Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.10.18
36281 20
Друкувати
Обране

«Танці» навколо посади «бухгалтер (з дипломом магістра)»

Класифікатор професій ДК 003:2010* продовжує купатися в променях слави, провиною чому апґрейд таблиці 5 ЄСВ-звіту за формою № Д4**. Сьогодні нас цікавитиме професійна назва роботи / назва посади «бухгалтер (з дипломом магістра)». Як виявилося, усе не так просто, як може здатися на перший погляд.


 

Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

** Детальніше зануритися в тему вам допоможуть наші статті: «Класифікатор професій. Вимушені познайомитися…» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 30); «Танці» з таблицею 5 Звіту за формою № Д4» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 36); «Таблиця 5 Звіту з ЄСВ: відповідаємо на запитання» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 38); «Класифікатор професій: як ним користуватися», «Класифікатор професій: відповідаємо на запитання» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 39).

«Чи можна прибрати дужки»

Одне з приватних запитань стосується дужок у професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2 з розділу 2 «Професіонали». Чи можна в назві посади пропустити слова в дужках і написати в трудовій книжці / іншій кадровій документації просто «бухгалтер»?

Ні, у цьому випадку «відкидати» дужки не можна.

Як узагалі «працюють» дужки. Про це ми говорили, зокрема, у статті «Класифікатор професій. Вимушені познайомитися» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 30).

Так, у дужках може визначатися:

— складова професійної назви роботи (наприклад, «помічник керівника підприємства (установи, організації)»);

— вид економічної діяльності або напрям використання профназви роботи (наприклад, «головний інженер (промисловість)»);

— загальноприйнятий іншомовний синонім професійної назви роботи, який може використовуватися як самостійна або альтернативна назва роботи (наприклад, «чистильник приміщень (клінер)»);

— споріднена (однотипна) професійна назва роботи, яка може застосовуватися роботодавцями окремо в межах цієї класифікаційної групи (наприклад, «завідувач (начальник) секретаріату»).

Приклади, як у таких випадках «конструювати» назву посади, ви можете знайти в статті «Класифікатор професій: як ним користуватися» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 39).

Але річ у тому, що до випадку з професійною назвою роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2 перелічені вище варіанти стосунку не мають. Це цілісна назва професії, яка повинна використовуватися саме із застосуванням дужок.

По суті, вона говорить про більш високу кваліфікацію. «Бухгалтер (з дипломом магістра)» — це професіонали, «бухгалтер» — це спеціалісти.

Глибше зрозуміти відмінність між професіями «бухгалтер (з дипломом магістра)» і «бухгалтер» допоможе Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Бухгалтер перетворюється…

У результаті внесення зміни до Класифікатора професій ДК 003:2010 наприкінці 2017 року професійна назва роботи «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)» код 2411.2 перетворилася на «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2. Чи потрібно у зв’язку із цим робити виправлення в трудовій книжці працівника і якщо потрібно, то як?

Так, виправлення в трудовій книжці зробити потрібно. Причому не лише в трудовій книжці, але і в інших кадрових документах: особовій картці працівника, штатному розписі.

І тут важливо звернути увагу на такий момент. До 01.11.2017 р. в Класифікаторові професійна назва роботи з кодом 2411.2 звучала як «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)», а з 01.11.2017 р. — «бухгалтер (з дипломом магістра)».

Ці зміни пов’язані зі змінами в законодавстві про освіту.

У результаті виходить, що спочатку назва посади була записана правильно — відповідно до актуальної редакції Класифікатора професій. Але зміни в цьому Класифікаторові змушують нас вносити зміни до штатного розпису, посадових інструкцій, трудових книжок працівників та їх особових карток.

Провести такі кадрові зміни для бухгалтерів потрібно було з 01.11.2017 — дати набрання чинності наказом про зміну Класифікатора професій. А якщо раніше у вас на підприємстві такі зміни не вносилися, то потрібно зробити це зараз.

У який спосіб?

Для цього потрібно видати наказ (розпорядження) про внесення змін до штатного розпису і трудових книжок працівників, у зв’язку зі змінами, що відбулися в Класифікаторові професій. З наказом обов’язково потрібно ознайомити і працівників.

Далі на підставі наказу потрібно внести зміни до трудової книжки працівника про перейменування його посади. Алгоритм такий:

— у графі 1 ставимо черговий номер, наступний за порядком за номером останнього запису;

— у графі 2 — дату, з якої потрібно було внести зміни;

Вважаємо, що потрібно ставити — 01.11.2017 р.

— у графі 3 зазначаємо «назву посади змінено на бухгалтер (з дипломом магістра)»;

— у графі 4 ставимо дату і номер наказу (розпорядження) роботодавця про зміну назви посади.

Звертаємо увагу: працівника обов’язково потрібно ознайомити з новим записом у трудовій книжці (п. 2.5. Інструкції № 58***).

*** Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Далі вносимо зміни до особової картки працівника, посадових інструкцій та інших кадрових документів.

Яке назва професії відповідає посаді бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка?

Вважаємо, що в бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка посада відповідає професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911коментарі
(20)
Олена
04.10.2018
Вважаємо, що в бухгалтера з дипломом про вищу освіту радянського зразка посада відповідає професійній назві роботи «бухгалтер (з дипломом магістра)» код 2411.2.
ЦЕ з якого переляку ви так вважаєте???? Повінстю закінчена вища освіта. вище на той час не було

Ната Олена
04.10.2018
так а в чому Ваше питання? Краще читайте статтю, магістр - і є повна сама вища освіта, чи Вам може наукову ступінь подавати?
Тетяна
04.10.2018
У мене питання, до автора - до якого коду стосується ваша посада 2412.2 чи 2412.1? В класифікатрі такої професії-посади, як ви вказали, немає, тоді що написано в вашій трудовій?
Вера
04.10.2018
Вот это для меня новости.... Поступала на должность "Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста"), а что теперь? У меня нет диплома магистра... Как же єто все достало((((((((((((((((((
Ната Вера
04.10.2018
ну и что с этого что у Вас нету диплома магистра? Вам наоборот повезло, что не доучившись до магистра будете им самым в трудовой на равне с теми, кто учился и получил степень магистра. Получается "кинули" всех магистров, а специалисты в выиграше
Вера Ната
04.10.2018
У меня полное высшее образование, 5 лет в Институте. Магистры что больше учатся?
Сергій Вера
04.10.2018
Магістри учаться 5-6 років в залежності від спеціальності і зовсім по іншій програмі.
Вікторія Вера
04.10.2018
Да, на пол года больше
Ната Вера
04.10.2018
больше, когда я заканчивала, учились 6 лет
спостерігач
04.10.2018
Вибачте, а на підвищення зарплати це впливає? Якщо ні, то чого його голову морочити?
Ната
04.10.2018
а что теперь?? радоваться, что в свое время не пошли на магистратуру, переплатив і потеряв год, и теперь в трудовой будете звучать так же как и законченные магистры, имея на руках только диплом специалиста
Вико
05.10.2018
Я щось не можу знайти цю посаду - бухгалтер (з дипломом магістра), передивилася купу довідників (пишуть, що діючі), є тільки бухгалтер( з дипломом спеціаліста). Може я не там дивлюсь. Якщо допоможете, буду щиро вдячна!
.... Вико
05.10.2018
мене теж це цікавить, у всіх довідниках, навіть на сайті закон рада, стоїть назва професії бухгалтер (з дипломом спеціаліста), а от по таблиці 5 Додатка 4 звіту з ЄСВ в класифікаторі професій стоїть назва професії бухгалтер (з дипломом магістра)... Так як можна надіятись на ваші довідники, якщо вони розбіжні????
Вико ....
08.10.2018
В тому то і справа, а нам пропонують виправити в трудових книжках, а що виправляти, якщо в довідниках назва залишилась стара. все як завжди, а ти ламай голову змінювати/незмінювати)
Лара
08.10.2018
А як тепер бути з категоріями бухгалтера. Мені з 01.01.2018 присвоїли ІІ категорію бухгалтера (з дипломом спеціаліста). Тепер 01.09.2018 видали наказ про переіменування посади на бухгалтер (з дипломом магістра). Але виходить, що бухгалтерів (з дипломом магістра) з ІІ-ю категорією не буває, їм присвоювали одразу І категорію. Чи я не права, і я можу бути бухгалтером (з дипломом магістра) ІІ категорії.
Леся
17.01.2019
Працівник має стаж роботи бухгалтером 15 років, запис в трудовій - бухгалтер. Диплом про вищу освіту за 1997 рік. Спеціальність - інженер. Як правильно зробити запис в трудовій ?

Тетяна
31.01.2019
а як він працює бухгалтером без диплому бухгалтера?
олена Тетяна
05.02.2019
Наївне питання. Начебто в наших реаліях диплом гарантує знаня професії та кваліфікацію:) Залюбки працюють. Скільки таких бухгалтерів, які мають вищу освіту інженера, програміста тощо, не маючи фізично часу отримати освіту бухгалтера, змушені були освоювати нову професію буквально на ходу, переживши на власній шкурі усі зміни нашого чудового законодавства , багатьом нинішнім "з дипломом магістра" втирають носа на раз
Ольга
20.03.2019
Доброго дня! Таке питання: на підприємстві бухгалтер з дипломом спеціаліста працює більше 10 років, але кваліфікацію не присвоювали жодного разу. Чи можливо одразу присвоїти 1 категорію?
Оксана
04.06.2019
На мою думку, якщо посада, яку займає працівник вимагає виконання обов'язків, що передбачають наявність відповідної освіти то й назва цієї посади повинна бути відповідна, Бухгалтер (з дипломом магістра). А питання, яка освіта у працівника, що займає цю посаду це інше. На практиці працівники без вищої освіти інколи краще виконують посадові обов'язки ніж працівник з вищою освітою, головне бажання працювати і навчатися. Підприємство не повинно змінювати штатний розпис під освіту прийнятих працівників, можливо до вас в бухгалтерію прийде працювати Професор з ступенем Доктора економічних наук
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн