Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.21
1257 0
Друкувати
Обране

Ремонт водопроводу: що в бухобліку

Бюджетна установа планує ремонт мережі водопостачання. Буде замінено частину трубопроводу. За яким КЕКВ слід проводити оплату ремонтних робіт? Як правильно показати цю операцію в бухобліку? Чи потрібно надалі обліковувати нові труби окремо? Що робити із старими металевими трубами, якщо подальше їх використання неможливе через корозію?


Світлана ВЕЖИЧАНІНА, експерт з фінансових питань

Плануємо видатки

Звісно, час від часу всі ці комунікації потребують ремонту. І краще, щоб такий ремонт був запланований, аніж вимушений (аварійний). Це дасть змогу правильно запланувати видатки на проведення таких робіт.

Але передусім слід чітко розуміти це буде поточний чи капітальний ремонту будівлі. Головним орієнтиром у цих питаннях і досі є Перелік № 1501. Зокрема, згідно з цим документом:

  • часткова заміна трубопроводу при усуненні нещільностей, витоків – це поточний ремонт будівлі (п.п. 1.2.12.5 Переліку № 150);
  • заміна ділянок трубопроводів – капітальний ремонт (п. 2.12.1 Переліку № 150).

У будь-якому разі остаточне рішення щодо виду ремонту та можливого способу його проведення приймає керівник установи (п. 2 розд. VІ Методрекомендацій2). 

Важливо: до початку робіт необхідно заручитися наказом керівника щодо проведення робіт із зазначенням їх конкретного виду (поточний ремонт, капітальний ремонт). 

Стисло про загальні підходи до застосування КЕКВ при плануванні видатків на ремонт – у таблиці нижче. 

Порядок застосування КЕКВ при плануванні витрат на ремонт будівлі

Спосіб виконання робіт

Поточний ремонт

Капітальний ремонт

Господарський (власними силами)

Придбання будівельних матеріалів –

КЕКВ 2210

Підрядний (із залученням сторонньої організації)

Придбання будівельних матеріалів –

КЕКВ 2210

+

Оплата робіт –

КЕКВ 2240

або

Оплата робіт (з урахуванням вартості будматеріалів) –

КЕКВ 2240

Усі витрати (проектно-кошторисна документація, матеріали, робота тощо) –

КЕКВ 3132

 

Водночас нагадаємо: з 16.02.2021 року бюджетним установам повернули можливість здійснювати попередню оплату за товари, роботи і послуги. Головне, щоб розмір авансу не перевищував 30 % вартості їх річного обсягу, а строк попередньої оплати – 3-х місяців (п. 151 Постанови № 6413)

Подальша доля старих труб

Комісія установи має обстежити і визначити можливість подальшого використання  одержаних у результаті ремонту будівлі матеріалів. Придатні – оприбутковуємо як запаси (абз. 1 п. 23 Порядку № 13144). Непридатні – зараховуємо на баланс як вторинну сировину. Звісно, це стосується лише тих матеріалів, які можна реалізувати і отримати із цього хоча б якийсь зиск. Тоді як цілковитий непотріб зараховувати на баланс не потрібно. Ліпше подбати про належну утилізацію таких відходів. Але тут ні про які доходи вже не йдеться. Навпаки –за утилізацію доведеться заплатити.

Отже, труби, вилучені у результаті ремонту водопроводу, які через фізичний знос неможливо використовувати, підлягають оприбуткуванню як металобрухт (абз. 2 п. 23 Порядку № 1314).

А як правильно провести оцінку металобрухту, оформити його надходження та реалізацію, читайте у статті «Металеві сейфи: списуємо та реалізуємо брухт» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 10, с. 17). 

Відображаємо в бухобліку

Ремонтні роботи

Головною метою і поточного, і капітального ремонту будівлі є відновлення або підтримання її експлуатаційних. При цьому продуктивність відповідного об'єкта ОЗ залишається на первісно оціненому рівні (п. 4 розд. VІ Методрекомендацій).

З огляду на це, немає жодних підстав для збільшення первісної вартості об’єкта ремонту. Всі витрати на проведення ремонтних робіт визнаємо витратами звітного періоду, в якому вони були понесені. При цьому застосовуємо субрахунок 8013 «Матеріальні витрати». 

Будівельні матеріали

Будматеріали підрядника, включені до загальної вартості ремонтних робіт, відображати в обліку установи-замовника окремо не потрібно. Підрядник включає в ціну робіт вартість використаних матеріалів. Таким чином, він компенсує витрати понесені при виконанні цих робіт (ч. 3 ст. 843 ЦКУ).

Інша річ самостійно придбані установою будматеріали. Їх спочатку зараховуємо на баланс на субрахунок 1513 «Будівельні матеріали». А після використання вартість фактично витрачених матеріалів списуємо на витрати (Дт 8013 – Кт 1513).

При цьому якщо будматеріали були придбані та передані підряднику, він має підтвердити факт їх використання під час здійснення ремонту. Зокрема, виконавець має надати установі Звіт про використання будівельних матеріалів замовника та акт приймання-передачі залишку невикористаних матеріалів (ч. 1 ст. 840 ЦКУ). Звісно, до повного пакету документів входить Акт приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) і Довідка про вартість виконаних підрядних робіт і витрат (форма КБ-3). Тільки після підписання цих документів можна списати використані будматеріали з балансу. 

1 Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджений наказом Держкомітету з питань ЖКГ від 10.08.2004 р. № 150.

2Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11.

3 Постанова КМУ «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.07.2020 р. № 641.

4 Порядок списання об'єктів державної власності, затверджений постановою КМУ від 08.11.2007 р. № 1314.

 

Приклад із відображення на рахунках бухобліку часткової заміни водопроводу ви знайдете у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 12, с. 15

ЧИТАТИ ДОКЛАДНІШЕ


 

Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії»:

Лікарняні, до побачення: чи платити допомогу з 30.06.2021 р.?

Благодійка вартістю нуль грн. Як оприбуткувати?

Організація бухобліку в закладах освіти

Фінансова автономія закладів освіти — звучить перспективно. Але для отримання усіх переваг цієї автономії передусім слід подбати про раціональну організацію бухобліку в цих закладах. На що варто звернути увагу в першу чергу та як уникнути типових помилок, розповімо у цій статті. Стисло про головне.

Отримали підручники: як узяти на облік

Викладач із виробничим стажем: як установити «вислужну» надбавку?

Заступник директора з навчально-виховної роботи закладу професійно-технічної освіти викладає предмет «Охорона праці» на 0,5 ставки. Він має стаж роботи 15 років на посаді інженера з охорони праці на виробництві.Чи зараховується цей період до педстажу для виплати надбавки за вислугу років?

«Карантинна» відпустка & «вислужна» надбавка

Соціальний працівник територіального центру надання соціальних послуг перебував у карантинній відпустці без збереження зарплати з 11.01.2021 р. по 21.02.2021 р. Чи включається цей період до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років?

Простій + відпускні: які дні виключаємо?

Працівниця з 1 квітня 2021 року йде у соцвідпустку на дітей тривалістю 10 календарних днів. З 1 по 30 квітня 2020 року в установі було запроваджено простій з оплатою 2/3 окладу. Як визначити кількість календарних днів для розрахунку відпускних?

«Базовий» місяць для індексації:прийом, переведення і Ко

До штатного розпису вашої установи введено нову посаду? Відбулося підвищення тарифного розряду одного з працівників? А когось взагалі переведено на іншу роботу (посаду)? Маєте сумніви щодо визначення «базового» місяця для індексації зарплати? Про особливості індексації у таких непростих ситуаціях читайте у нашій статті.

Забули про індексацію? Виправляємо ситуацію

Забули нарахувати працівнику індексацію заробітної плати? Тоді обов’язково донарахуйте її. До того ж чим швидше, тим краще. А от як правильно виправити ситуацію, як оформити та відобразити в обліку і звітності донарахування індексації, читайте у нашій статті.

Звіт про зарплатні борги: нюанси заповнення та подання

Як правильно оприбуткувати підручники, отримані шкільною бібліотекою для поповнення бібліотечних фондів? Куди віднести видатки на доставку підручників до навчального закладу? Та чи треба подавати до Казначейства Довідку про надходження в натуральній формі? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.

Календар бухгалтера на квітень 2021 року

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн