Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.10.18
39267 20
Друкувати
Обране

«Танці» навколо посади «бухгалтер (з дипломом магістра)»

Класифікатор професій ДК 003:2010* продовжує купатися в променях слави, провиною чому апґрейд таблиці 5 ЄСВ-звіту за формою № Д4**. Сьогодні нас цікавитиме професійна назва роботи / назва посади «бухгалтер (з дипломом магістра)». Як виявилося, усе не так просто, як може здатися на перший погляд.
 

Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

** Детальніше зануритися в тему вам допоможуть наші статті: «Класифікатор професій. Вимушені познайомитися…» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 30); «Танці» з таблицею 5 Звіту за формою № Д4» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 36); «Таблиця 5 Звіту з ЄСВ: відповідаємо на запитання» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 38); «Класифікатор професій: як ним користуватися», «Класифікатор професій: відповідаємо на запитання» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 39).

«Чи можна прибрати дужки»

Одне з приватних запитань стосується дужок у професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2 з розділу 2 «Професіонали». Чи можна в назві посади пропустити слова в дужках і написати в трудовій книжці / іншій кадровій документації просто «бухгалтер»?

Ні, у цьому випадку «відкидати» дужки не можна.

Як узагалі «працюють» дужки. Про це ми говорили, зокрема, у статті «Класифікатор професій. Вимушені познайомитися» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 30).

Так, у дужках може визначатися:

— складова професійної назви роботи (наприклад, «помічник керівника підприємства (установи, організації)»);

— вид економічної діяльності або напрям використання профназви роботи (наприклад, «головний інженер (промисловість)»);

— загальноприйнятий іншомовний синонім професійної назви роботи, який може використовуватися як самостійна або альтернативна назва роботи (наприклад, «чистильник приміщень (клінер)»);

— споріднена (однотипна) професійна назва роботи, яка може застосовуватися роботодавцями окремо в межах цієї класифікаційної групи (наприклад, «завідувач (начальник) секретаріату»).

Приклади, як у таких випадках «конструювати» назву посади, ви можете знайти в статті «Класифікатор професій: як ним користуватися» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 39).

Але річ у тому, що до випадку з професійною назвою роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2 перелічені вище варіанти стосунку не мають. Це цілісна назва професії, яка повинна використовуватися саме із застосуванням дужок.

По суті, вона говорить про більш високу кваліфікацію. «Бухгалтер (з дипломом магістра)» — це професіонали, «бухгалтер» — це спеціалісти.

Глибше зрозуміти відмінність між професіями «бухгалтер (з дипломом магістра)» і «бухгалтер» допоможе Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Бухгалтер перетворюється…

У результаті внесення зміни до Класифікатора професій ДК 003:2010 наприкінці 2017 року професійна назва роботи «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)» код 2411.2 перетворилася на «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2. Чи потрібно у зв’язку із цим робити виправлення в трудовій книжці працівника і якщо потрібно, то як?

Так, виправлення в трудовій книжці зробити потрібно. Причому не лише в трудовій книжці, але і в інших кадрових документах: особовій картці працівника, штатному розписі.

І тут важливо звернути увагу на такий момент. До 01.11.2017 р. в Класифікаторові професійна назва роботи з кодом 2411.2 звучала як «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)», а з 01.11.2017 р. — «бухгалтер (з дипломом магістра)».

Ці зміни пов’язані зі змінами в законодавстві про освіту.

У результаті виходить, що спочатку назва посади була записана правильно — відповідно до актуальної редакції Класифікатора професій. Але зміни в цьому Класифікаторові змушують нас вносити зміни до штатного розпису, посадових інструкцій, трудових книжок працівників та їх особових карток.

Провести такі кадрові зміни для бухгалтерів потрібно було з 01.11.2017 — дати набрання чинності наказом про зміну Класифікатора професій. А якщо раніше у вас на підприємстві такі зміни не вносилися, то потрібно зробити це зараз.

У який спосіб?

Для цього потрібно видати наказ (розпорядження) про внесення змін до штатного розпису і трудових книжок працівників, у зв’язку зі змінами, що відбулися в Класифікаторові професій. З наказом обов’язково потрібно ознайомити і працівників.

Далі на підставі наказу потрібно внести зміни до трудової книжки працівника про перейменування його посади. Алгоритм такий:

— у графі 1 ставимо черговий номер, наступний за порядком за номером останнього запису;

— у графі 2 — дату, з якої потрібно було внести зміни;

Вважаємо, що потрібно ставити — 01.11.2017 р.

— у графі 3 зазначаємо «назву посади змінено на бухгалтер (з дипломом магістра)»;

— у графі 4 ставимо дату і номер наказу (розпорядження) роботодавця про зміну назви посади.

Звертаємо увагу: працівника обов’язково потрібно ознайомити з новим записом у трудовій книжці (п. 2.5. Інструкції № 58***).

*** Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Далі вносимо зміни до особової картки працівника, посадових інструкцій та інших кадрових документів.

Яке назва професії відповідає посаді бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка?

Вважаємо, що в бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка посада відповідає професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911Коментарі
20
Олена
04.10.2018
Вважаємо, що в бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка посада відповідає професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2.
ЦЕ з якого переляку ви так вважаєте???? Повінстю закінчена вища освіта. вище на той час не було

Ната Олена
04.10.2018
так а в чому Ваше питання? Краще читайте статтю, магістр - і є повна сама вища освіта, чи Вам може наукову ступінь подавати?
Тетяна
04.10.2018
У мене питання, до автора - до якого коду стосується ваша посада 2412.2 чи 2412.1? В класифікатрі такої професії-посади, як ви вказали, немає, тоді що написано в вашій трудовій?
Вера
04.10.2018
Вот это для меня новости.... Поступала на должность "Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста"), а что теперь? У меня нет диплома магистра... Как же єто все достало((((((((((((((((((
Ната Вера
04.10.2018
ну и что с этого что у Вас нету диплома магистра? Вам наоборот повезло, что не доучившись до магистра будете им самым в трудовой на равне с теми, кто учился и получил степень магистра. Получается "кинули" всех магистров, а специалисты в выиграше
Вера Ната
04.10.2018
У меня полное высшее образование, 5 лет в Институте. Магистры что больше учатся?
Сергій Вера
04.10.2018
Магістри учаться 5-6 років в залежності від спеціальності і зовсім по іншій програмі.
Вікторія Вера
04.10.2018
Да, на пол года больше
Ната Вера
04.10.2018
больше, когда я заканчивала, учились 6 лет
спостерігач
04.10.2018
Вибачте, а на підвищення зарплати це впливає? Якщо ні, то чого його голову морочити?
Ната
04.10.2018
а что теперь?? радоваться, что в свое время не пошли на магистратуру, переплатив і потеряв год, и теперь в трудовой будете звучать так же как и законченные магистры, имея на руках только диплом специалиста
Вико
05.10.2018
Я щось не можу знайти цю посаду - бухгалтер (з дипломом магістра), передивилася купу довідників (пишуть, що діючі), є тільки бухгалтер( з дипломом спеціаліста). Може я не там дивлюсь. Якщо допоможете, буду щиро вдячна!
.... Вико
05.10.2018
мене теж це цікавить, у всіх довідниках, навіть на сайті закон рада, стоїть назва професії бухгалтер (з дипломом спеціаліста), а от по таблиці 5 Додатка 4 звіту з ЄСВ в класифікаторі професій стоїть назва професії бухгалтер (з дипломом магістра)... Так як можна надіятись на ваші довідники, якщо вони розбіжні????
Вико ....
08.10.2018
В тому то і справа, а нам пропонують виправити в трудових книжках, а що виправляти, якщо в довідниках назва залишилась стара. все як завжди, а ти ламай голову змінювати/незмінювати)
Лара
08.10.2018
А як тепер бути з категоріями бухгалтера. Мені з 01.01.2018 присвоїли ІІ категорію бухгалтера (з дипломом спеціаліста). Тепер 01.09.2018 видали наказ про переіменування посади на бухгалтер (з дипломом магістра). Але виходить, що бухгалтерів (з дипломом магістра) з ІІ-ю категорією не буває, їм присвоювали одразу І категорію. Чи я не права, і я можу бути бухгалтером (з дипломом магістра) ІІ категорії.
Леся
17.01.2019
Працівник має стаж роботи бухгалтером 15 років, запис в трудовій - бухгалтер. Диплом про вищу освіту за 1997 рік. Спеціальність - інженер. Як правильно зробити запис в трудовій ?

Тетяна
31.01.2019
а як він працює бухгалтером без диплому бухгалтера?
олена Тетяна
05.02.2019
Наївне питання. Начебто в наших реаліях диплом гарантує знаня професії та кваліфікацію:) Залюбки працюють. Скільки таких бухгалтерів, які мають вищу освіту інженера, програміста тощо, не маючи фізично часу отримати освіту бухгалтера, змушені були освоювати нову професію буквально на ходу, переживши на власній шкурі усі зміни нашого чудового законодавства , багатьом нинішнім "з дипломом магістра" втирають носа на раз
Ольга
20.03.2019
Доброго дня! Таке питання: на підприємстві бухгалтер з дипломом спеціаліста працює більше 10 років, але кваліфікацію не присвоювали жодного разу. Чи можливо одразу присвоїти 1 категорію?
Оксана
04.06.2019
На мою думку, якщо посада, яку займає працівник вимагає виконання обов'язків, що передбачають наявність відповідної освіти то й назва цієї посади повинна бути відповідна, Бухгалтер (з дипломом магістра). А питання, яка освіта у працівника, що займає цю посаду це інше. На практиці працівники без вищої освіти інколи краще виконують посадові обов'язки ніж працівник з вищою освітою, головне бажання працювати і навчатися. Підприємство не повинно змінювати штатний розпис під освіту прийнятих працівників, можливо до вас в бухгалтерію прийде працювати Професор з ступенем Доктора економічних наук
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×