Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.04.21
18755 0
Друкувати
Обране

Орендний авансовий внесок: що в обліку орендаря та орендодавця

Світлана ВЕЖИЧАНІНА експерт з фінансових питань


Призначення платежу

Що нам відомо про цей платіж? Відповідь знаходимо у п. 3.5 розд. ІІ Примірного договору1. За його умовами в день укладання договору або до цієї дати орендар сплачує орендну плату за кількість місяців, зазначену у п. 10 Примірного договору.  У свою чергу, цей пункт містить безпосередньо розмір авансового внеску орендної плати.

Відповідно, цей платіж є нічим іншим як звичайною орендною платою. Водночас Примірним договором установлено чіткі строки та умови зарахування отриманого внеску в рахунок сплати орендних послуг. Зокрема, сплачена авансом сума орендної плати підлягає зарахуванню в рахунок орендної плати в перші місяці оренди після підписання акта приймання-передачі майна (п. 3.10 розд. ІІ Примірного договору).

Отже, за призначенням авансовий внесок є платежем за перші місяці оренди майна, сплачений авансом. 

Розмір внеску

На розмір авансового внеску впливає тип договору оренди. Останній, у свою чергу, напряму залежить від процедури, в результаті якої майно передано/отримано в оренду. Ось ці розміри та процедури.

Сплачуємо дві місячні орендні плати – якщо:

  • майно отримано в оренду за результатами аукціону або без аукціону;
  • продовжено оренду без аукціону або за результатами аукціону, переможцем якого став чинний орендар аукціону (п.10.1 (1) розд. І Примірного договору).

Сплачуємо шість місячних орендних плат – якщо продовжено оренду майна за результатами аукціону, переможцем якого стала інша особа, ніж чинний орендар (п.10.1 (2) розд. І Примірного договору).

Якщо договір оренди укладено на строк менший, ніж два місяці, розмір авансового платежу дорівнює сумі орендної плати за цей строк

На який рахунок сплачуємо?

Звісно, цей платіж необхідно сплачувати на той самий рахунок, який зазначений в договорі оренди для сплати щомісячної орендної плати.

Жодних депозитних рахунків! Не плутайте авансовий внесок з забезпечуваним депозитом. Останній виконує функцію гарантійного забезпечення виконання договірних умов. Тому орендодавець тимчасово зберігає його на депозитному рахунку. 

Облік у орендодавця

Орендодавець може відображати суми отриманих авансових внесків на субрахунку 6911 «Доходи майбутніх періодів». Звісно, на цьому субрахунку слід обліковувати такі платежі тільки до моменту фактичного нарахування орендної плати та її розподілу між державним бюджетом і балансоутримувачем. Пряму вказівку на це містить абз. 2 п. 121 Порядку № 4832.

І це, дійсно, справедливо, але не завжди.

Нагадаємо, що рахунок 69 призначено для обліку доходів у звітному періоді, які будуть включені до доходів у майбутніх звітних періодах. Безперечно,  це стосується й авансових орендних платежів.

Важливо: звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Баланс складається на кінець останнього дня звітного періоду (п. 7 розд. ІІІ НП(С) БО 1013).

І хоча проміжну фінзвітність ми подаємо щокварталу, звітним періодом для цілей бухоблік вважається саме рік (абз. 2 п. 7 розд. ІІІ НП(С) БО 101). З огляду на це, відображення отриманих авансових платежів у складі майбутніх доходів залежатиме від звітного періоду, в якому орендодавець включить такі внески до доходів.

Отже, орендодавець може обліковувати орендні внески на субрахунку 6911, якщо такі платежі надійшли в поточному звітному періоді, а будуть включені до складу доходів  – в наступному. Наприклад, підписання договору оренди, передача майна та отримання авансового внеску відбулися у грудні 2020 року. Натомість нарахування орендної плати розпочалося з січня 2021 року (за фактичні дні грудня 2020 року з урахуванням індексації за грудень 2020 року).

Інша річ, якщо передача майна, отримання авансового внеску та його зарахування в рахунок сплати орендної плати мали місце протягом одного звітного періоду. У такому разі відображаємо отриманий аванс до моменту визнання доходів на субрахунку 6214 «Розрахунки за одержаними авансами». 

Облік у орендаря

Так само, як і в орендодавця, облік сплаченого авансового внеску у орендаря залежить від звітного періоду здійснення платежу та визнання витрат.

Якщо передача майна і сплата внеску відбулися в одному звітному періоді, а витрати з оренди будуть віднесені на витрати в майбутньому звітному періоді, орендар застосовує субрахунок 2911 «Видатки майбутніх періодів».

Якщо ж всі ці операції здійснено протягом одного звітного періоду, маємо звичайну поточна дебіторська заборгованість. Її слід відображати за субрахунком 2117 «Інша поточна дебіторська заборгованість». За фактом отримання орендних послуг, списуємо цю суму на витрати відповідного звітного періоду. 

1 Примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності, затверджений постановою КМУ  від 12.08.2020 р. № 820.

2 Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 483.

3 Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності», затверджене наказом Мінфіну від 28.12.2009 р. № 1541. 

Приклад відображення авансового внеску за договором оренди в бухобліку орендодавця та орендаря ви знайдете у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 13, с. 19

ЧИТАТИ ДОКЛАДНІШЕ


Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії»:

Кардинальні зміни до порядку виплати лікарняних: чого чекати?

Договір позички продовжити НЕ можна, укласти договір оренди…

Відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки – посилено

Залишок освітньої субвенції на ремонт їдальні: можливо?

Чи можна за рахунок залишку освітньої субвенції закуповувати електричні плити, комплекти меблів для шкільної їдальні та проводити ремонт харчоблоку?

Транспорт від ОМС до КП: передача, ремонт, використання

На балансі сільської ради обліковується сміттєвоз, який потребує капітального ремонту. Рада має намір передати його КП1 для надання послуг із вивезення сміття на території громади. Крім того, ОМС планує виділити з місцевого бюджету кошти на його ремонт. Чи має право місцева рада передати транспортний засіб на баланс КП як внесок до статутного капіталу? Чи доцільніше передати сміттєвоз у безоплатне строкове користування або в оренду, залишивши на балансі ради?

Фінпідтримка КП: на який рахунок спрямувати

Місцева рада затвердила програму, яка передбачає фінансову підтримку КП. Надання підтримки здійснюватиметься шляхом внесків бюджетних коштів до статутного капіталу відповідного КП.Чи обов’язково у такому разі КП як одержувачу бюджетних коштів мати рахунок, відкритий в органах Казначейства?

Передаємо майно в оренду: п’ятірка актуальних запитань

Передача майна в оренду — додаткова копійка для установи. А для бухгалтера — додатковий клопіт. Адже насамперед доведеться вирішувати з орендарями організаційно-правові питання. Бажаєте працювати з орендарями швидко та без помилок — тоді цей матеріал для вас.

Заміна відпустки компенсацією: чи платити «оздоровчі»?

Вчитель-логопед інклюзивно-ресурсного центру наприкінці травня 2021 року планує оформити щорічну основну відпустку одразу після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Але працівниця не хоче відпочивати усі дні. Чи можна їй надати частину щорічної відпустки, а за решту виплатити компенсацію? Чи має вона право у такому випадку на отримання допомоги на оздоровлення?

Гнучкий режим роботи: законодавчі норми та новації

Через загострення епідеміологічної ситуації та посилення карантинних заходів деякі працівники установи просять перевести їх на гнучкий режим роботи. Чи можна задовольнити таке прохання? Якими законодавчими нормами керуватись? Чи вплине це на оплату праці?

Преміювання у бюджеті: коротко про головне

Преміювання працівників здійснюється на підставі відповідного Положення. Кожна установа розроблює його самостійно. Що враховувати при складанні «преміювального» Положення? Які види премій існують? Кому та в якому розмірі їх можна виплатити? Про все це і не тільки поговоримо у нашій статті.

МЗП: трудова доплата та ЄСВ

Мінімальна зарплата — дуже важлива річ. Бухгалтер постійно повинен щось порівнювати з її розміром. Зокрема, нараховану працівнику місячну зарплату та базу нарахування ЄСВ. Законодавство вимагає, аби ці показники були не нижчими за мінімалку. Але не завжди. Коли МЗП за «головну», а коли «відпочиває»? Чи потрібно нараховувати трудову доплату та сплачувати ЄСВ з МЗП: так чи ні?

Швидко знайти відповідь вам допоможе наша зручна таблиця. Тримайте її завжди під рукою.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.