Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.08.20
8672 16
Друкувати
Обране

Головбух у відпустці: хто підпише платіжки?

Чи має право головний бухгалтер підписувати платіжні доручення під час відпустки? І якщо ні, то хто може зробити це замість нього?


Крот Юлія, експерт з фінансових питань

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ СЕРПЕНЬ, 2020/№ 30

 

Одразу відповімо на перше запитання: теоретично так, практично ні. Тобто формально це можливо, але грати у такі ігри на практиці не варто. Далі детальніше пояснимо, що й до чого.

Так, усі громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізособи, мають право на відпустку. Це право закріплено у ст. 2 Закону про відпустки1. Окрім того, пряму вказівку на це містить і ст. 74 КЗпП.

1 Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Таким чином, відпусткою вважається час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи та заробітної плати.

У період відпустки працівник не несе обов’язку виконувати роботу, передбачену трудовим договором, та не повинен дотримуватися внутрішнього трудового розпорядку.

Важливо! Свого часу Мінсоцполітики у листі від 17.10.2016 р. № 376/06/186-16 наголосило на неможливості виконання головним бухгалтером посадових обов’язків у період відпустки.

Обґрунтовуючи свою позицію, фахівці держоргану зазначають, що відпустка є формою відпочинку, гарантованою усім працівникам ст. 45 Конституції України. Ба більше, під час відпустки працівник не може бути притягнений до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків. Відтак його повноваження на цей період мають бути припинені.

Власне, все справедливо й цілком логічно. Годі й сперечатися. До того ж «трудові подвиги» працівника під час його законного відпочинку можуть зацікавити інспекторів праці. У такому разі роботодавцю загрожує штраф у розмірі мінзарплати за порушення інших вимог законодавства про працю (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

А безпосередньо посадові особи можуть притягатися до адміністративної відповідальності. Конкретно за таке правопорушення ч. 1 ст. 41 КпАП2 передбачено адмінштраф у розмірі від 510 до 1700 грн.

2 Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X.

Також контролери, натрапивши на платіжні документи, підписані «відпускником», нерідко лякають кримінальною відповідальністю. Здебільшого вони натякають на підробку документів, посилаючись на ст. 200 ККУ3. Щоправда, факт підробки треба ще довести.

3 Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III.

До речі, при розгляді справ, пов’язаних із підписанням документів працівниками у відпустці, служителі Феміди час від часу стають на бік роботодавців. Наприклад, цікавого висновку дійшла колегія суддів в ухвалі Харківського апеляційного адмінсуду від 18.01.2017 р. у справі № 820/5671/16 (ср. 025069200). Зокрема, на її думку, вихід на роботу під час відпустки з власної ініціативи, по-перше, не заборонено вимогами закону, а по-друге, додатково не обліковується.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(16)
Ната
11.08.2020
А якщо всіх поскорочували?і залишився один бухгалтер7
Карл Ната
11.08.2020
Ну тоді два виходи, бухгалтеру не ходить у відпустки, другий варіант штраф бухгалтеру
фархад Карл
11.08.2020
конкретно який штаф та на якій основі
111 Карл
11.08.2020
штраф так штраф. назвіть хоча б одну дію бухгалтера за яку не передбачено штраф або ще якісь санкціїtransparent_pxl.png
Федя) 111
11.08.2020
Бухгалтера это универсалы) Не накручивайте себя) Распланируйте все и идите в отпуск , отдохните, т.к. картинку нужно переодически менять)))
Юлія
11.08.2020
У бухгалтера виявляється ще й відпустка єtransparent_pxl.png
Юлія
11.08.2020
Сходили вже, 80% часу на роботі, ніхто нічого не вміє, ніхто нічого не хоче. за підтримання стану справ на нормальному рівні у власній відпустці - штраф. за неподання звітів/неналеже виконання будь-яких завдань - штраф.
NeProzorro
11.08.2020
Головбух (який переважно є і УО і секретарем ТК) не має права йти у відпустку. Адже тоді закупівлі зупиняться. А закупівлі-перш за все. Це основа всіх основ і всього прозорого.
Prozorro NeProzorro
12.08.2020
ТК має право підписувати (голова,члени комітету). Немає права підписувати фахівець із спрощеної закупівлі, якщо така посада введена в штат і отримує зарплатню за це.
бухцелюб
11.08.2020
бухгалтер, це як сіль, її не видно у страві, а їсти без неї неможна. Ні тобі карантину, ні тобі відпустки, не дай боже лікарняний - тобі ж гірше. А якщо тиждень не побув на роботі - потім 2 гребеш за тих хто ніяк не діждеться = і коли вона вже піде на пенсію=
Світлана бухцелюб
11.08.2020
клас, позичу у вас це висловлювання, запощу у фейсбуці, бо дійсно немає сил, так кортить на 2 тижня у відпустку, не на 3 дні
бухгалтер
11.08.2020
Отже, те,що на лікарняному і в відпустці керівник вимагає вийти ,не слухати його?) А я так люблю працювати на лікарняному, коли ноги ледве тягнеш , і у відпустці -обожнюю на роботу, думаю і штрафи за це полюблю. У керівників по де-кілька заступників, яким нічим зайнятися, за то бухгалтера "і в хвіст і в гриву" , навісили з усіх боків всього і тягни та радій життю. Невже у нас, бухгалтерів, не буде ніколи нормального життя??????
Люда
12.08.2020
Ну так, в сільській раді дууууже багато працівників, особливо тих, які можуть зробити всі звіти, є-дату, платіжки, закупівлі, зарплату, відпускні, лікарняні, зміни до кошторисів.............. і все інше, замість головного бухгалтера.
Ольга Люда
12.08.2020
і не тільки в сільській.....
Ольга
12.08.2020
а якщо головбух у відпустці, а перерахували кошти по додатковій відпустці з УСЗН , відкликати з відпустки буха ніхто не буде.Як бути?
Ірина
12.08.2020
Так звіти ж підписуються електронними ключами,пропонують ключі мінять н час відпустки? На практиці нікого не хвилює коли той бухгалтер ходе у відпустки...
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн