Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.02.15
4251 0
Друкувати
Обране

Обговорюємо чергові зміни до антикорупційного законодавства...

Речі, про які ми будемо говорити у цій статті, не є якимись спонтанними, їх було передбачено ще у жовтні минулого року. Проте у дію вони вводяться лише з кінця січня 2015 року — з моменту набрання чинності Законом України від 14.10.14 р. № 1698-VII «Про Національне антикорупційне бюро України»1. Незважаючи на свою значущість, ці нововведення оминула увага широкого загалу. А даремно, адже вони стосуються корупційних злочинів та відповідальності за їх вчинення. Тому маємо вивчити ці положення Закону.


Які злочини належать до корупційних?

 

Отже, Закон № 1698 набере чинності з 26 січня 2015року2. Хочу звернути вашу увагу на прикінцеві положення цього акту. Вони передбачають внесення величезної кількості новацій до Кримінального кодексу України3.

Одним з найбільш позитивних зрушень є те, що законодавець нарешті визначився, які ж злочини вважати корупційними.

Згідно з приміткою до редакції ст. 45 КК, яка набере чинності з 26 січня, корупційними злочинами вважатимуться наступні злочини:

 

Норма КК

Склад злочину

ч. 2 ст. 191

Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем

ч. 2 ст. 262

 

Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем

ч. 2 ст. 308

Заволодіння наркотичними засобами, психотропними речовинами або їх аналогами шляхомзловживання службової особи своїм службовим становищем

ч. 2 ст. 312

Заволодіння прекурсорами шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем

ч. 2 ст. 313

 

Заволодіння обладнанням, призначеним для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем

ч. 2 ст. 320

 

Порушення встановлених правил посіву або вирощування снотворного маку чи конопель, а також порушення правил виробництва, виготовлення, зберігання, обліку, відпуску, розподілу, торгівлі, перевезення, пересилання чи використання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, призначених для виробництва чи виготовлення цих засобів чи речовин, якщо вони спричинили нестачу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів у великих розмірах, або призвели до викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовою особою своїм службовим становищем

ч. 1 ст. 357

 

Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах

ч. 2 ст. 410

 

Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства, вчинені військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем

 

Увага! Перелічені вище злочини вважатимуться корупційними лише у випадку їх вчинення шляхом зловживан ня службовим становищем!

А ось злочини, перелічені далі, відносяться до корупційних без будь-яких умов (так звані «чисті» корупційні склади):

 

Норма КК

Склад злочину

ст. 354

Підкуп працівника підприємства, установи чи організації

ст. 364

Зловживання владою або службовим становищем

ст. 3641

Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

ст. 3652

Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги

ст. 368

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою

ст. 3682

Незаконне збагачення

ст. 3683

Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

ст. 3684

Підкуп особи, яка надає публічні послуги

ст. 369

Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі

ст. 3692

Зловживання впливом

ст. 370

Провокація підкупу

 

У чому виражається посилення відповідальності?

 

При вчиненні перелічених злочинів у період після 25.01.15 р. не буде допускатися звільнення від кримінальної відповідальності:

— у зв’язку з дійовим каяттям;

— у зв’язку з примиренням винного з потерпілим;

— у зв’язку з передачею особи на поруки;

— у зв’язку із зміною обстановки.

Також не буде допускатися призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом, у порядку, визначеному ст. 69 КК. Незалежно від тяжкості злочину, особа, яка вчинила корупційний злочин, не буде звільнятися від покарання за «бездоганну поведінку і сумлінне ставлення до праці» у порядку, передбаченому ст. 74 КК.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням, можливість застосування якого передбачена ст. 75, 79 КК, для осіб, які вчинили корупційні злочини, також стане неможливим.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання до осіб, які вчинили корупційні злочини, згідно з редакцією ч. 3 ст. 81 КК, яка почне діяти з 25.01.15 р., буде застосовуватись лише після фактичного відбуття засудженим:

— не менше 2/3 строку покарання, призначеного судом за корупційний злочин середньої тяжкості, тяжкий корупційний злочин;

— не менше 3/4 строку покарання, призначеного судом за особливо тяжкий корупційний злочин.

Стануть більш суворими умови, за яких буде можлива заміна невідбутої частини покарання більш м’яким. Для засуджених корупціонерів вона буде можлива після фактичного відбуття:

— не менше 1/2 строку покарання, призначеного судом за корупційний злочин середньої тяжкості, тяжкий корупційний злочин;

— не менше 2/3 строку покарання, призначеного судом за умисний, особливо тяжкий злочин.

Майже неможливо буде застосовувати до корупціонерів й акти помилування. Так, згідно з майбутньою редакцією ч. 4 ст. 86 КК особи, визнані винними у вчиненні корупційних злочинів, вироки стосовно яких ненабрали законної сили, не можуть бути звільнені від відбування покарання, а особи, вироки стосовно яких набрали законної сили, — не можуть бути повністю звільнені законом про амністію від відбування покарання. Зазначені особи можуть бути звільнені від відбування покарання після фактичного відбуття ними строків, встановлених ч. 3 ст. 81 КК. Тобто амністія до осіб, які вчинили корупційний злочин і вироки щодо яких набрали законної сили, може бути застосована тільки після відбуття 2/3 або 3/4 строку покарання (залежно від тяжкості злочину).

Помилування у порядку ст. 87 КК може бути засто совано до таких осіб також не раніше відбуття 2/3 або 3/4 строку покарання.

Зміняться і строки погашення судимості. Щоправда, у випадку з корупційними злочинами — у частині застосування додаткової санкції у вигляді позбавлення права обіймати певні посади.

Чинна наразі редакція п. 3 ч. 1 ст. 89 КК передбачає, що особи, засуджені до позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, визнаються такими, що не мають судимості, одразу після виконання цього покарання. Нова редакція ст. 89 КК з 26 січня 2015 року передбачатиме, що для осіб, позбавлених вказаних прав, судимість буде вважатися погашеною, тільки якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Ця новела, до речі, стосуватиметься усіх видів злочинів, які передбачають санкцію у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, а не лише корупційних (див. нову редакцію п. 4 ч. 1 ст. 89 КК). Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у ст. 89 КК, за вчинення корупційних злочинів, незалежно від ступеню їхньої тяжкості, допускатися не буде.

 

Зміни окремих складів корупційних злочинів

 

Змінений також суб’єктний склад осіб, які можуть притягатися до відповідальності за вчинення корупційних злочинів, передбачених ст. ст. 368, 3682, 369 та 382 КК.

Так, згідно з новою редакцією п. 2 Примітки до ст. 368 КК, яка набере чинності з 26.01.15 р., керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць віднесені до категорії осіб, які займають відповідальне становище, для цілей застосування ст. 368, 3682, 369 та 382 КК. А особи, посади яких згідно із ст.14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» віднесені до першої та другої категорій посад в органах місцевого самоврядування, вважаються такими, що займають особливо відповідальне становище. Відповідно, діяння таких осіб кваліфікуються як більш тяжкі злочини.

На додачу змінений склад злочину, що охоплюється ст. 3682 КК (незаконне збагачення).

Так, ч. 1 ст. 3682 КК передбачає відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність майна, вартість якого значно перевищує доходи особи, отримані із законних джерел, або передача нею такого майна близьким родичам.

Значним перевищенням у цій статті є сума, що в два або більше рази перевищує розмір доходу, зазначеного в антикорупційній декларації за відповідний період.

Для осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, покарання за це порушення буде на порядок суворішим: позбавлення волі на строк від 2 до 5 років та від 5 до 10 років відповідно. Як додаткова санкція застосовується позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, спеціальна конфіскація та конфіскація майна. Тож будьте уважні при заповненні декларацій!_

 

1 Далі за текстом – Закон № 1698.

2 Через 3 місяці з моменту публікації у № 206 газети «Голос України» за 25.10.14 р.

3 Далі за текстом — КК.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Місцеве самоврядування»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн