Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.22
17375 1
Друкувати
Обране

Передача транспорту ЗСУ: як показати в обліку?

Як правильно в обліку відобразити передачу автомобіля, який перебуває у комунальній власності, для потреб ЗСУ в умовах воєнного стану? (запитання учасника групи Facebook «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ»)
БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ БЕРЕЗЕНЬ, 2022/№ 12

Комунальне майно на потреби армії

В умовах воєнного стану комунальне майно, у т. ч. й будь-який транспортний засіб (далі — ТЗ), може бути передано для потреб держави на умовах безоплатної передачі. Підставою у такому разі буде рішення відповідного ОМС (ст. 6 Закону № 4765*). Якщо відбувається примусове відчуження — підставою буде рішення військового командування за погодженням з виконавчими органами відповідної місцевої ради (п. 1 ч. 1 ст. 1, ч. 1 ст. 4 Закону № 4765).

Закон України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» від 17.05.2012 № 4765-VI.

При здійсненні таких операцій власник (законний представник) комунального майна позбавляється права власності на нього. Із дати підписання Акта приймання-передачі (Акта про примусове відчуження або вилучення майна) майно переходить з комунальної власності у державну (ч. 5 ст. 6, ч. 3 ст. 7 Закону № 4765). Саме з цієї дати з’являються підстави для списання переданого (відчуженого) майна з балансу установи (закладу), за якою воно було закріплено. І ось чому. 

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
1
Тетяна
20.04.2022
А в бюджетній установі теж саме? Не потрібно Наказу керівника?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі