Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.07.24
13640 0
Друкувати
Обране

Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»: коли та як подавати?

Зробили помилку в Об’єднаному звіті, граничний строк подання якого ще на сплив? Її можна безпечно виправити. При цьому це стосується як сумової, так і несумової помилки в додатках цього звіту. Розглянемо правила, механізм і нюанси виправлення помилок у поданому і прийнятому контролерами Об’єднаному звіті за 2 квартал 2024 року до спливу граничного строку його подання.

Коли подаємо «Звітний новий»

Виправити помилку, допущену у поданому і прийнятому контролерами Податковому розрахунку, можна шляхом подання коригуючого Податкового розрахунку. При цьому його тип залежить від того, сплив строк його подання чи ні.

Якщо помилку в поданому звіті виявили та виправляємо до завершення граничного строку його подання, то формуємо Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»

Тобто помилки у поданому і прийнятому Податковому розрахунку за звітний квартал з типом «Звітний» до спливу строку звітування за цей квартал виправляємо за допомогою подання Податкового розрахунку з типом «Звітний новий».

Для виправлення помилок можна необмежену кількість разів подавати Податковий розрахунок з типом «Звітний новий» в межах строку звітування за відповідний квартал.

Якщо помилку виправляємо після завершення граничного строку його подання, то, як правило, подаємо Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий», «Звітний новий» вже подати неможливо. В деяких випадках виправляємося у звітному Податковому розрахунку за наступні квартали.

У цій статті мова піде про виправлення помилок до закінчення граничного строку подання звіту. Нагадаємо, що гранична дата подання Об’єднаного звіту за 2 квартал 2024 року — 9 серпня 2024 року.

Наприклад, Податковий розрахунок з типом «Звітний» за цей квартал подано, прийнято контролерами, а потім у ньому виявлена помилка. Виправлення помилки відбувається 6 серпня 2024 року. У такому разі треба подати Податковий розрахунок з типом «Звітний новий» з додатком або додатками, в яких буде виправлятися помилка.

Склад Податкового розрахунку з типом «Звітний новий»

Правила та механізм виправлення помилок у Податковому розрахунку прописано у розд. V Порядку № 4*. Почнемо з переліку додатків.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Податковий розрахунок з типом «Звітний новий» повинен містити лише ті додатки, в яких проводиться коригування

Ті додатки, в яких інформацію не коригуємо, — у складі звіту не формуємо.

Наприклад, якщо коригуємо інформацію в додатку:

  • Д1, то подаємо Податковий розрахунок і додаток Д1;
  • Д5, то формуємо Податковий розрахунок і додаток Д5;
  • Д1 та 4ДФ, то подаємо Податковий розрахунок і додатки Д1 та 4ДФ.

Трапляються випадки, коли просто забули подати у складі звітного Податкового розрахунку один з його додатків. До спливу строку подання звіту виправляємося так само шляхом подання Податкового розрахунку з типом «Звітний новий». У його складі буде тільки загублений додаток (якщо інші виправлення не проводяться).

У ситуації, коли подали Податковий розрахунок з типом «Звітний», потім виправили помилку і подали «Звітний новий», а потім знайшли ще одну помилку, то її також виправляємо шляхом подання наступного Податкового розрахунку з типом «Звітний новий». І так до спливу строку подання звітності за відповідний квартал.

Заголовна та таблична частина

У заголовній частині коригуючого Податкового розрахунку заповнюємо тільки рядки 01 — 05, а в рядку 06 проставляємо відомості про подання додатків, які коригуємо. Інші рядки заголовної частини залишаємо порожніми (у паперовому варіанті — прокреслюємо).

Таблична частина Податкового розрахунку (сумові дані щодо ЄСВ) формується на підставі додатка Д1. Вона буде заповнена тільки в разі, якщо коригуємо подану раніше інформацію у «Звітному» та « Звітному новому» додатку Д1. При цьому підсумкові дані з Д1 потраплять до рядків 1, 2, 3, 7 та 8 розділу І Податкового розрахунку. І не повинні потрапити до рядків 4 та 6, як при коригуванні сумових значень в уточнюючому Д1.

Якщо в Д1 суми, які вилучаються, є більшими за суми, що додаються, або сумові дані вилучаються без додавання — в Податковому розрахунку допустиме внесення сумових значень зі знаком «мінус».

Якщо коригуватимемо інші додатки (4ДФ, Д5, Д6), то таблична частина коригуючого Податкового розрахунку буде порожньою (без сумових значень).

Коригуючі Д1, 4ДФ, Д5, Д6 з типами «Звітний новий» повинні містити лише рядки, які уточнюємо, додаємо чи виключаємо

Рядки з правильною інформацією не дублюємо!

Заповнення табличної частини додатків

Механізм виправлення як сумових, так і несумових помилок у додатках до Податковому розрахунку з типом «Новий звітний» відбувається шляхом виключення рядка з неправильно поданою інформацією і введенням рядка з правильними даними. Механізм виправлення у кожному з додатків ідентичний (див. таблицю).

Механізм виправлення помилок у додатках Податкового розрахунку з типом «Звітний новий»

Виправляємо помилки

Позначка

Графа у додатку

Д1

4ДФ

Д5

Д6

Виключаємо рядок. Повністю повторюємо рядок з помилковою інформацією

«1»

(на виключення)

25*

10*

20

17

Додаємо рядок. Формуємо рядок із правильною інформацією

«0»

(на включення)

* Якщо коригуємо як сумові дані, так і несумові показники.

Зверніть увагу: при коригуванні Д1 з типом «Звітний новий» у графі 09 коди типу нарахувань «2» та «3» не застосовуємо. Вони використовуються при поданні Д1 з типом «Уточнюючий» або «Звітний».

Висновки

  • Виправити помилку, яку виявили в поданому звіті (з типом «Звітний» та «Звітний новий») до завершення граничного строку його подання можна за допомогою Податкового розрахунку з типом «Звітний новий».
  • Податковий розрахунок з типом «Звітний новий» повинен містити лише ті додатки, в яких проводиться коригування.
  • Коригуючі Д1, 4ДФ, Д5, Д6 з типом «Звітний новий» повинні містити лише рядки, які уточнюються, додаються чи виключаються.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×