Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.08.23
947 0
Друкувати
Обране

Ремонт пам'ятників: який КПКВК застосувати?

В яку чергу здійснити видатки?

В період дії воєнного стану під час планування видатків передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити ті чи інші видатки. І для цього у пригоді нам стане Порядок № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Але перед тим зазначимо, що пам’ятники є об’єктами благоустрою. Адже відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 21 Закону № 2807* об’єкти монументального мистецтва є елементами об’єктів благоустрою.

* Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV.

У свою чергу, приналежність пам’ятників саме до об’єктів монументального мистецтва підтверджує п. 2.3 Методичних рекомендацій № 956*.

* Методичні рекомендації щодо визначення предмета охорони об’єктів археологічної спадщини, затверджені наказом Мінкультури від 02.11.2009 № 956/0/16-09.

Отже, у разі ремонту пам’ятників маємо справу з видатками на благоустрій населених пунктів. А оплату таких видатків згідно з п. 19 Порядку № 590 можна здійснювати у другу чергу. Причому зазначені видатки дозволено проводити як за кошти загального, так і спеціального фондів.

Який КПКВК застосувати?

Для визначення КПКВК звернемось до норм наказу № 793*.

* Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Якщо на території громади прийнято відповідну місцеву програму з благоустрою територій, то видатки на ремонт пам’ятників слід проводити за КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».

Можливість прийняття такої та інших місцевих програм передбачено п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280*. Так, питання затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

* Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.

В свою чергу, фінансування таких програм за кошти місцевого бюджету передбачено п. 21 ч. 1 ст. 91 БКУ*.

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.

Якщо ж такої програми немає і ремонтом пам’ятників займатиметься, наприклад, будинок культури, на балансі якого обліковуються такі пам’ятники, то видатки на ці цілі доцільно проводити за КПКВК 4060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів».

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×