Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.01.25
3263 0
Друкувати
Обране

Виправляємо помилки в Д1 Об’єднаного звіту: коли «1/0», а коли «2/3»

Знайшли помилку в додатку Д1 Об’єднаного звіту? Механізм її виправлення залежить від того, чи сплив строк подання звітності за цей період, а також від виду помилки (сумова чи несумова). Доволі часто правила виправлення різних помилок плутають між собою. Тому щоб не допустити ще більше помилок, виправляючи попередні, читайте нашу статтю.

Правила виправлення помилок у Д1

Механізм виправлення помилки в Д1 Об’єднаного звіту залежить від того, чи сплив строк подання звітності за квартал, у якому така помилка допущена. А також від того, який тип помилки: сумова чи несумова.

Так, якщо помилку в Д1 виявили та виправляємо до завершення граничного строку його подання, то формуємо Податковий розрахунок + Д1 з типом «Звітний новий».

Якщо помилку виправляємо після завершення терміну подання звіту, то подаємо коригуючий Податковий розрахунок + Д1 з типом «Уточнюючий».

У Податковому розрахунку за поточний квартал з типом «Звітний» також можна виправити помилки за попередній період.

У будь-якому випадку коригуючий звіт має містити тільки той додаток, який коригуємо. І в ньому буде тільки та інформація, яку треба виправити.

Для виправлення помилок у Д1 Податкового розрахунку передбачене застосування ознаки «0/1» у графі 25 табличної частини Д1 або коду типу нарахувань (КТН) «2/3» у графі 09.

Використовуємо ознаку 0/1 чи КТН 2/3

Щоб продемонструвати, в якій ситуації виправляємо помилки за допомогою ознаки 0/1 у графі 25, а коли — КТН 2/3 у графі 09, покажемо це на рисунку нижче, а потім пояснимо нюанси.

Застосування ознак 0/1 у гр. 25 та КТН 2/3 у гр. 09 для виправлення помилки в Д1 Податкового розрахунку

Ознака «0»; «1» у графі 25 у Д1. Для виправлення сумової та/або несумової помилки у Д1 з типом «Звітний новий» діємо так:

  • повністю повторюємо рядок із помилкою та в графі 25 зазначаємо «1» — рядок на видалення;
  • формуємо рядок із правильною інформацією і в графі 25 зазначаємо «0» — рядок на введення.

До речі, як виправитися через подання Податкового розрахунку з типом «Звітний новий», ви можете прочитати у статті «Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»: коли та як подавати?» // «Оплата праці», 2024, № 14.

За таким самим механізмом виправляємо несумову помилку у Д1 з типом «Уточнюючий».

КТН «2»; «3» у графі 09 у Д1. Для донарахування або зменшення суми ЄСВ у попередніх звітних періодах у Д1 при самостійно виявленій помилці застосовуємо КТН «2» (донараховуємо) або «3» (зменшуємо).

Застосовуємо ці коди за таким механізмом. На працівника, у базі нарахування якого припустилися помилки:

  • формуємо рядок з базою та сумою ЄСВ, які потрібно «зняти», та в графі 09 зазначаємо КТН «3». При цьому сумові показники зазначаємо без знака «-»;
  • формуємо рядок з базою та сумою ЄСВ, які потрібно «додати», та в графі 09 зазначаємо КТН «2».

За такими рядками у графі 10 проставляємо місяць та рік, який коригуємо. Інші графи заповнюємо в загальному порядку. Графу 25 «Ознака 0, 1» не заповнюємо.

До речі, КТН «2»; «3» також застосовується для виправлення несумової помилки, якщо потрібно тільки додати або тільки вилучити несумову інформацію за працівником в Д1 в уточнюючому або наступному звітному Д1. Оскільки в такому випадку контролі, які встановлені пенсійниками, не дадуть зробити це шляхом застосування ознаки «0» тільки при додаванні даних (без вилучення) або ознаки «1» тільки для вилучення даних (без додавання).

Про виправлення помилок шляхом застосування КТН «2»; «3» ви можете прочитати у статті «Помилки у Д1 Податкового розрахунку: як застосовувати КТН «2» та «3» // «Оплата праці», 2024, № 22>.

Як не помилитись при застосуванні правил коригування у Д1

З огляду на питання, які іноді надходять до нашої редакції, хочемо звернути увагу на три найчастіші помилки при виправленні помилок у Д1 Податкового розрахунку.

1. Поєднувати разом в одному рядку у Д1 показники графи 25 «0»; «1» та показники графи 09 КТН «2»; «3» не можна.

По-перше, одночасне їх використання не передбачене законодавством.

По-друге, Об’єднаний звіт буде заповнено із помилкою і не буде прийнятий контролерами.

2. КТН «2»; «3» графи 09 додатка Д1 не можна застосовувати при виправленні помилок у Податковому розрахунку з типом «Звітний новий».

Також неможливо сформувати і подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за звітний квартал, якщо граничний строк подання за цей квартал ще не сплив.

3. Ознаку графи 25 «0»; «1» у Д1 не можна застосовувати при виправленні сумових помилок у Податковому розрахунку з типом «Уточнюючий», а також при виправленні помилок за минулий звітний період у складі Податкового розрахунку за поточний квартал з типом «Звітний».

Висновки

  • За допомогою графи 25 «Ознака (0, 1)» проводимо коригування сумових і несумових помилок у Д1 з типом «Звітний новий» та тільки несумових помилок у Д1 з типом «Уточнюючий».
  • За допомогою КТН «2», «3» проводимо коригування самостійно виявлених сумових помилок у Д1 з типом «Уточнюючий» або «Звітний» за наступні звітні періоди.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×