Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.11.22
5364 2
Друкувати
Обране

Чи обов'язково проводити інвентаризацію на тимчасово окупованій території та в районах ведення бойових дій?

Чи можуть бюджетні установи, майно яких знаходиться на тимчасово окупованій території та в районі проведення воєнних (бойових) дій, не проводити інвентаризацію майна перед складанням річної звітності?

Відповіді на запитання, пов'язані з проведенням інвентаризації, слід шукати в першу чергу в Положенні про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженому наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879.

Цим документом встановлено, що перед складанням річної фінансової звітності проведення інвентаризації є обов'язковим (абз. 2п. 7 розд. І).

При цьому установи, що знаходяться на тимчасово окупованій території та в районах ведення воєнних (бойових) дій, не звільняються від обов'язку здійснення інвентаризації.

Однак, розуміючи, що фактично неможливо провести інвентаризацію майна на таких территориях, Мінфін наказом від 26.05.2022 № 148 вніс зміни до п. 8 розд. І Положення № 879, якими передбачив відстрочку її проведення.

Так, установи, майно яких знаходиться на тимчасово окупованій території та в районах проведення воєнних (бойових) дій, повинні проводити обов'язкову інвентаризацію, АЛЕ мають право це зробити лише тоді, коли стане можливо забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, у яких відображено зобов'язання та власний капітал цих установ.

Отже, такі установи повинні провести інвентаризацію станом на 1 число місяця, наступного за місяцем усунення перешкоди доступу до активів, первинних документів та облікових регістрів, та відобразити результати інвентаризації в бухобліку відповідного звітного періоду.

Зверніть увагу: перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ, має визначити Кабмін (п.п. 69.28 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Що стосується відображення у річній фінзвітності інформації про активи, які неможливо проінвентаризувати, ось що свого часу роз'яснював Мін'юст у листі від 04.06.2015 № 5777-0-4-15/8.1:

«У річній фінансовій звітності інформація про активи, до яких неможливо забезпечити безпечний та безперешкодний доступ, та зобов'язання і власний капітал, які не можуть бути документально підтверджені у зв'язку з відсутністю доступу до відповідних первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, відображається за даними бухгалтерського обліку».

А Мінфін у листі від 29.06.2016 № 31-11410-07-10/18732 зауважив: той факт, що інформацію у фінзвітності наведено без проведення інвентаризації через відсутність доступу до активів, потрібно зазначити в примітках до фінзвітності.

Висновки як Мін'юсту, так і Мінфіну грунтуються на нормах Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
2
Альона
10.11.2022
Доброго вечора!
А як проводити річну інвентаризацію, якщо МВО є мобілізованими або знаходиться за кордоном?
Олена
21.11.2022
І мене дуже цікавить це питання :А як проводити річну інвентаризацію, якщо МВО є мобілізованими або знаходиться за кордоном?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі