Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.07.24
25776 2
Друкувати
Обране

Працівник на військовій службі: як показати в Об’єднаному звіті

Розглянемо, як правильно відобразити в Об’єднаному звіті працівників, які проходять військову службу.

Додаток Д1. Наразі роботодавець не зобов’язані зберігати середній заробіток за працівником, який проходить військову службу. Але він може це робити добровільно. До речі, спеціальної позначки для зазначення кількості днів проходження військової служби в Д1 немає.

У працівника-солдата в місяці, за який немає ніяких зарплатних нарахувань (заробіток не зберігається), код застрахованої особи буде як для звичайного зарплатного рядка: — «1» — для звичайного працівника (ставка ЄСВ — 22 %); — «2» — для працівника з інвалідністю (ставка ЄСВ — 8,41 %).

У графі 14 заповнюємо кількість днів перебування у трудових відносинах. Сумові графи залишаємо порожніми, решту граф заповнюємо за загальними правилами. Якщо ви продовжили зберігати середній заробіток, то це, на нашу думку, оплата за невідпрацьований час працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час.

Тоді в графі 08 додатка Д1 можна проставляти код категорії:

  • «47» — середній заробіток за час військової служби звичайного працівника;
  • «66» — середній заробіток за час військової служби працівника з інвалідністю. І дивіться, потрібно визначати додаткову базу з ЄСВ, якщо добровільна виплата призначена в розмірі меншому за МЗП.

Це у нас показано на прикладі другого працівника. Якщо ж виплата не є середнім заробітком, а наприклад, щомісячна матеріальна допомоги, то в графі 08 Д1 зазначаємо зарплатний код:

  • «1» — для ставки ЄСВ 22 %;
  • «2» — для ставки ЄСВ 8,41 %.

А якщо у звітному кварталі працівник мав ще й зарплату, а потім пішов служити із добровільною виплатою чи без неї. Тоді правила заповнення додатка Д1 ви знайдете у статті «Працівник на військовій службі: як відображати в Об’єднаному звіті» // «Оплата праці», 2024, № 12.

Додаток Д5. Працівників потрібно відображати за певними подіями, наприклад, прийняття на роботу, звільнення, переведення, початок і закінчення відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами та догляду за дитиною. Але військової служби у цьому переліку немає. Тому початок і закінчення військової служби працівника цивільний роботодавець у цьому додатку не відображає.

Додаток 4ДФ. Сюди працівник потрапить, тільки якщо йому був нарахований дохід. Немає доходу — немає працівника в цьому додатку. Якщо дохід працівнику за період військової служби нараховуєте і це періодична зарплатна виплата, то відображайте її з зарплатною ознакою «101».

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
2
Світлана
23.07.2024
Мобілізований педагог, чи треба відображати в додатку Д1і в Д6 відповідно спецстаж такого працівника?
НАТАЛІЯ Світлана
25.07.2024
Так
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×