Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.12.21
8257 2
Друкувати
Обране

Cлужбове авто: порядок використання

Службове авто одне, а за його кермо періодично сідають декілька працівників установи. Як у такому разі скласти Порядок використання службового автомобіля? Розповімо у цьому матеріалі. Наші підказки і поради будуть корисними передусім ОМС. Але й усі інші бюджетні установи можуть сміливо брати їх «на озброєння».

Законодавче підґрунтя

Наразі чинним законодавством не затверджено типовий порядок використання легкових автомобілів для поїздок, пов’язаних із службовою діяльністю установ та організацій, які утримуються за рахунок бюджетних коштів. Тож затвердити його ОМС доведеться самостійно.

При цьому під час розроблення такого Порядку слід враховувати вимоги постанови № 8481.

1 Постанова КМУ «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями» від 04.06.2003 № 848.

Цією постановою визначено три основних правила. Розглянемо їх.

Обслуговування легковими автомобілями посадових осіб установ та організацій, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевих бюджетів, здійснюється в межах установлених лімітів та асигнувань, передбачених у їх кошторисах.

Легкові автомобілі використовуються тільки для поїздок, пов’язаних із службовою діяльністю посадових осіб. Після кожної поїздки посадова особа, у розпорядження якої надано автомобіль, у подорожньому листі підтверджує особистим підписом час закінчення обслуговування.

Використання легкових автомобілів у вихідні та святкові дні, а також під час відрядження на легковому автомобілі за межі області, АР Крим на відстань, що перевищує 200 км, здійснюється лише з дозволу керівника установи.

При цьому керівники установ мають вжити заходів щодо розроблення порядку використання легкових автомобілів для поїздок, пов’язаних із службовою діяльністю посадових осіб, виходячи зі специфіки діяльності та вимог постанови № 848. Пряму вимогу з цього приводу містить п. 2 постанови № 848.

Приклад Порядку

Для вашої зручності ми підготували приклади розпорядження голови місцевої ради та безпосередньо Порядку використання легкового автомобіля для поїздок, пов’язаних зі службовою діяльністю.

Майте на увазі: здебільшого такий Порядок затверджується розпорядженням голови місцевої ради. Але деякі ОМС затверджують такий Порядок і рішенням сесії.

Ми у своєму прикладі наведемо саме розпорядження голови.

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, грудень, 2021/№ 48

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
2
Андрій
22.02.2023
Цікавить інформацій про порядок використання мобільного офісу, не легкового авто
Олена
03.04.2024
Цікавить інформація. А як вийти із ситуації коли автомобіль в однієї юридичної організації виконавчого органу ради а просить для поїздки інша юридична організація цього ж таки виконавчого органу ради.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×