Нашi сайти:
09.07.15

Цікаве з форуму: Списуємо шини та акумулятори

Як правильно встановити непридатність, а потім списати акумуляторні батареї та шини легкових автомобілів, якщо немає ніяких документів про покупку і обліку зазначених зап. частин. На обліку стоїть просто автомобіль. Карта обліку пробігу шин, відповідно, теж відсутня.


списуємо шини та акумуляториЗакономірно, якщо автомобіль новий і заміна шин чи акумуляторних батарей (АБ) на ньому ще жодного разу не проводилась, то й документи про придбання окремо шин чи АБ і картки обліку їх пробігу (наробітку) відсутні. Адже шини та АБ, установлені на автомобіль, становлять із ним єдиний об’єкт і у бухобліку окремо не обліковуються. Коли встановлені на автомобіль шини та АБ стали непридатними, то установа придбаває нові.

У цьому випадку вартість таких шин та АБ списується за даними бухгалтерського обліку в момент їх установлення на автомобіль (складається Акт списання із зазначенням інформації про те, які шини та АБ на який автомобіль установлено). У подальшому ведеться облік пробігу нововстановлених шин та експлуатаційного ресурсу АБ. 

Аби визначити, чи прийшов час списувати шини чи АБ (незалежно від того, обліковуються вони у складі автомобіля чи окремо), слід звернутися до Норм експлуатаційного пробігу автомобільних шин, затверджених наказом Мінтрансу від 08.12.97 р. № 420Експлуатаційних нормах середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 р. № 488, та Експлуатаційних норм середнього ресурсу акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 р. № 489.

Якщо шини та АБ обліковувалися разом з автомобілем як єдине ціле, то їх пробіг буде дорівнювати пробігу самого автомобіля.

форум buhgalter.com.ua, Списуємо шини та акумулятори

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі