
р.2 гр.8 надо 4 знака після коми Експортуємо документ, відкриваємо його за допомогою блокноту, знаходимо цифру де потрібно добавити два нуля - добовляємо, зберігаємо, імпортуємо в медок- відправляємо
наталія
02.02.2016
Скажіть будь ласка, яку мені застосовувати ставку . Ми сільська рада , під приміщенням сільсько їради є земельна ділянка , грошова оцінка якої не проведена. Застосовувати минулорічну ставку ??? Чи як ???
Сергій наталія
06.02.2017
Державні органи звільнені від сплати земельного податку
Марія
03.02.2016
Дякую Анатолію за підказку по виправленню помилки.Після виправлення помилки звіт успішно відправила
Тетяна
03.02.2016
Вибиває помилку не відповідає структурі XML.
Андрій
03.02.2016
Доброго дня! Підкажіть будь ласка. При зберіганні документу вибиває таку помилку error parsing "as unsigned long data type the element: "hkoatuu" has an invalid value according to its data tupe Може в кого таке зустрічалося? Дякую!
Алла
03.02.2016
Андрій, вкажіть код КОАТУУ.
Андрій
03.02.2016
Дякую Вам Алла! Якщо хочеш щось сховати, поклади його на видне місце. Дві години голову ламав.
Андрій
04.02.2016
Може хто в курсі-якщо в організації 28 земельних ділянок,на 5 є державні акти,на решту-немає,то: 1.Чи треба платити за 23 ділянки без актів? 2.Як відправляти декларації в податкову через МЕдок-по одній чи можна всі відразу? Дякую.
Ольга
04.02.2016
В додатковій угоді органи місцевого самоврядування вказують проіндексовану річну суму орендної плати за метри квадратні,а в декларацію треба внести нормативно грошову оцінку за гектар щоб вийти на цю суму. Хто мені повинен надати нормативно-грошову гектара? В якому нормативному документі це зазначено?
Тетяна
04.02.2016
Підскажіть, будь ласка, якщо земельну ділянку купили 04 лютого 2016 р., звіт подається до 20-го числа березня 2016 р. (ми вибрали щомісячне подання) і платити до 30 березня 2016 р.? Дякую.
Інна
04.02.2016
Підкажіть будь ласка, земля була взята в оренду 13.08.2015 декларацію в 15 році ніхто не здавав, так як діяльність на підприємстві не велася. Як правильно оформити уточнюючу декларацію, за новою формою чи формою попередньго зразку?
Юлія
04.02.2016
помилка в декларації "- Строка 1. Поле 'р. 1 гр. 5'. " як її виправити підкажіть..
Аня для Інни
04.02.2016
Коли вступаєють в дію нові форми звітності, то попередні форми анулюються. Уточнююча декларація показує за який період подаються дані.
Галина
04.02.2016
Будь ласка підкажіть, п.14 "Розмір пільги" це в %? Якщо пільга на всюсуму земельного податку, то "розмір пільги" 100% чи 1,00
Алла
05.02.2016
пільга - 100%
Галина
05.02.2016
Алла! Дякую Вам!
Наташа
05.02.2016
підкажіть будь ласка де виправити цю помилку? Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 - невідповідність значень "PERIOD_MONTH" (січень) та "PERIOD_TYPE" (Рік).
Інна
05.02.2016
Аня, дякую!!! ))
Людмила
06.02.2016
Пiдкажiть будь ласка в графi рiчна сума программ видае невiрнi цифри.Чому?
Алла
08.02.2016
Подскажите по категории земель. У нас в договоре указано "землі промисловості, транспорту, зв"язку, енергетики, оборони та іншого призначення для будівництва та обслугов адмін-складського комплексу"- и какую выбрать? (ссылка 7) или можно через запятую несколько? спасибо
Настя
09.02.2016
Підкажідь будьласка за якою формулою і як правильно нарахувати плату за пасовиська і сінокосіння для сільської місцевості.
Вікторія
09.02.2016
Підкажіть, будь-ласка, вказую кадастровий номер, видає помилку. Набираю всі цифри підряд, Видділяла крапками 10цифр. дві, а потім три. Нічого не проходить
Вікторія Вікторія
29.03.2016
ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ
Алена
09.02.2016
Я якщо є рішення міської ради про прийняття коефіцієнту 0,6 - то де його відображати
Оксана
09.02.2016
Скажіть то вже Додатку 1 до декларації не потрібно?
Елена
10.02.2016
Рішенням місцево влади надано пільгу 100%. Але частина площі під наданими в оренду приміщеннями підлягає оподаткуванню. Раніше все це розписувалося у Додатку № 2. У новій формі не передбачено. Як відобразити площу, на яку надана пільга і яка підлягає оподаткуванню? Визначати розмір пільги не 100 %, а процент з пропорції? И де строка нарахування суми податку (за іншим показником НГО - комерційне призначення)? У кого ещё такая же ситуация, подскажите, как быть?
Галина
10.02.2016
Елена, наприклад: зем.ділянка - 15га, з них в оренді 5га. Пільга 100%. Розділяю зем.ділянку: пишу зем.діл. 10га ; нго, ставка податку;сума податку і т.д. і окремим рядком зем.діл. 5га.
Інна
10.02.2016
Підкажіть як правильно писати кадастровий номер, пишу як в акті 000000:00:000:0000 пише помилку (має не доступний тип надих), в чому помилка. І також гр.13 в нас немає пільги, нічого не ставлю, також пише помилку.
Андрій
10.02.2016
Інна, слідкуйте щоб після кадастрового не було пробілів і ентерів (невидимих символів). Поставте курсор вкінці останнбої цифри і натисніть уілька разів клавішу delete.
вишенка
10.02.2016
Скажіть,потрібно подавати дод1 чи ні!?Ніде не можу знайти!
Елена
10.02.2016
Галина, спасибо огромное. Так и я думала, что нужно в две строчки ))
Олена
10.02.2016
Здравствуйте,подскажите пожалуйста.... Сдала отчет по льготам по земельному налогу за 2015 год и ошибку сделала-в 9 колонке проставила ту же сумму налоговой льготы.В общем скопировала,убрала эту цифру с 9-ой колонки,но не учла,что в лицензионном "Медке" цифра не убралась..в общем теперь штраф??? При такой нагрузке сейчас,которая у бухгалтеров скоро крыша поедет.
Олена
10.02.2016
Работать становится все невозможнее,интересно,а у депутатов Вр. такая же нагрузка ??..и ответственность???
Олена
10.02.2016
Підкажіть, якщо нормативна грошова оцінка землі зроблена в кв.м.,треба нам переводити кв.м в гектари?-гр.8 декларації?Дякую
Олена
11.02.2016
Підкажіть, будь ласка, не приймає кадастровий номер, вже використала і delete, не допомогло.
Надія
11.02.2016
Подскажите, как заполнять декларацию если отсутствует нормативно-денежная оценка?
Людмила
11.02.2016
В колонці 9 (НГО одиниці площі земельної ділянки) По Києву не одиниця площі, а нормативна оцінка. Як вирахувати ЗП?
Наталья
11.02.2016
Подскажите,пожалуйста, у меня на руках вытяг про нормативно- грошову оценку на 29.01.2016 г., в ней прописан коэффициент индексации Кi 1,790. В него входит уже коэффициент 1,433?
Наталья
11.02.2016
Прошу разъяснить,пожалуйста. Нормативно -денежная оценка проведена, вытяг от 29.01.2016 г. Работник налоговой утверждает, что данный вытяг не используется при составлении отчётности, а необходимо грошову оценку прошлого, 2015 г. умножать на коэффициент 1,433.
Галина
11.02.2016
Наталья, 1,790 вже включає в себе коефіціент для 2015р - 1,249 та для 2016 - 1,433. Пораду інспектора врахуйте, звичайно дивно, але "Он жираф - ему видней"(с)(можливо справа в заокругленні - оцінка2014р*1,249*1,433 не дорівнює оцінці2014р*1,790).
Наталья
11.02.2016
Спасибо за ответ! Если можно проверить конкретный пример, думаю, другим тоже поможет( арендная плата). площадь в кв.м. 3443:10000х 60,04( нормативная оценка за кв.м. - вытяг январь 2016)х10000х1,433 ( порада инспектора)х 3:100= 8886,79 грн. Если можно, ваш комментарий
Ірина
12.02.2016
В мене також вибиває помилку кадастровий номер, допоможіть.
Виктория
12.02.2016
Подскажите пожалуйста, нужно ли сдавать организации налоговую декларацию по земле в налоговую, если земля находится на оккупированной территории
Галина
12.02.2016
Підкажіть будь ласка, чи є помилкою в рядку "Категорія" крім номеру категорії ще написати і назву вулиці?
Галина
12.02.2016
Наталья, 60,04( нормативная оценка за кв.м. - вытяг январь 2016) уже включает в себя Кі 1,433 для 2016года и еще раз умножать не надо. Думаю инспектор имел ввиду взять старую оценку за 2015год и умножить её на 1,433. Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/zvitnist/plata-za-zemlyu-2016-vidzvituvati-za-rik-potochniy/
Алексей
15.02.2016
Подскажите как можно исправить ошибку "T1RXXXXG5D has an invalid value accordinq to its data type", дату вбивал уже во всех возможных форматах 00.0000 через точку через запятую. Камеральную проверку документ проходит но для отправки не проходит проверку структуры. Как исправить??? Подскажите пожалуйста
Тетяна
15.02.2016
Якщо власнику землі надана пільга, а частина цієї зем.ділянки здається в оренду (орендар пільги не має), в розділі І показувати цю зем ділянку 2 рядками, чи одним? як показати пільгу?
Любов
15.02.2016
Підкажіть будь ласка,якщо нормативна грошова оцінка станом на 19.07.2012р,який коефіцієнт використовувати при розрахунку орендної плати за 2016рік 1,433 чи дваі1,249і 1,433? дякую!
Люда
16.02.2016
Податкова декларація з плати на землю включає орендну плату і зелельний податок ...якщо мені потрібно подати і земельний і оренду як подати тому що форма звіту одна...подаю оренду то потім не приймає земельний податок бо пише що звіт такої форми J0602005///у мене програма медок
Люда
16.02.2016
Податкова декларація з плати на землю включає орендну плату і зелельний податок ...якщо мені потрібно подати і земельний і оренду як подати тому що форма звіту одна...подаю оренду то потім не приймає земельний податок бо пише що звіт такої форми J0602005 вже поданий ....у мене програма медок
Галя
16.02.2016
Підкажіть, будь-ласка,ми сільська рада і маємо 5 зем.ділянок (с/р,ФАП,школа,кладовище,клуб).Який має бути код пільги:один для всіх зеиель чи на кожну ділянку окремий код пільги?Пільга 100%(рішення сесії)
Леся
16.02.2016
Підскажіть будь-ласка у графі площа земельної ділянки у гектарах. Тобто я маю 250м2 перевести у га це 0,0250 при тому як ставлю у звіт автоматично розраховує не ту суму. Чи все ж таки потрібно ставити 250,0000?
Наталія
17.02.2016
17.02 16 здана декларація. звіт не прийнято: в квитанції пише термін дії форми 1 березня
Анна
18.02.2016
розд.ІІ гр.3 дата без крапки 012015
Людмила
18.02.2016
Підскажіть , будь ласка, комерційна діяльність, (оренда приміщень), яка категорія земельної ділянки. Ставка податку на землю у м.Києві, У звіті показувати площу у гектарах і відповідно грошову оцінку за гектар, чи можна у кв.м.
Наталія
18.02.2016
Нормативно грошова оцінка земельної діялнки за договором оренди становить 19298,10 грн. Площа 0,1461 га, ставка 12%, в договорі вона становить 2315,77 грн. В минулому році 2315,77 грн ділили на 12 місяців і виходило по 192,98 грн в місяць. при розрахунку декларії 2016 виходить так: (19298,10*1,433)*0,1461*12/100=484,83 грн, ніяк не 2315,77 грн як у договорі. Я правильно здати декларацію?
Сергій
19.02.2016
Підскажіть будь ласка. Раніше при взятті в оренду невитребуваних паїв в договорі зазначалася річна сума орендної плати, але при заключенні і реєстрації договору скажімо в лютому місяці. орендна плата за січень та по дату реєстрації в лютому не сплачувалася. Тобто орендна плата проводилась за термін користування починаючи з дати реєстрації договору оренди. Чи буде діяти це правило в 2016 році?
Марія
19.02.2016
підкажіть будь ласка де виправити цю помилку? Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 - невідповідність значень "PERIOD_MONTH" (січень) та "PERIOD_TYPE" (Рік).
Наталія
20.02.2016
Підкажіть до якого числа треба сплатити земельний податок?
Наталія
20.02.2016
підкажіть будь ласка який правильний формат кадастрового номера
Нина
20.02.2016
стосовно кадастрового номеру http://www.me-doc.com.ua/index.php?id=1111175667
Нина
20.02.2016
Структура кадастрового номера земельного участка имеет три составляющие: НКЗ – двенадцатизначный номер кадастровой зоны (максимальное количество кадастровых зон составляет 999999999999), в котором последние две цифры отделяются от первых десяти двоеточием; для нумерации кадастровой зоны за пределами административно-территориальных единиц используется значение 9000000000:00; НКК - трехзначный номер кадастрового квартала в пределах кадастровой зоны (максимальное количество кадастровых кварталов в пределах кадастровой зоны составляет 999); НЗД - четырехзначный номер земельного участка в пределах кадастрового квартала (максимальное количество земельных участков в пределах кадастрового квартала составляет 9999). Структурные элементы кадастрового номера земельного участка отделяются друг от друга двоеточием. Таким образом, кадастровый номер земельного участка имеет следующий формат: ХХХХХХХХХХ: ХХ: ХХХ: ХХХХ - (10 знаков: 2 знака: 3 знака: 4 знака).
Денис
22.02.2016
Чому усі ігнорують це питання ??????????? підкажіть будь ласка де виправити цю помилку? Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 - невідповідність значень "PERIOD_MONTH" (січень) та "PERIOD_TYPE" (Рік).
Света
22.02.2016
в мене теж проблема з кадастровим номером. Так як написала Ніна, через МЕД.о.к. видає "значення ХХХХХХХХХХ: ХХ: ХХХ: ХХХХ, має недопустимий тип даних",
марина
22.02.2016
спасибо за статью. все очень понятно. я нашла сдесь ответы на все мои вопросы.
Михайло
24.02.2016
Як виправити помилку в декларації з податку на землю у разі? якщо помилка повязана із неправильним визначенням ставки земельного податку (потрібно 3 % замість 1) коли декларація була подана 22.02.2016р., а помилка виявлена сьогодні 24.02.2016, -чи потрібно сплачувати 3% за весь рік- надавати уточнбюючий розрахунок, чи чекати наступного звітного періоду (2017р.) або перевірки?
Зоя
25.02.2016
Подскажите как как правильно вписать дату в строке "з урахуванням уточнень з" например с 1 марта 2016 года
Ясиноватское райпо
26.02.2016
ошибка в таблице 2 столбец 7, нет кадастрового номера, ставлю х, отчет не проходит проверку
анасатсия
01.03.2016
підкажіть будь-ласка сил вже немає. нам в довідку не включили понижаючий кофіцієнт: без електроенергії,без централізованого газового постачання, без каналізації,без центрального водопостачання. приїхавши туди сказали що по закону убрали. що робить, як боротись і з ким
Ірина
29.03.2016
В кого була така ситуація: Кипили земельну ділянку, заповнюю декларацію, пишу за 2016 рік починаючи з .... і дату не дає написати....
Лєна
20.06.2016
Скажіть будь ласка, якщо в поточному році були укладені нові угоди оренди землі, то тепер яку подавати декларацію "уточнюючу", чи "звітну нову"( до цього уже подавалась звітна податкова декларація на рік 2016р), код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ такий самий, нормативна грошова оцінка земельної ділянки відрізняється.
Іра Лєна
01.07.2016
"Уточнюючу", термін "звітної нової" був до 22 лютого.
Наталя
05.09.2016
Доброго дня. Допоможіть , будь-ласка, заповнити декларацію за новим договором. Договір 01.09.2016 року, заповнюю декларацію, в розділі 2 все сходиться з сумами договору оренди. Але потім в мене проблема з розділом 3 , річна сума має дорівнювати річній суми з розділу 2, але я заповнюю не всі місяці року, а тільки рядки вересень-грудень 2016 року і в мене сума не співпадає з договірною. Як правильно заповнити розділ 3,? Дякую
Анна
20.10.2016
Подаю уточнюючу (добавили землю) пише звіт не прийнято . Невірно вказано період. Період ставлю 2016 рік, чи потрібно місяць вересень?
Виктор
30.01.2017
Бред сивой кобылы. Такое впечатление, что эти бланки составляют люди после жуткой пяьнки, на глубокое похмелье!
Анастасія
22.03.2017
право власності на земельну ділянку виникло у 06.2016, звіт подаємо вперше тільки у 03.2017, ставимо тип звітна, заповнюємо рядок 3, розділ 3, підкажіть, в такому випадку я маю заповнити рядок 7 за січень? термін сплати за січень на момент подання розрахунку вже минув
Інна
31.05.2017
Як заповнити графу 9 розділу 1 декларації, коли вже є нго у 2017 році?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×