Без отримання згоди «зверху» можна списати повністю амортизовані ОЗ та ІНМА, первісна вартість яких є менша ніж 50 тис. грн (абз. 5 п. 5 Порядку № 13141).
1 Порядок списання об’єктів державної власності, затверджений постановою КМУ від 08.11.2007 р. № 1314.
При цьому така техніка має бути дійсно непридатною для подальшого використання, а її ремонт — неможливим або економічно недоцільним (п. 4 Порядку № 1314).
Усю процедуру списання проводить комісія зі списання майна. Далі розглянемо перелік документів, які вона має оформити за результатами своєї роботи:
1. Акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (додаток 2 до Порядку № 1314) — комісія фіксує проведену інвентаризацію техніки, що списується.
2. Акт технічного стану майна, що пропонується до списання, — комісія проводить огляд техніки та вказує підсумки огляду. При цьому використовує дані з техдокументації, відомостей про дефекти та інвентарної картки обліку ОЗ.
3. Акт списання ОЗ (часткової ліквідації) (типова форма, затверджена наказом № 8182).
4. Протокол засідання — це документ, в якому комісія підводить підсумки своєї роботи, зокрема:
- зазначає конкретні причини списання комп’ютерної техніки та оргтехніки.
До відома: факт непридатності техніки можна підтвердити актом технічної експертизи, отриманим від сервісного центру, або висновком фахівця установи, який має фахову освіту та компетентний у цій галузі. Прямих нормативних вимог до таких документів не існує;
- фіксує пропозиції щодо можливих шляхів використання вилучених деталей та запчастин, придатних для ремонту іншої техніки, тощо;
- зазначає пропозиції щодо реалізації (утилізації) непридатних для використання деталей та запчастин (наприклад, здавання як металобрухт спеціалізованому підприємству).
До відома: якщо відсутні дані про наявність дорогоцінних металів в облікових документах або паспортах техніки, їх вміст визначають після переробки (п. 7.4 розд. VII Методрекомендацій № 7803). У такому разі спецпідприємство має надати установі Акт вилучення фактичного вмісту чорних, кольорових та дорогоцінних металів та сплатити на рахунок установи вартість фактично вилучених чорних, кольорових та дорогоцінних металів.
Усі вищезазначені документи має затвердити керівник установи (абз. 7 п.п. 4 п. 14 Порядку № 1314).
БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ СЕРПЕНЬ, 2021/№ 29