Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.06.21
1093 0
Друкувати
Обране

«Звітний» — «Довідковий»: тонкощі подання об'єднаного звіту

Ох, і веселе життя влаштував усім новий об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. І здавалося б, він квартальний, тож кілька місяців можна перепочити. Це так, але пощастило не всім. У деяких випадках доводиться подавати цей звіт і за окремі місяці у межах кварталу. Для цього вигадали Розрахунок1 із подвійним типом «Звітний» — «Довідковий». Про нього сьогодні й поговоримо.


1Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіна від 13.01.2015 р. № 4.

Аби зрозуміти, за яких обставин потрібно подавати Довідковий звіт, слід знати, кому та для чого може знадобитись інформація із нього:

• ПФУ — для призначення пенсії працівникові установи;

• ФСС — для нарахування виплати застрахованій особі (допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, страхових виплат у зв’язку з нещасним випадком або профзахворюванням тощо);

• Центру зайнятості — для нарахування експрацівникові установи допомоги по безробіттю.

Отже, Довідковий звіт потрібен, коли у зазначених вище органів не вистачає даних за окремими місяцями для розрахунку та призначення виплат застрахованим особам.

А тепер перейдемо до конкретних запитань, які ставлять наші читачі, а також користувачі порталу buhgalter.com.ua та групи «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ» у соцмережі Facebook.

Які рядки та додатки до Розрахунку із типом «Звітний» — «Довідковий» потрібно заповнити?

У Довідковому звіті заповнюємо лише рядки 01 — 06 заголовної частини. Інші рядки, а також показники у розділі І, заповнювати не потрібно.

Зупинимось на типі документа. Він — подвійний. Потрібно поставити дві позначки в рядках: 011 — тип «Звітний» та 014 — тип «Довідковий».

Важливий реквізит — причина подання Довідкового звіту. Це може бути призначення пенсії чи матеріального забезпечення, страхових виплат. Її потрібно зазначити в «шапці» відповідного додатка, який подаємо в складі такого Розрахунку:

• у додатку Д1 — рядок 035;

• у додатку Д5 — рядок 036;

• у додатку Д6 — рядок 034.

Який додаток заповнити? Це залежить від причини звітування:

для призначення пенсії — додаток Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. Якщо особа зі спецстажем, тоді також формуємо додаток Д6. Додаток Д5 заповнюємо, лише якщо наявна в ньому інформація може вплинути на розрахунок пенсійних виплат. Наприклад, працівника було прийнято у квітні, а в травні він подав заяву на призначення пенсії (див. нижче);

для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат — додаток Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. У разі потреби формуємо також додаток Д5. Наприклад, якщо прийняли/звільнили працівника, надали чи у нього закінчилися відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до 3 років, що може вплинути на суму виплат.

Зауважте: додаток 4ДФ у довідковому звітуванні участі не бере.

Чи потрібно буде у Розрахунку з типом «Звітний» за ІІ квартал дублювати інформацію з Довідкового звіту за квітень (травень)?

Так, потрібно.

Подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» на працівника не скасовує обов’язку зазначити відповідні дані у Розрахунку з типом «Звітний». Тобто, звітуючи за ІІ квартал 2021 року, враховуйте: до самого Розрахунку та його додатків потрібно буде включити відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано Довідковий звіт. Про це йдеться у листі ПФУ від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832.

Як правильно нумерувати Розрахунок, подаючи «Звітний» як «Довідковий»?

За роз’ясненнями фахівців ДПСУ, нумерація Розрахунку ведеться наскрізно з початку року (див. «Оплата праці», 2021, № 9, с. 25).

Наприклад, установа подала Звітний Розрахунок із додатками за І квартал 2021 року. У полі «номер Розрахунку» рядка 02 заголовної частини було зазначено «1».

Тепер виникла необхідність подати Довідковий звіт за травень 2021 року. Якщо між Звітним та Довідковим Розрахунками не було інших звітів, то у полі «номер розрахунку» ставимо «2». Якщо ж, наприклад, був іще Розрахунок «Звітний новий» (або «Уточнюючий») за І квартал 2021 року, то він «забрав» собі номер «2», а Довідковий Розрахунок матиме номер «3».

Водночас на практиці є багато успішних прикладів нумерації у межах кварталу. І такі звіти прийнято, квитанцію № 2 отримано.

Виглядає це таким чином. Якщо Довідковий звіт, наприклад, за квітень 2021 року — перший документ за місяці ІІ кварталу, то в полі номер Розрахунку зазначаємо «1». У разі потреби, подаючи ще Довідкові Розрахунки (припустимо, що їх три), нумеруємо їх відповідно «2», «3», «4». А коли настане час Звітного Розрахунку за ІІ квартал 2021 року, то він отримає номер «5».

Вочевидь, цей реквізит «погоди не робить». І що не кажи, звіт буде прийнято. Це, безумовно, тішить. Адже й без того вистачає проблем із заповненням інших реквізитів Довідкового звіту.

Працівник був на лікарняному з 27 квітня по 17 травня 2021 року. У який строк потрібно подати Довідковий звіт?

У цій ситуації його взагалі не потрібно подавати.

Пояснимо. Хвороба почалася у квітні 2021 року. Отже, для визначення суми лікарняних розрахунковим періодом є квітень 2020 року — березень 2021 року. Відомості про доходи за цей період ФСС уже отримав — зі звітів за 2020 рік та за І квартал 2021 року. Для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності квітневі доходи Фонду не потрібні. Тож і в довідковому звітуванні потреби немає.

Але коли вже зайшла мова про строки подання Довідкового звіту, то зауважимо: порядок заповнення Розрахунку не містить для цього суворих строків. Як, наприклад, для звичайного Звітного Розрахунку, який слід подати протягом 40 календарних днів після звітного кварталу.

Отже, Довідковий звіт слід подавати протягом звітного кварталу в разі настання події, що вимагає такого подання (призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі). Тобто, наприклад, у разі призначення пенсії у травні 2021 року потрібно подати Довідковий звіт з інформацією про нараховані доходи та сплачений ЄСВ у квітні 2021 року (тобто місяці, що передує місяцю призначення пенсії). Це можна зробити до кінця червня 2021 року.

Такий же граничний строк буде й у разі подання заяви на призначення її у червні 2021 року. Проте до розрахунку увійде інформація про нараховані доходи у квітні й травні 2021 року.

Якщо не встигаєте подати Довідковий звіт до кінця червня, то далі уже за ІІ квартал 2021 року подайте Розрахунок з типом «Звітний». Окремо формувати Довідковий звіт після закінчення звітного кварталу за його місяці не треба.

У травні 2021 року звільнилося три працівники. Один із них став на облік у Центрі зайнятості, другий іде на пенсію, третього прийнято до іншої установи. Чи потрібно подавати Довідковий звіт на всіх трьох? Чи можна зробити це одним документом?

Ні і ні.

По-перше, подати Довідковий звіт потрібно лише на першого та другого працівників. Тобто тих, хто після звільнення виходить на пенсію або стає на облік як безробітній із виплатою відповідної допомоги у Центрі зайнятості.

Якщо ж працівник, що звільняється, планує самостійно працевлаштовуватися, то формувати Довідковий звіт не потрібно.

Якщо його плани зміняться, то Центр зайнятості відправить звернення про необхідність подання Розрахунку.

По-друге, подати «гуртовий» Довідковий звіт не вийде. Його слід формувати на кожного працівника окремо.

Так само і в ситуації з лікарняними. Наприклад, якщо у травні 2021 року захворіли два працівники, то для фінансування виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС потрібно сформувати та подати два звіти: по одному на кожного працівника.

Працівник хворів із 17 по 21 травня 2021 року. Чи потрібно подавати Довідковий звіт?

Ні, не потрібно.

У цій ситуації працівник хворів п’ять днів. Отже, лікарняний повністю оплачує установа-роботодавець. ФСС це питання не торкнеться. А відтак і подавати Довідковий звіт немає потреби.

Працівник Плюшенко Леонід Іванович надав два лікарняних листи. Перший підтверджує хворобу із 26.04.2021 р. по 07.05.2021 р., другий — із 11.05.2021 р. по 21.05.2021 р. Допомога по тимчасовій непрацездатності за обома листами нарахована у травні. За які місяці потрібно подати Довідковий звіт? Чи потрібно виключати дні лікарняного при заповненні графи 14 додатка Д1?

Довідковий звіт слід подати лише за квітень 2021 року. До його складу увійде сам Розрахунок та додаток Д1 (за умови, що працівник не має спецстажу).

В описаній ситуації маємо два окремих лікарняних листи. За період хвороби із 26 квітня по 7 травня лікарняні потрібно обчислити виходячи з виплат за розрахунковий період квітень 2020 року — березень 2021 року. Дані за ці місяці ФСС має. Тож довідково звітувати не потрібно. А от для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності із 11 по 21 травня розрахунковим періодом є травень 2020 року — квітень 2021 року.

Оскільки за квітень 2021 року ФСС даних немає, то потрібно надати їх через Довідковий звіт за цей місяць. До його складу увійде сам Розрахунок і додаток Д1 (за умови, що працівник не має спецстажу, що відображають у додатку Д6, та не було підстав для заповнення додатка Д5).

За травень 2021 року Звіт подавати не потрібно, адже він знаходиться поза межами розрахункового періоду.

Тепер стосовно другого питання — про заповнення графи 14 додатка Д1. Тут зазначаємо кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах, проходження військової служби протягом звітного місяця. Тому до графи 14 заносимо усі дні квітня — «30» (без вирахування днів хвороби). Нагадаємо два важливих правила, які стосуються лікарняних:

1) вони не входять до розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності;

2) вони потрапляють до звіту того місяця, в якому фактично нараховані.

Із цього випливає, що лікарняні за квітень не потрапляють ані до квітневого Довідкового звіту, ані до розрахунку лікарняних за період хвороби із 11 по 21 травня 2021 року. Тому у додатку Д1 за квітень 2021 року зазначаємо лише зарплату за відпрацьований час у квітні. Припустимо, що її сума становить 6092,40 грн.

Як це виглядає у додатку Д1, див. на рис. 1.

завантажити файл

Рис. 1. Додаток 1 за квітень 2021 року

Гайдамаку Юлію Василівну було прийнято на посаду кухаря 04.05.2021 р. 8 червня 2021 року вона подала заяву на призначення пенсії і повідомила про це роботодавця. База нарахування за травень — 6378,12 грн (ЄСВ — 1403,19 грн). Як правильно заповнити Довідковий звіт?

Для обчислення та призначення пенсії ПФУ необхідні відомості про базу нарахування ЄСВ за травень 2021 року, визначеної за працівником, та нарахованого на неї ЄСВ. Адже на день подання заяви в Держреєстрі загальнообов’язкового соціального страхування така інформація відсутня.

Тому формуємо Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий». Він буде складатися безпосередньо із самого Розрахунку із заповненими рядками 01 — 06 заголовної частини та двох додатків:

• Д1 за травень 2021 року із сумами доходу та ЄСВ;

• Д5 з відомостями про прийняття працівника на роботу.

Приклад заповнення додатків див. на рис. 2 та 3.

завантажити файл

Рис. 2. Додаток 1 за травень 2021 року

завантажити файл

Рис. 3. Додаток 5 за травень 2021 року

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, червень, 2021/№ 22

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.