Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
09.07.15
33925 0
Друкувати
Обране

Цікаве з форуму: Списуємо шини та акумулятори

Як правильно встановити непридатність, а потім списати акумуляторні батареї та шини легкових автомобілів, якщо немає ніяких документів про покупку і обліку зазначених зап. частин. На обліку стоїть просто автомобіль. Карта обліку пробігу шин, відповідно, теж відсутня.


списуємо шини та акумуляториЗакономірно, якщо автомобіль новий і заміна шин чи акумуляторних батарей (АБ) на ньому ще жодного разу не проводилась, то й документи про придбання окремо шин чи АБ і картки обліку їх пробігу (наробітку) відсутні. Адже шини та АБ, установлені на автомобіль, становлять із ним єдиний об’єкт і у бухобліку окремо не обліковуються. Коли встановлені на автомобіль шини та АБ стали непридатними, то установа придбаває нові.

У цьому випадку вартість таких шин та АБ списується за даними бухгалтерського обліку в момент їх установлення на автомобіль (складається Акт списання із зазначенням інформації про те, які шини та АБ на який автомобіль установлено). У подальшому ведеться облік пробігу нововстановлених шин та експлуатаційного ресурсу АБ. 

Аби визначити, чи прийшов час списувати шини чи АБ (незалежно від того, обліковуються вони у складі автомобіля чи окремо), слід звернутися до Норм експлуатаційного пробігу автомобільних шин, затверджених наказом Мінтрансу від 08.12.97 р. № 420Експлуатаційних нормах середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 р. № 488, та Експлуатаційних норм середнього ресурсу акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 р. № 489.

Якщо шини та АБ обліковувалися разом з автомобілем як єдине ціле, то їх пробіг буде дорівнювати пробігу самого автомобіля.

форум buhgalter.com.ua, Списуємо шини та акумулятори

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд