Закордонна допомога біженцям. Не задекларував — штраф 40 тис. грн або тюрма?..
Що ж, давайте проаналізуємо, де тут правда, а де трішки недоговорили
Зобов’язаний чи ні?
Якщо ви (1) є резидентом України та (2) отримували протягом 2022 року іноземні доходи, то зобов’язані їх включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками 2022 року. Такі вимоги прописані в пп. 168.2.1 та 170.11.1 ПКУ.
Чому так? Бо за загальним правилом, іноземні доходи — це оподатковувані доходи. Проте, якщо перебуваючи за кордоном, ви чи ваші близькі, отримували грошову та матеріальну допомогу від іноземних держав та їх державних фондів, то зверніть увагу на п. 27 підрозд. І розд. ХХ ПКУ. Він дозволяє не включати до складу оподатковуваного доходу суми таких допомог, наданих фізособі або членам її сім’ї першого ступеня споріднення, які постраждали від збройної агресії рф проти України та скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства такої іноземної держави.
А чи можна не подавати декларацію, якщо отримували лише таку неоподатковувану іноземну допомогу й інших підстав для подання декларації немає? Формально ні. Випадки звільнення від декларування перелічені в п. 179.2 ПКУ. Неоподатковувані доходи, отримані від осіб, які не є податковими агентами (а нерезиденти не є податковими агентами), серед них не зазначені.
Висновок: ПКУ зобов’язує фізособу-резидента задекларувати іноземні доходи, незалежно від того оподатковувані вони чи ні.
Як швидко?
-
Платне користування сайту передбачає:
- доступ до новин, статтей, довідників
- безлімітні завантаження всіх бланків
- відсутність реклами
місяць