Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.08.21
155 0
Друкувати
Обране

Міжбюджетні трансферти: чи потрібна бюджетна програма?

ОМС отримав субвенцію із місцевого бюджету за КПКВ 9770. Чи потрібна окрема бюджетна програма або можна посилатися на програму соціально-економічного розвитку? Чи потрібен паспорт бюджетної програми і хто має його складати? (запитання учасника групи Facebook «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ»)


Передусім не слід плутати бюджетні програми із програмами соціально-економічного розвитку. Адже це абсолютні різні поняття. У чому саме полягає відмінність між ними, покажемо у таблиці нижче.

При розробленні програм соціально-економічного розвитку слід керуватися Методрекомендаціями № 751.

1 Методичні рекомендації щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку, затверджені наказом Мінрегіонрозвитку від 30.03.2016 р. № 75.

Фінансове забезпечення реалізації програм соціально-економічного розвитку може здійснюватися за рахунок (п. 18 Методрекомендацій № 75):

• коштів держбюджету, зокрема державного фонду регіонального розвитку, субвенції з держбюджету на розвиток інфраструктури;

• коштів місцевих бюджетів;

• коштів технічної допомоги ЄС, інших міжнародних донорів та фінансових організацій;

• коштів інвесторів, у т. ч. на умовах державно-приватного партнерства;

• інших джерел, не заборонених законодавством.

Порівняння бюджетної програми із програмою соціально-економічного розвитку

Бюджетні програми

Програми соціально-економічного розвитку

є особливою складовою ПЦМ2

не є складовою ПЦМ

параметри бюджетної програми (мета, завдання, результативні показники тощо) затверджуються у встановленому порядку паспортом бюджетної програми

основні показники і заходи затверджуються відповідно до ст. 26 та ст. 43 Закону № 2803 окремим рішенням відповідної ради

виконуються протягом бюджетного періоду — один рік

можуть виконуватися впродовж як одного, так і декількох років

виконуються за рахунок коштів місцевого бюджету, виділених за відповідними КПКВ

у разі потреби кошти на реалізацію передбачаються за рахунок бюджетних асигнувань, встановлених для відповідних бюджетних програм

2 ПЦМ — програмно-цільовий метод.

3 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР.

Наявність місцевих (регіональних) програм визначається прийнятими відповідними нормативними актами ОМС. Типова форма Рішення про місцевий бюджет затверджена наказом № 6684. Перелік місцевих (регіональних) програм, які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету у поточному році, має знайти своє відображення у додатку № 7 до Рішення про місцевий бюджет. Цим же додатком визначають, за рахунок коштів яких бюджетних програм будуть виконуватися відповідні цільові (регіональні) програми.

4 Наказ Мінфіну «Про затвердження Типової форми рішення про місцевий бюджет» від 03.08.2018 р. № 668.

Дані цього додатка заносять до пункту 10 «Перелік місцевих/регіональних програм, які виконуються у складі бюджетної програми» Паспорта бюджетної програми. Нагадаємо: форму Паспорта бюджетної програми затверджено Правилами № 8365.

5 Правила складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджені наказом Мінфіну від 26.08.2014 р. № 836.

У рішенні про місцевий бюджет бюджетні призначення встановлюються головному розпорядникові у розрізі відповідальних виконавців за всіма бюджетними програмами. Тобто при формуванні та затвердженні бюджету у програмно-цільовому форматі мають бути сформовані бюджетні програми, які охоплюють усі без винятку видатки.

А от чи потрібно затверджувати бюджетні програми за міжбюджетними трансфертами?

Так, без бюджетної програми не обійтися. Міжбюджетним трансфертам, переданим з одного бюджету до іншого, відповідають певні коди бюджетних програм (9100-9800), передбачені Типовою програмною класифікацією № 7936. У вашому випадку йдеться про КПКВ 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету».

6 Типова програмна класифікація видатків, затверджена наказом Мінфіну від 20.09.2017 р. № 793.

Тепер стосовно складання паспорта бюджетної програми за міжбюджетними трансфертами. Чи є взагалі такі бюджетні програми, за якими не складаються паспорти?

Так, є. Паспорти бюджетних програм складають усі головні розпорядники бюджетних коштів за кожною бюджетною програмою, крім бюджетних програм:

• з повернення кредитів до бюджету;

• з відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду;

• з відшкодування громадянинові вартості конфіскованого та безхазяйного майна, стягнутого в дохід держави;

• з відшкодування шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі незаконними рішеннями, діями/ бездіяльністю органів держвлади, їх посадових і службових осіб;

• з перерахування міжбюджетних трансфертів;

• створених протягом року за рахунок коштів резервного фонду бюджету.

Це чітко прописано у п. 1.2 Правил № 836. Йдеться про бюджетні програми саме з перерахування міжбюджетних трансфертів, а не з їх отримання. Пояснимо.

Так, дійсно, за субвенціями, наданими з одного бюджету до іншого, не складаються паспорти бюджетних програм. Водночас для фінансового управління (відділу), яке здійснює перерахування субвенції іншому бюджету, ця бюджетна програма має бути обов’язково сформована і визначена. Хоч і без складання Паспорта бюджетної програми.

У свою чергу, для розпорядника коштів бюджету, який фактично отримує та буде використовувати субвенцію, ці кошти є одним із видів надходжень. Причому спрямовувати їх він може виключно на здійснення конкретних, чітко визначених видатків. І звісно, за всіма видатками бюджетної установи, незалежно від виду надходжень, мають бути затверджені відповідні бюджетні програми та сформовані паспорти цих програм. Також має складатися звіт та проводитися моніторинг.

Звідси висновок: ОМС, як отримувач субвенції, має прийняти відповідну бюджетну програму та затвердити паспорт цієї бюджетної програми.

До речі, майте на увазі: за кожною бюджетною програмою визначається лише один відповідальний виконавець. Так, при кодуванні бюджетної програми передбачено лише одного відповідального виконавця за однією бюджетною програмою. Це може бути як головний розпорядник бюджетних коштів, так і розпорядник нижчого рівня.

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 29

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.