Єдиний звіт: приклад заповнення
Програмне забезпечення щодо цього звіту повинно було з’явитися ще у лютому та дати можливість роботодавцям подати Податковий розрахунок «довідковий» як «звітний».
Нагадаємо, що потреба подати такий розрахунок може виникнути, якщо в межах звітного кварталу:
— працівнику призначається пенсія чи лікарняні, допомога по вагітності та пологах;
— працівника звільнено й він стає на облік у центрі зайнятості як безробітний з виплатою допомоги по безробіттю.
Проте не так сталося, як гадалося. Процес розробки затягнувся. Яку картину маємо наразі? З’явиться програмне забезпечення з 1 квітня, подамо «звітний» розрахунок за 1 квартал 2021 року і закриємо всі питання щодо цього періоду.
А ось подати «довідковий» розрахунок як «звітний» уперше може виникнути потреба у травні за квітень 2021 року. Такий звіт міститиме лише додатки з інформацією на працівника, необхідною для призначення відповідної виплати.
Тобто сьогодні пріоритети змінилися. На перше місце виходить звітний розрахунок. Поговоримо про нього саме зараз.
Визначаємося з додатками
Податковий розрахунок має шість додатків. Проте звичайні роботодавці матимуть справу лише з чотирма з них: Д1, 4ДФ, Д5, Д6.
Кожен з додатків формуємо за наявності подій для відображення у ньому.
Зауважимо, що практично у кожного роботодавця звіт міститиме сам розрахунок та 2 додатки до нього. Перший — це Д1 із сумами ЄСВ. Другий — це 4ДФ із зобов’язаннями з ПДФО та військового збору.
А ось додаток Д5 формуватимемо, якщо у звітному кварталі приймали, переводили, переміщували, звільняли працівника, надавали відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду до 3 (6) років, а також якщо з особою було укладено/розірвано договір підряду (договір на надання послуг).
Ну і додаток Д6 формуватимуть лише ті роботодавці, працівники яких мають право на спецстаж.
Приклад. Зарплата працівника (основне місце роботи, повна зайнятість) у кожному місяці І кварталу — 10000 грн (ПДФО — 1800 грн, ВЗ — 150 грн, ЄСВ — 2200 грн). З 15.02.2021 р. згідно з наказом від 12.02.2021 р. № 48-ос його перевели на посаду кухара (код КП 5122).
Почнемо з 4ДФ. Його формуємо окремо за кожен з місяців звітного кварталу (див. рис. 1 на с. 3). Зверніть увагу: порядок відображення зарплати залишили незмінним. Своєчасно виплачену зарплату вказуємо у 4ДФ за місяць її нарахування.
Рис. 1. Фрагменти заповнення 4ДФ за місяці І кварталу 2021 року
А ось Д5 (див. рис. 2 на с. 3) формуємо в цілому за квартал. Переведення відображаємо одним рядочком. Не як раніше — двома, а одним. Тобто тут маємо зміни.
Рис. 2. Фрагмент заповнення Д5 за І квартал 2021 року
Від Д5 йдемо до Д1. Його формуємо в розрізі місяців звітного кварталу (див. рис. 3). Після того, як сформували Д1, переносимо підсумкові дані за кожним місяцем до розділу 1 Податкового розрахунку. Ще більше про заповнення єдиної звітності та ще більше прикладів очікуйте в «Податки & бухоблік», № 28.
Рис. 3. Фрагмент заповнення Д1 за місяці І кварталу 2021 року
- Фрагменти заповнення 4ДФ за місяці І кварталу 2021 року.pdf 601 КБ
- Фрагмент заповнення Д5 за І квартал 2021 року.pdf 613 КБ
- Фрагмент заповнення Д1 за місяці І кварталу 2021 року.pdf 969 КБ
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
ПОДАТКИ & БУХОБЛІК БЕРЕЗЕНЬ, 2021/№ 25