Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.05.21
247 0
Друкувати
Обране

ЦПД в об'єднаному звіті: заповнюємо додатки разом

Кампанія зі звітування за новою формою об'єднаного Податкового розрахунку1 вийшла на фінішну пряму. У попередньому номері нашого журналу ми вже розглянули чимало теорії та практичних прикладів його заповнення. У сьогоднішньому матеріалі зупинимось на відображенні ЦПД2 у цьому багатостраждальному звіті.


1Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

2 ЦПД — цивільно-правовий договір.

Не всяку роботу можуть виконати штатні працівники установи. Деколи потрібна допомога зі сторони: там підлатати, тут підфарбувати, проконсультувати, оформити тощо. Тому звертаємось до сторонніх осіб і оформлюємо з ними ЦПД. Звісно, про такі відносини потрібно відзвітувати.

Залежно від «статусу» фізособи, яка виконує роботи (надає послуги), є різні варіанти заповнення додатків до Податкового розрахунку. Тому візьмемо загальний приклад і розглянемо правила заповнення звітності для трьох варіантів оформлення ЦПД:

• зі сторонньою фізособою (не ФОП і не працівником установи);

• з фізособою — працівником установи;

• з ФОП.

Приклад. Вакуленко Тетяна Григорівна (стороння фізособа, РНОКПП3 3244678901) виконувала роботи за ЦПД з 16.02.2021 р. по 12.03.2021 р. Акт виконаних робіт підписано 12.03.2021 р. Винагороду в сумі 5600 грн нараховано і виплачено у березні. ЄСВ — 1232 грн, ПДФО — 1008 грн, ВЗ — 84 грн.

Іванюк Петро Анатолійович (штатний працівник, РНОКПП 3165789435) виконував роботи за ЦПД з 15 по 26 лютого 2021 року. Акт виконаних робіт підписано 26.02.2021 р. Винагороду в сумі 1000 грн нараховано 26 лютого, а виплачено 1 березня. ЄСВ — 220 грн, ПДФО — 180 грн, ВЗ — 15 грн. Також у лютому працівнику нарахована та виплачена зарплата за лютий у сумі 6152 грн. ЄСВ — 1353,44 грн, ПДФО — 1107,36 грн, ВЗ — 92,28 грн.

Гапоненко Роман Олексійович (ФОП, РНОКПП 3255780332) надавав послуги за ЦПД з 11 по 15 січня 2021 року. Акт наданих послуг підписано 15.01.2021 р. Винагороду в сумі 570 грн нараховано та виплачено в січні. Вид послуг відповідає зазначеному у витягу з ЄДР4.

3 РНОКПП — реєстраційний номер облікової картки платника податків.

4 ЄДР — Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Далі будемо використовувати дані, наведені в цьому прикладі, для заповнення додатків до Податкового розрахунку. Але про все по порядку.

Додаток Д1

Важливе правило: винагорода за виконані роботи (надані послуги) за ЦПД потрапить до додатка Д1 за той місяць звітного кварталу, в якому вона була фактично нарахована. Таку виплату, нараховану звичайним страхувальником, слід відображати в окремому рядку.

При цьому в графі 08 необхідно зазначати код категорії застрахованих осіб «26».

Якщо строк виконання робіт (надання послуг) за ЦПД перевищував один місяць, базу нарахування ЄСВ визначаємо так: винагороду за договором ділимо порівну на кількість місяців, протягом яких діяв ЦПД. І неважливо, повні це місяці чи ні. Винагороду, що припадає на кожен календарний місяць, відображаємо в окремому рядку з кодом типу нарахувань «1» у графі 09.

У графі 10 зазначаємо місяці, за які нараховано винагороду. Причому такі записи у додатку Д1 робимо за той місяць, в якому було підписано акт виконаних робіт (наданих послуг) та нараховано винагороду.

Приклад заповнення додатка Д1 із поясненням для цієї ситуації див. на рис. 2.

А ось якщо винагороду нараховано за один місяць, графу 9 не заповнюємо.

Графу 14 (кількість календарних днів у трудових (цивільно-правових) відносинах) за рядком із сумою винагороди заповнюємо тільки у випадку, якщо:

• винагороду нараховано особі, яка не є працівником;

• особа є працівником, але трудові виплати їй у звітному місяці не нараховували.

Якщо ж ЦПД укладено з працівником установи і йому у звітному місяці нараховано зарплату, то графу 14 заповнюємо за рядком із зарплатою. А за рядком із ЦПД-винагородою — ні.

Стосовно заповнення графи 14 при наданні послуг діє особливе правило. Якщо послуги надавались кілька днів протягом строку дії договору, то в графі 14 слід підсумувати кількість таких днів. Наприклад, якщо договір укладено на період з 11 по 15 січня, але в акті про надані послуги зазначено, що вони фактично надавалися тільки 11 та 13 січня, то в графі 14 зазначаємо «2», а не «5».

ФОП. Чому його виокремили? Пояснимо.

До ЄСВ-частини звітності він не потрапляє. Тому що з виплат підприємцям за договорами на виконання робіт (надання послуг) ЄСВ не сплачується (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). Але за однієї важливої умови: якщо виконані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у ЄДР.

Тож краще за все отримати від ФОП копію витягу з ЄДР із видами діяльності. Так ви точно будете впевнені, що законно не нарахували ЄСВ.

Забігаючи наперед, скажемо, що така копія витягу з ЄДР надає право не утримувати з виплати ФОП ще й ПДФО та ВЗ. Але відобразити дані підприємця в додатку 4ДФ усе ж таки доведеться (деталі — нижче).

У нашому прикладі саме так і є. Від ФОП Гапоненка Р. О. отримано послуги. Види діяльності відповідають зазначеним у витягу з ЄДР. Отже, ЄСВ на його винагороду не нараховуємо й у додаток Д1 його не включаємо.

Інша річ, якщо вид діяльності, за яким ви розраховуєтесь із ФОП за виконані роботи (надані послуги), не зазначено в ЄДР. У цьому разі обов’язково нарахуйте на суму такої винагороди ЄСВ. Ставка стандартна: у загальному випадку — 22 %.

Приклади заповнення додатка Д1 наведені на рис. 1 і 2.

Рис. 1. Фрагмент заповнення додатка Д1 за лютий при нарахуванні зарплати та винагороди за ЦПД

Рис. 2. Фрагмент заповнення додатка Д1 за березень при нарахуванні винагороди за ЦПД за різні місяці

Пояснимо зображене на рис. 1. У лютому Іванюку П. А. нараховано зарплату в сумі 6152 грн (ЄСВ — 1353,44 грн) і винагороду за ЦПД у сумі 1000 грн (ЄСВ — 220 грн). Отже, у додатку Д1 за лютий на Іванюка П. А. заповнюємо два рядки:

• один — зарплатний. У графі 08 зазначаємо «1» (зарплатний код застрахованої особи). Графу 14 заповнюємо за цим рядком — зазначаємо «28» (увесь лютий він був у трудових відносинах). У графі 21 зазначаємо «1» (є трудова книжка);

• другий — із винагородою за ЦПД. У графі 08 зазначаємо «26» (код застрахованої особи, з якою укладено ЦПД). А графу 14 не заповнюємо.

Пояснимо правила заповнення додатка Д1 при нарахуванні винагороди за різні місяці (рис. 2). Оскільки Вакуленко Т. Г. виконувала роботи за ЦПД упродовж двох місяців (з 16.02.2021 р. по 12.03.2021 р.), а винагороду за актом виконаних робіт їй було нараховано у березні, то в додатку Д1 на неї заповнюємо два рядки: по одному на кожен місяць.

Суму винагороди розподіляємо між лютим та березнем порівну — по 2800 грн (5600 грн : 2). Відповідно ЄСВ для кожного місяця становить 616 грн. У графі 10 окремо зазначаємо лютий та березень, але при цьому всі дані відображаємо у додатку за березень. Адже саме в цьому місяці нараховано винагороду.

У графі 09 зазначаємо «1» (строк виконання робіт перевищує один місяць). У графі 14 кількість днів перебування у цивільно-правових відносинах зазначаємо так: у лютому — 13 (з 16 по 28 лютого), у березні — 12 (з 1 по 12 березня).

Додаток Д5

УВАГА!

Додаток Д5 заповнюємо загалом за квартал — без розбивки за місяцями

Особи, з якими укладено або розірвано ЦПД у звітному кварталі, потраплять до додатка Д5. Виняток — ФОПи, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з ЄДР (п. 5 розд. IV Порядку № 45).

5 Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

При цьому «статус» фізособи, з якою укладений договір, ідентифікує позначка у графі 6:

• стороння особа — «0»;

• штатний працівник (основний та/або сумісник) — «1».

У графі 7 зазначаємо «3» — особа, яка виконує роботи за ЦПД.

Інформацію відображаємо окремо за кожним укладеним ЦПД.

Відомості про початок і закінчення цивільно-правових відносин (графа 10) у межах:

• договору підряду (виконання робіт) — уносимо відповідно до строків, зазначених у самому договорі;

• договору про надання послуг — зазначаємо згідно з актом про їх надання. Наприклад, якщо договір укладено на період з 11 по 15 січня, але згідно з актом про надані послуги вони фактично надавалися тільки 11 та 13 січня, за таким ЦПД потрібно заповнити два рядки. За кожним рядком у графі 10 зазначають однакові дати початку/закінчення ЦПД — «11012021 — 11012021», «13012021 — 13012021». А якщо в акті не зазначено конкретних дат отримання послуг? Тоді, вважаємо, що графу 10 можна заповнювати за тими ж правилами, що й для договору підряду.

Якщо дати початку і закінчення робіт (послуг) за ЦПД припадають на один місяць звітного кварталу, то на фізособу формуємо один рядок. Якщо ж на декілька місяців, то відомості про початок/закінчення ЦПД зазначаємо в різних рядках.

За рядками з датами початку/закінчення ЦПД графи 13 — 15 не заповнюємо.

У графі 16 зазначаємо договір, яким визначено початок та кінець цивільно-правових відносин.

У графі 17 — підставу припинення ЦПД. Тут зазначаємо главу ЦКУ, яка його регулює: для договору підряду (виконання робіт) — «гл. 61 ЦКУ», для договору надання послуг — «гл. 63 ЦКУ». Також програмне забезпечення може запропонувати обрати не главу ЦКУ, а конкретну її статтю.

Окремо зупинимось на графі 11. Згідно п. 5 розд. IV Порядку № 4 її заповнюють лише для застрахованих осіб з категорією 2 (наймані працівники без трудової книжки). У зазначеному рядку проставляють «1», тільки якщо застрахована особа є одночасно основним працівником та сумісником у період, визначений графою 10. Однак при заповненні Податкового розрахунку в електронній формі може виникнути помилка, якщо графу 11 залишити порожньою. Тому ставимо «0».

Приклад заповнення додатка Д5 наведений на рис. 3.

ФОП Гапоненко Р. О. у січні надавав послуги, які відповідають виду діяльності, зазначеному у його витягу з ЄДР. Тому до додатка Д5 він не потрапив (п. 5 розд. IV Порядку № 4).

А от інформація про фізосіб-непідприємців до Д5 потрапить. (див. рис. 3).

завантажити файл

Рис. 3. Фрагмент заповнення додатка Д5 за І квартал при укладенні ЦПД

Іванюк П. А. виконував роботи з 15 по 26 лютого, тобто протягом одного місяця. Тому його дані до додатка Д5 уносимо одним рядком. У графі 10 зазначаємо дати початку та закінчення виконання робіт згідно з ЦПД. У графі 16 — реквізити договору, а у графі 17 — «гл. 61 ЦКУ» (вона регулює договори підряду).

Вакуленко Т. Г. виконувала роботи протягом двох місяців. Тому на неї «заводимо» два рядки: в одному зазначаємо дату початку виконання робіт згідно з ЦПД, а у другому — дату закінчення. У графі 16 за кожним рядком зазначаємо реквізити договору. У графі 17 за «кінцевим» рядком — «гл. 61 ЦКУ».

Оскільки Іванюк П. А. є працівником установи, у графі 06 ставимо «1». А за рядками Вакуленко Т. Г. — «0» (адже вона — стороння фізособа).

Додаток 4ДФ

Осіб, які виконували роботи чи надавали послуги за ЦДП, потрібно врахувати у додатку 4ДФ. І ФОП також. Спочатку кількість ЦПДшників зазначаємо в рядку 05 заголовної частини додатка 4ДФ. Але ФОП сюди не включаємо.

ВАЖЛИВО!

Якщо ЦПД оформлено зі штатним працівником, врахуйте такого працівника і в рядку 05, і в рядку 04 додатка 4ДФ

Далі — таблична частина додатка 4ДФ. Тут слід дотримуватись кількох правил.

1. У графі 6 винагороду звичайній фізособі відображаємо за ознакою доходу «102», а ФОП — «157».

2. У графах 7 та 8 дату укладення ЦПД, початку та закінчення виконання робіт (надання послуг) не зазначаємо.

3. Якщо винагороду нараховано в одному місяці, а виплачено в іншому, то нарахування і виплату відображаємо за фактом цих подій. Пояснення просте — винагорода за ЦПД не є зарплатою. Тому графи із сумами доходу, ПДФО та ВЗ заповнюємо за фактом нарахування, виплати, перерахування.

4. У рядках, заповнених на ФОП, графи 4а, 4, 5а, 5 не заповнюємо. Тобто ПДФО та ВЗ з його винагороди не утримуємо. Звичайно, якщо виконані ним роботи (надані послуги) прописані у витягу з ЄДР.

У нашому випадку так і є. Тому у розділі І додатка 4ДФ за січень за Гапоненко Р. О. заповнюємо такі графи:

• 1 (номер з/п);

• 2 (РНОКПП),

• 3а і 3 (сума нарахованої та виплаченої винагороди за ЦПД);

• 6 (ознака доходу «157»).

Інші графи не заповнюємо (див. рис. 4).

Рис. 4. Фрагмент заповнення додатка 4ДФ за січень (винагорода ФОП)

Фрагменти заповнення додатка 4ДФ за лютий та березень наведені на рис. 5 і 6.

Рис. 5. Фрагмент заповнення додатка 4ДФ за лютий (винагорода та зарплата штатному працівнику)

Рис. 6. Фрагмент заповнення додатка 4ДФ за березень (винагорода штатному працівнику та звичайній фізособі)

Пояснимо порядок заповнення додатка 4ДФ за лютий (рис. 5).

У лютому Іванюку П. А. (РНОКПП 3165789435) нараховано винагороду за ЦПД (ознака доходу — «102») у сумі 1000 грн. Тому її відображаємо у графі 3а, а ПДФО (180 грн) та ВЗ (15 грн) — у графах 4а та 5а відповідно. Виплачено ж винагороду у березні. Тому до граф 3, 4 та 5 ці суми потраплять у додатку 4ДФ за березень (див. рис. 6).

Оскільки в лютому Іванюку П. А. також нараховано та виплачено зарплату (ознака доходу — «101»), то формуємо на нього другий рядок — зарплатний. Адже пам’ятаємо важливе правило: скільки ознак доходів на особу, стільки й рядків на неї в додатку 4ДФ.

Тепер перейдемо до додатка 4ДФ за березень (рис. 6).

Щодо Іванюка П. А. (РНОКПП 3165789435) з’ясували: до додатка 4ДФ за березень потрапляють фактично виплачена йому винагорода за ЦПД та перераховані з неї ПДФО та ВЗ (до граф 3, 4 та 5 відповідно).

А із Вакуленко Т. Г. (РНОКПП 3244678901) все просто. Їй винагороду нараховано і виплачено у березні. Тому у березневому додатку 4ДФ заповнюємо всі графи — з 1 по 6.

Фінальний штрих — заповнення безпосередньо Податкового розрахунку. Радимо робити це саме після того, як заповните всі додатки. Адже сумові показники із додатків перейдуть до рядків із нарахуваннями доходів та ЄСВ Податкового розрахунку. Зокрема, сума винагороди за ЦПД — до рядка 1.2 та в загальній сумі — до рядка 2.1, а сума ЄСВ із цієї винагороди — до рядка 3.1 (у загальній сумі ЄСВ).

Прикріплені файли

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, травень, 2021/№ 17-18

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.