Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.05.21
4332 0
Друкувати
Обране

Повернуто кошти минулого року: що в обліку?

Світлана Вежичаніна
Світлана Вежичаніна експерт з фінансових питань журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Як правильно відобразити на субрахунках обліку повернення коштів (перерахунок) від теплопостачальної організації за минулий рік? Зазначені кошти підлягають поверненню до бюджету. Чи необхідно у такому разі проводити відновлення касових видатків?


Відновлення касових видатків 

Бюджетним законодавством чітко визначено, що бюджетний період становить один календарний рік (ч. 1 ст. 3 БКУ). Тож бюджетні установи можуть розпоряджатися доведеними їм бюджетними асигнуваннями починаючи з 1 січня кожного року і по 31 грудня того ж року.

З наведеної норми випливає, що відновлювати касові видатки для повторного використання коштів можна лише у межах одного бюджетного періоду.

У нашому випадку після проведення перерахунку теплопостачальник повернув установі зайво сплачені минулого року кошти. Надійшли вони на рахунок установи у поточному бюджетному році. Тож, як не крути, тут задіяні два бюджетні періоди.

Відповідно, провести відновлення касових видатків, здійснених у минулих бюджетних періодах, у поточному році не вийде. Ці кошти необхідно повернути до загального фонду відповідного бюджету.

Виняток становлять лише видатки, проведені за рахунок коштів спецфонду кошторису (власних надходжень бюджетних установ). При поверненні таких коштів за установою зберігається право на їх використання для власних потреб. При цьому немає значення, в якому бюджетному періоді (поточному чи попередньому) було проведено відповідні видатки.

Такі привілеї коштам спеціального фонду кошторису дає норма ч. 2 ст. 57 БКУ. Вимоги щодо напрямків використання цих коштів закріплено в ч. 9 ст. 51 БКУ. 

Що в бухобліку? 

Загальний фонд

Після повернення зайво сплачених у минулих бюджетних періодах коштів проводимо коригування субрахунку 5512 ««Накопичені фінансові результати виконання кошторису». Адже витрати, понесені установою при оплаті послуг з теплопостачання, свого часу були віднесені саме на фінансовий результат виконання кошторису. Саме тому фінрезультат необхідно збільшити на суму повернутих коштів. Для цього кредитуємо субрахунок 5512. У такий спосіб ми фактично «анулюємо» минулорічні витрати на суму зайво сплачених коштів за теплопостачання.

Однак не забуваємо і про зобов’язання перед бюджетом. Так, одночасно з цим потрібно зменшити фінрезультат і нарахувати заборгованість за розрахунками з бюджетом. При цьому робимо такий запис: Дт 5512 – Кт 6312. Цим самим ми зменшуємо суму отриманих у попередніх періодах асигнувань.

Таким чином, ми коригуємо на суму повернутих коштів і витратну частину фінрезультату, і дохідну частину.

Відповідні операції оформлюємо бухгалтерською довідкою.

Перерахування коштів проводимо на підставі платіжного доручення за кодом класифікації доходів 24060300 «Інші надходження» (Дт 6312 – Кт 2313). Звісно, відновлення касових видатків при цьому не здійснюється. 

Спецфонд

Ми вже визначились, що повернуті кошти, витрати за якими проведені у минулому періоді за рахунок спецфонду, залишаються у розпорядженні установи.

Але це не означає, що коригувати фінрезультат (сальдо субрахунку 5512) взагалі не треба. Втім робити це доведеться лише один раз із метою зменшення минулорічних витрат.

Окрім того, для використання повернутих коштів у поточному бюджетному періоді проводимо відновлення касових видатків з КЕКВ 0000 на КЕКВ 2271 «Оплата теплопостачання».

 

Приклад. За використання теплової енергії у 2020 році установою сплачено 368625,60 грн за рахунок власних надходжень (кошти спецфонду кошторису). У 2021 році теплопостачальна організація провела перерахунок плати за теплову енергію в зв’язку зі зменшенням тарифу за 1 Гкал.

В результаті цього установі у поточному бюджетному періоді повернуто зайво сплачені у минулому році кошти у сумі 24033,67 грн. Оплата та повернення коштів відбувалося у різні бюджетні періоді. Але видатки були проведені за рахунок коштів спецфонду, тому установа залишила кошти для подальшого використання. 

з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума,

грн

м/о

дебет

кредит

Спеціальний фонд

2020 рік

1

Нараховано дохід на надані послуги

2111

7111

368625,60

14

2

Отримано плату за надані послуги

2313

2111

368625,60

3, 14

3

Отримано послуги з теплопостачання

8013

6211

368625,60

6, 17

4

Перераховано кошти за послуги з теплопостачання

6211

2313/2

368625,60

3, 6

5

Закриття рахунків доходів

7111

5511

368625,60

17

6

Віднесено суму профіциту звітного періоду до накопичених фінансових результатів

5511

5512

368625,60

17

7

Закриття рахунків витрат

5511

8013

368625,60

17

8

Віднесено суму дефіциту звітного періоду до накопичених фінансових результатів

5512

5511

368625,60

17

2021 рік

1

Повернуто теплопостачальником зайво сплачені у минулому році кошти

2313

6211

24033,67

3, 6

2

Відкоригований фінрезультат минулого періоду на суму повернутої переплати

6211

5512

24033,67

6, 17

3

Відновлення касових видатків з КЕКВ 0000 на КЕКВ 2271

2313

2313

24033,67

17

 

Приклад з обліку повернення минулорічних переплат, видатки за якими проведено за рахунок коштів загального фонду, – в журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 19, с. 9

ЧИТАТИ ДОКЛАДНІШЕ


 

Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії»:

Новий Порядок забезпечення технічними засобами реабілітації

Учням ЗПТО планують підвищити стипендії

Договір уклали, а про план закупівель забули: які наслідки

Лист ДПСУ «Щодо подання форми № 20-ОПП бюджетними установами» від14.04.2021р. №8367/6/99-00-12-01-02-06

20-ОПП та бюджетні установи: шукаємо точки дотику

Гранти: отримуємо та обліковуємо

Допомога по вагітності та пологах: теорія — усьому голова

Допомога по вагітності та пологах: без практики не обійтись

«Дитячі» лікарняні: стисло про головне

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн