Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.04.21
154 0
Друкувати
Обране

Транспорт від ОМС до КП: передача, ремонт, використання

На балансі сільської ради обліковується сміттєвоз, який потребує капітального ремонту. Рада має намір передати його КП1 для надання послуг із вивезення сміття на території громади. Крім того, ОМС планує виділити з місцевого бюджету кошти на його ремонт. Чи має право місцева рада передати транспортний засіб на баланс КП як внесок до статутного капіталу? Чи доцільніше передати сміттєвоз у безоплатне строкове користування або в оренду, залишивши на балансі ради? (запитання з електронної пошти редакції: bb@id.factor.ua)


1 КП — комунальне підприємство.

Повноваження з управління об’єктами житлово-комунального господарства, які перебувають у комунальній власності територіальних громад, належать до відання виконавчих органів ОМС. Пряму вказівку на це містить п.п. 1 п.п. «а» ст. 30 Закону про МС2. Причому саме виконкоми місцевих рад мають забезпечити належне утримання та ефективну експлуатацію цих об’єктів, необхідний рівень та якість надання послуг населенню.

2 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР.

Водночас місцеві органи влади цілком можуть здійснювати внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання, що перебувають у їх власності. На користь цього свідчить ч. 4 ст. 78 ГКУ3. Зокрема, статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. У свою чергу, розмір внеску визначає безпосередньо відповідна місцева рада на свій розсуд.

3 Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV.

Отже, сільська рада має повне право передати КП сміттєвоз як внесок до статутного капіталу. Поготів, що послуги з вивезення відходів буде надавати саме КП, а не рада. За таких умов сміттєвоз надалі буде обліковуватися на балансі КП.

Зверніть увагу: КП отримає сміттєвоз у господарське відання.

Нагадаємо: правом господарського відання вважається речове право суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним. При цьому його правомочності щодо розпорядження окремих видів майна — обмежені (ч. 1 ст. 136 ГКУ). Підставою для передачі комунального майна КП буде рішення сесії сільської ради про закріплення на праві господарського відання комунального майна.

Такі видатки належать до витрат бюджету розвитку (п. 3 ч. 2 ст. 71 БКУ). Планувати та здійснювати ці видатки слід за кодом ТПКВКМБ 7670 «Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання» та КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

За фактом передачі сміттєвоза необхідно скласти Акт приймання-передачі. Типової форми акта для передачі активів як внеску до статутного капіталу КП не існує. Водночас ніщо не заважає вам скористатися формою Акта приймання-передачі ОЗ, затвердженою наказом № 8184.

4 Наказ Мінфіну «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» від 13.09.2016 р. № 818.

Окрім того, разом із транспортним засобом необхідно передати технічну документацію та облікові документи, що підтверджують його первісну вартість, суму нарахованого зносу тощо. Цього вимагає абз. 7 п. 5 розд. ІІІ Методичних рекомендацій № 115.

5 Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11.

Тож разом із сміттєвозом потрібно передати його Інвентарну картку обліку об’єкта ОЗ.

Прядок обліку цих операцій покажемо на умовному прикладі.

Приклад. На підставі рішення сільської ради передано у господарське відання КП сміттєвоз як поповнення статутного капіталу КП. Згідно з Актом приймання-передачі первісна вартість сміттєвоза становить 1796000 грн, сума нарахованого зносу — 853000 грн. Зазначений транспортний засіб після передачі зараховано на баланс КП.

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума, грн

№ м/о

дебет

кредит

1

Відображено придбання фінансових інвестицій шляхом унесення до статутного капіталу КП:

• необоротних активів (на суму залишкової вартості переданого сміттєвоза)

2513

1015

943000

9

• списано суму нарахованого зносу

1411

1015

853000

9

Одночасно відображено зміни у капіталі

5111

5212

1796000

17

Для надання КП коштів на ремонт сміттєвоза у сільському бюджеті має бути передбачено фінансування програм, пов’язаних із виконанням власних повноважень ОМС. Такі програми повинні бути затверджені місцевою радою (п. 21 ч. 1 ст. 91 БКУ).

Видатки на місцеві програми розвитку ЖКГ можна здійснювати з усіх місцевих бюджетів (п. 5 ч. 1 ст. 91 БКУ).

Таким чином, рада має затвердити місцеву програму та передбачити у бюджеті кошти на її реалізацію. Наприклад, це може бути програма з підвищення ефективності роботи відповідного КП. У такому разі кошти на ремонт сміттєвоза необхідно планувати за кодом ТПКВКМБ 6020 «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги». У свою чергу, проводити такі видатки слід за КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)». Одержувачем цих коштів буде КП. Витрачати їх має КП на підставі плану використання бюджетних коштів. КП, як будь-яке інший суб’єкт господарювання, може здійснювати ремонт об’єктів ОЗ, які обліковуються в нього на балансі або перебувають у строковому використанні (на умовах оренди).

Тепер про використання сміттєвоза КП у разі, якщо рада планує залишити його в себе на балансі.

ВАЖЛИВО!

Передавати державне або комунальне майно в безоплатне користування або позичку заборонено

Таку заборону закріплено в п. 2 ст. 9 Закону № 1576. Отже, передати сміттєвоз КП у безоплатне користування за договором позички не вийде.

6 Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX.

Висновок: сільська рада може передати сміттєвоз для використання КП лише на умовах оренди.

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, квітень, 2021/№ 13

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.