Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.10.21
110 0
Друкувати
Обране

Комплект засобів навчання: як узяти на облік?

Школа отримала від відділу освіти комплект засобів навчання для початкових класів. Загальна вартість комплекту — 27200 грн. До його складу входять засоби навчання, вартість кожного з яких не перевищує 20 тис. грн. На який рахунок правильно зарахувати такий комплект?


Засоби навчання: комплектом чи окремо?

До засобів навчання належать матеріальні та інформаційні об’єкти, які використовуються для організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу (дидактичні матеріали, електронні освітні ресурси тощо). Наразі вимоги до засобів навчання для навчальних кабінетів початкової школи визначено у спеціальному документі — Переліку № 1431.

1 Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи, затверджений наказом МОН від 07.02.2020 № 143.

Фінансування заходів, спрямованих на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», передбачено за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Порядок та умови надання цієї субвенції, а також розподіл її обсягу затверджено постановою № 2372. При цьому закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи здійснюють на засадах співфінансування залежно від чисельності населення відповідної ТГ (п. 4 постанови № 237).

2 Постанова КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школи», від 04.04.2018 № 237.

Суттєво: джерелами співфінансування не можуть бути кошти держфонду регіонального розвитку, а також залишки коштів освітньої субвенції.

Здебільшого відповідальними виконавцями цієї бюджетної програми є місцеві органи управління освітою (відділи, управління, департаменти освіти відповідних ОМС). Саме органи управління освітою здійснюють закупівлю засобів навчання для початкової школи ТГ. Тоді як заклади освіти безпосередньо не беруть участі у закупівельному процесі. Вони лише отримують навчальні засоби відповідно до розподілу з урахуванням потреби.

Навчальні засоби надходять до закладів зазвичай у вигляді комплекту. До його складу можуть включатися, наприклад: набір для навчання грамоті і письму, набір геометричних тіл, набір контрольно-вимірювальних інструментів, карта України, магнітна дошка-мольберт тощо. Звісно, вартість кожної складової частини такого комплекту зазначено окремо в підтвердних документах і становить у середньому від 5 до 2000 грн.

Визначаємо одиницю обліку

При вирішенні питання щодо обліку складових частин комплекту передусім варто з’ясувати, чи можуть такі складові комплекту самостійно виконувати свої функції, чи тільки у складі комплекту. При цьому керуємось НП(С)БО 121 (ср. USER_SHOW_ID).

ВАЖЛИВО!

Складові частини одного об’єкта ОЗ з різним строком експлуатації можуть визнаватися в бухобліку окремими об’єктами ОЗ

З огляду на це, предмети, які входять до складу комплекту засобів навчання, цілком можемо обліковувати як окремі об’єкти. Але такий порядок обліку можна застосовувати лише у разі одночасного дотримання двох умов:

• по-перше, такі предмети є конструктивно відокремленими від решти елементів;

• по-друге, вони можуть самостійно виконувати певні функції.

Інакше всі складові комплекту засобів навчання доведеться обліковувати у складі єдиного об’єкта.

Таким чином, засоби навчання обліковуємо:

• або як складові комплекту. При такому варіанті кілька предметів входять до складу комплекту. Наприклад, це може бути комплект засобів навчання, до складу якого входять: набір контрольно-вимірювальних інструментів, геометричних тіл, магнітна дошка-мольберт тощо;

• або як окремі об’єкти обліку. У такому разі кожен засіб навчання є самостійною одиницею обліку. Наприклад, можна зарахувати на баланс як окремі об’єкти набір контрольно-вимірювальних інструментів, набір геометричних тіл, магнітну дошку-мольберт тощо.

Та який із варіантів обрати, вирішувати вам.

Який субрахунок обрати?

Існує два варіанти обліку засобів навчання, які отримав заклад освіти. Розглянемо їх.

Комплект ОЗ

Якщо ви плануєте обліковувати засоби навчання комплектом, то для цілей бухобліку це буде один об’єкт ОЗ. Він підлягає зарахуванню на субрахунок 1014.

Але майте на увазі: при застосування цього варіанта доведеться:

1) встановити один інвентарний номер на такий комплект та зазначити його на кожному складовому елементі цього комплекту (кожному засобі навчання);

2) в Інвентарній картці обліку об’єкта ОЗ зазначити всі складові частини такого комплекту (навести всі засоби навчання);

3) нарахувати амортизацію (щоквартально або раз на рік);

4) у разі вибуття складової частини комплекту провести часткову ліквідацію такого об’єкта.

Навчальні засоби окремі об’єкти

Якщо ви маєте намір обліковувати кожен засіб навчання окремо, то при оприбуткуванні враховуйте не лише їх вартість (за одиницю), але й строк експлуатації. Так, за вартісним критерієм такі засоби навчання, вочевидь, відповідають вартісним ознакам МНМА. Тоді як очікуваний строк служби кожного із них може бути абсолютно різний: від кількох місяців, то кількох років. Тому, можливо, є сенс деякі з них віднести до складу запасів.

При такому підході для зручності ви можете розмежувати всі засоби для навчання на дві групи залежно від очікуваного строку експлуатації:

• короткострокового застосування — очікуваний строк служби менше року (наочний роздатковий матеріал, матеріали для лічби тощо);

• довгострокового застосування — очікуваний строк служби більше року (наприклад, магнітна дошка, дошка-мольберт тощо).

Орієнтуючись на те, до якої групи належить той чи інший засіб навчання, легше визначити, на який субрахунок його зарахувати.

Звідси висновки:

• якщо очікується, що засіб навчання буде використовуватися понад один рік, — обліковуйте як МНМА (субрахунок 1113);

• якщо ж очікуєте, що таким засобом навчання будете користуватись менше одного року, — обліковуйте його у складі запасів (субрахунки 1812, 1816).

Розглянемо обидва варіанти на прикладі.

Приклад. Школа отримала від відділу освіти виконкому селищної ради комплект засобів навчання для початкових класів. Вартість такого комплекту становить 27200 грн. До складу комплекту входять: набір для навчання грамоті і письму, набір моделей геометричних фігур, мапа України, набір вимірювальних приладів, конструктор з деталями тощо.

Згідно з обліковою політикою закладу освіти вартісну ознаку МНМА встановлено на рівні 20 тис. грн.

Варіант 1. Комплект засобів навчання визнано об’єктом ОЗ та зараховано на субрахунок 1014. Комплекту присвоєно один інвентарний номер, який зазначено на кожній його складовій.

Варіант 2. Кожен засіб навчання визнано окремим об’єктом обліку. Очікуваний строк корисного використання таких засобів перевищує один рік. Тому засоби навчання зараховано на баланс як МНМА на субрахунок 1113. Всі засоби навчання передано в користування в місяці отримання.

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума, грн

№ м/о

дебет

кредит

Варіант 1

1

Отримано комплект засобів навчання від відділу освіти

1815

6611

27200

17

2

Віднесено до капітальних інвестицій отриманий комплект

1311

1815

27200

17

3

Введено в експлуатацію комплект

1014

1311

27200

17

Одночасно збільшено внесений капітал

5411

5111

27200

17

4

Зменшено кредиторську заборгованість за внутрішніми розрахунками

6611

5411

27200

17

Варіант 2

1

Отримано комплект засобів навчання від відділу освіти

1815

6611

27200

17

2

Віднесено до капітальних інвестицій отримані засоби навчання

1312

1815

27200

17

3

Введено в експлуатацію засоби навчання

1113

1312

27200

17

Одночасно збільшено внесений капітал

5411

5111

27200

17

4

Нараховано амортизацію в розмірі 50 % (27200 грн х 50 %)

8014

1412

13600

17

5

Зменшено зобов’язання за внутрішніми розрахунками

6611

5411

27200

17

Матвєєва Вікторія

Бюджетна бухгалтерія, жовтень, 2021/№ 39

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.