Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.07.21
274 0
Друкувати
Обране

Залишки освітньої субвенції: використовуємо правильно

Якщо вам пощастило і ви «зекономили» освітню субвенцію в минулому році, то її залишки на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів. Ці залишки ви зможете використати цьогоріч. Але на які цілі можна спрямовувати ці кошти, а на які — зась? Прояснити ситуацію допоможе наша добірка запитань-відповідей про використання залишків освітньої субвенції.


Чи можна за рахунок залишків освітньої субвенції оплатити коригування проєктної документації на капремонт?

Першочерговий напрямок використання цих коштів — це оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Окрім цільового призначення, ч. 4 ст. 1032 БКУ дозволяє використати залишки освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти. До речі, під матеріально-технічною базою закладу освіти слід розуміти все його майно.

Виходить, можна використовувати залишки субвенції на ремонт будь-яких активів навчального закладу?

Формально — так. Але не слід забувати про вимоги п. 3 Порядку № 61. Зокрема, залишки освітньої субвенції насамперед слід спрямовуватися на такі видатки:

1 Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджений постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6.

• придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, які будуть оптимізовані/об’єднані/реорганізовані;

• оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або які повністю укомплектовані та до яких будуть довозитися учні закладів загальної середньої освіти;

• придбання підручників і посібників (у тому числі електронних) для закладів освіти;

• оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання (інтерактивна дошка, інтерактивна панель із вмонтованим комп’ютером, мультимедійний проєктор, під’єднаний до комп’ютера вчителя, учнівське комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, комутаційне обладнання тощо), навчальним обладнанням і методичним забезпеченням для початкової школи;

• здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки;

• підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;

• будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають не менше 20 осіб, їх облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проєктної документації;

• на закупівлю засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок, захисних щитків), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції приміщень.

При цьому МОН у листі від 30.06.2020 р. № 1/11-4420 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 9, с. 5) наголосив, що цей перелік не є вичерпним.

Таким чином, видатки, передбачені п. 3 Порядку № 6, є першочерговими щодо використання залишків освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази, але не виключними.

Докладніше щодо використання залишків субвенції читайте у матеріалі «Залишок освітньої субвенції на ремонт їдальні: чи можливо?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 13, с. 4).

Висновок: кошти залишку освітньої субвенції можна витратити на проведення ремонту, у тому числі й на коригування проєктної документації за цим ремонтом. Звісно, для цього заклад освіти не повинен мати заборгованості із зарплати педагогічним працівникам, а всі першочергові напрями, визначені п. 3 Порядку № 6, мають бути забезпечені.

Чи можна залишки освітньої субвенції використовувати на перезаряджання вогнегасників та спрямовувати на заходи з енергозбереження (заміна вікон, утеплення)?

Здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки, належать до першочергових напрямків використання залишків освітньої субвенції, передбачених п. 3 Порядку № 6.

У свою чергу, перезаряджання вогнегасників належить до заходів із забезпечення пожежної безпеки. І це жодних сумнівів не викликає. Адже пожежна безпека в навчальних закладах забезпечується шляхом проведення організаційних і практичних заходів та використання технічних засобів, спрямованих на:

• запобігання пожежам;

• забезпечення безпеки учасників навчально-виховного процесу;

• зниження можливих майнових втрат;

• зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення;

створення умов для успішного гасіння пожеж (п. 4 розд. І Правил № 9742).

2 Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджені наказом МОН від 15.08.2016 р. № 974.

Контроль за зберіганням, вмістом і постійною готовністю до дії первинних засобів пожежогасіння здійснюють особи, призначені наказом керівника навчального закладу (п. 15 розд. IV Правил № 974).

Під час експлуатації вогнегасників необхідно керуватися Правилами № 253. Перезарядження вогнегасника є обов’язковою складовою робочого циклу вогнегасника (додаток 1 до Правил № 25). Перезарядження вогнегасника забезпечує його підтримку в робочому стані і, як наслідок, створення однієї із умов для успішного гасіння пожеж.

3 Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників, затверджені наказом МВС від 15.01.2018 р. № 25.

Таким чином, якщо в закладі освіти немає заборгованості із зарплати педагогічним працівникам, то видатки на перезаряджання вогнегасників можуть бути здійснені за рахунок залишків освітньої субвенції в першочерговому порядку.

Тепер стосовно можливості здійснення витрат на заходи з енергозбереження, як-то заміна вікон та утеплення будівлі.

Залежно від конкретних обсягів таких робіт, вони належать до поточного або капітального ремонту. Для визначення вам у пригоді стане Перелік № 1504.

4 Наказ Держкому з питань ЖКГ «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» від 10.08.2004 р. № 150.

У будь-якому разі не забувайте: остаточне рішення щодо сутності запланованих робіт повинен прийняти керівник установи. Оскільки саме керівник вирішує, чи спрямовані роботи на поліпшення умов експлуатації об’єкта чи лише розглядаються як підтримання його в робочому стані.

Це чітко визначено у п. 2 розд. VI Методрекомендацій № 115. Звісно, це рішення дуже відповідальне, оскільки надалі від нього залежить правильність обрання КЕКВ та порядок відображення в бухобліку.

5 Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11.

Ситуація із здійсненням видатків на ремонт за кошти залишку освітньої субвенції аналогічна з першим запитанням.

Отже, знову-таки, якщо заклад освіти не має заборгованості із зарплати педпрацівникам та першочергові напрями, використання залишків субвенції забезпечені, то будь ласка.

Ніщо не заважає вам спрямувати ці кошти на проведення ремонту, у тому числі й на утеплення будівлі та заміну вікон.

Чи можливо за рахунок залишків освітньої субвенції придбати комп’ютери в клас інформатики?

Тут уже сам Бог велів. Адже видатки на оновлення навчальної бази та оснащення закладів освіти навчальними комп’ютерними комплексами, зокрема учнівським комп’ютерним обладнанням є першочерговими (п. 3 Порядку № 6).

Тож якщо в закладі освіти немає заборгованості із зарплати педагогам, то можна спокійно проводити видатки на придбання комп’ютерів в клас інформатики за рахунок залишків освітньої субвенції.

Також нагадаємо: придбання засобів та обладнання для навчальних цілей має відповідати установленим вимогам.

Про це йшлось у листі МОН від 14.08.2020 р. № 1/9-441 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 9, с. 5).

Так, комп’ютерне обладнання, яким комплектуються навчальні кабінети, має обов’язково відповідати вимогам Типового переліку № 14406. Характеристики комп’ютерного обладнання повинні відповідати оптимальним вимогам для програмного забезпечення та іншого цифрового обладнання навчального кабінету.

6 Типовий перелік комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, затверджений наказом МОН від 02.11.2017 р. № 1440.

Комп’ютерне обладнання має бути сумісним з іншим обладнанням (цифровими документ-камерами, багатофункціональними пристроями тощо) навчальних кабінетів.

Окрім того, все програмне забезпечення повинне мати інтерфейс українською мовою.

Чи можна за рахунок залишку освітньої субвенції оплатити бухгалтерські курси підвищення кваліфікації бухгалтеру закладу освіти?

Тут насамперед слід згадати, які видатки підпадають під заборону щодо здійснення за рахунок коштів залишку освітньої субвенції.

Так, не допускається спрямування субвенції на:

• закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані з основним напрямом використання субвенції чи оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти;

• оплату посередницьких послуг;

• здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.

Про це чітко визначено у п. 6 Порядку № 6.

Оплата бухгалтерських курсів бухгалтеру навчального закладу жодним чином не пов’язана з основним напрямом використання освітньої субвенції або з оновленням матеріально-технічної бази закладу освіти.

Тож такі видатки за рахунок залишків освітньої субвенції здійснювати не можна.

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, липень, 2021/№ 27

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.