Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.12.21
220 0
Друкувати
Обране

Індексуємо зарплату за грудень 2021 року

На грудневу індексацію впливає індекс споживчих цін за жовтень 2021 року. Він становить 100,9 %. Якими будуть коефіцієнти та суми поточної індексації зарплати за грудень 2021 року, дізнаєтеся зі статті.


Нагадаємо основні правила індексації.

1. Зарплата індексується тільки в межах ПМПО. Розмір ПМПО з 1 грудня підвищився і становить 2481 грн. Тому грудневу зарплату індексуйте в межах розміру суми — 2481 грн.

2. Величина коефіцієнта індексації залежить від «базового» місяця.

Нижче в табл. 1 наведемо величини приросту ІСЦ (коефіцієнти індексації) для індексації зарплати за грудень 2021 року і суми поточної індексації (для повністю відпрацьованого місяця).

Таблиця 1. Коефіцієнти індексації та суми поточної індексації за ГРУДЕНЬ 2021 року

Як користуватися таблицею

Припустимо, місяць останнього підвищення окладу за посадою працівника — січень 2021 року. Отже, якщо грудень 2021 року відпрацьований ним повністю, то сума поточної індексації — 173,67 грн (значення на перетині рядка «2021/Сума» з графою «Січень»).

Її ми отримали так:

2481 грн х 7,0 % = 173,67 грн.

Індексація зарплати бюджетників

У грудні 2021 року ми продовжуємо індексувати зарплату працівникам-бюджетникам. При цьому в кожної категорії бюджетників своя сума індексації. У табл. 2 наведемо суми індексації зарплати бюджетників за грудень 2021 року в разі повністю відпрацьованого місяця.

Таблиця 2. Сума індексації зарплати працівників-бюджетників за грудень

Категорія працівників

«Базовий» місяць

Сума індексації, грн

Працівники з оплатою праці за ЄТС

Грудень-2022

Держслужбовці:

• з найменшим окладом (4540 грн)

Січень 2021

173,67

• з окладом 4670 грн

Липень-2020

280,35

• усі інші держслужбовці

Січень-2020

275,39

Працівники, які обслуговують держоргани, та працівники патронатних служб

Жовтень-2021

Робітники, які обслуговують органи держвлади

Вересень-2020

272,91

Посадові особи і службовці ОМС

Червень-2020

287,80

Серпень-2021

Сума індексації-різниці визначена індивідуально

Робітники, які обслуговують ОМС

Грудень-2021

Сума індексації за грудень для працівників-бюджетників змінилася. Передусім це пов’язано зі зміною з 1 грудня 2021 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу. Крім того, змінилися й самі коефіцієнти індексації.

Окремі працівники-бюджетники в грудні залишилися без індексації. Пов’язано це з переглядом їх посадових окладів. Давайте розглянемо все по порядку.

Працівники з оплатою праці за ЄТС. Із 01.12.2021 зросли розміри посадових окладів працівників, оплата праці яких проводиться за ЄТС. Розміри самих окладів ви можете подивитися у статті «Оклади бюджетників, які зросли з 1 грудня 2021 року».

У зв’язку з цим грудень-2021 стає «базовим» місяцем для подальшої індексації зарплати працівників з оплатою праці за ЄТС. Крім того, сума підвищення посадових окладів перекрила суму можливої індексації зарплати в грудні-2021.

Це означає, що зарплату працівників з оплатою праці за ЄТС у грудні індексувати не треба.

Держслужбовці. «Базові» місяці для індексації зарплати держслужбовців у грудні-2021 не змінилися. А ось сума індексації зарплати таких працівників цього місяця збільшилися. І пов’язано це зі збільшенням як коефіцієнта індексації, так і суми прожиткового мінімуму на працездатну особу.

Конкретні суми індексації зарплати держслужбовців за повністю відпрацьований грудень наведено в табл. 2.

Працівники, які обслуговують держоргани, і працівники патронатних служб. Із 21.10.2021 підвищилися посадові оклади працівників, які обслуговують держоргани, і працівників патронатних служб.

Так, оклади таких працівників визначені постановою КМУ від 24.12.2019 № 1112. Розміри посадових окладів визначаються шляхом множення двох розмірів прожиткового мінімуму на працездатну особу, встановленого на 1 січня календарного року, на відповідні коефіцієнти.

«Стримуючим» чинником застосування з 1 січня 2021 року прожиткового мінімуму на працездатну особу на цю ж дату при розрахунку посадових окладів працівників, які обслуговують держоргани, і працівників патронатних служб було положення ст. 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX (ср. USER_SHOW_ID).

Згідно з цією статтею оклади зазначених працівників на 2021 рік розраховувалися виходячи з ПМПО на 01.01.2020. Із 21.10.2021 ця заборона знята. У зв’язку з цим із цієї дати треба було перерахувати зарплату працівників, які обслуговують держоргани, і працівників патронатних служб. До речі, на необхідність такого перерахунку зарплати вказували й фахівці Мінекономіки у своєму листі від 08.11.2021 № 4711-06/53542-07 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 44, с. 5).

Це означає, що «базовим» місяцем став жовтень-2021. У грудні право на індексацію зарплати «обслуговуючих» держоргани працівників і працівників патронатних служб ще не настало.

Робітники, які обслуговують органи держвлади. «Базовий» місяць для індексації зарплати таких працівників залишився тим самим — вересень-2020. Але! Сума індексації зарплати в грудні підвищилася порівняно з листопадом.

Сума індексації зарплати за повністю відпрацьовані грудень становить 272,91 грн.

Посадові особи і службовці ОМС. Для тих працівників, яким посадові оклади в серпні 2021 року знизилися (це старости) або залишилися на колишньому рівні, у грудні продовжуємо індексувати зарплату. Сума індексації зарплати підвищилася і становить 287,80 грн («базовий» місяць — червень 2020 року).

Для інших посадових осіб і службовців ОМС, у яких сума підвищення зарплати не перекрила суму можливої індексації в серпні-2021, була визначена сума індексації-різниці. Таку суму, розраховану виходячи з повністю відпрацьованого місяця, ми продовжуємо виплачувати й далі, у тому числі й у грудні-2021. Право на поточну індексацію, окрім суми індексації-різниці, у грудні-2021 у таких посадових осіб і службовців ОМС поки не з’явилося.

Робітники, які обслуговують ОМС. Із 01.12.2021 передбачено підвищення розмірів посадових окладів робітникам, зайнятим обслуговуванням ОМС. Тому грудень-2021 для цілей індексації зарплати таких робітників стає «базовим».

Суми підвищення посадових окладів більше суми можливої індексації за грудень. Це означає, що в грудні зарплату робітників, які обслуговують ОМС, індексувати не треба.

Особливості розрахунку суми індексації

При визначенні суми індексації за НЕ повністю відпрацьований місяць ураховуйте особливості її розрахунку. При цьому причиною не відпрацьованого повністю місяця може бути будь-що, наприклад: працівник частину місяця був у відпустці, на лікарняному, у відрядженні тощо.

У цьому випадку суму індексації визначайте з розрахунку повного робочого часу, а виплачуйте пропорційно відпрацьованому часу.

Приклад. Працівник (держслужбовець) перебував у щорічній основній відпустці з 1 по 20 грудня. Інші робочі дні — відпрацьовані.

Сума індексації за повністю відпрацьований грудень становить 275,39 грн.

Сума індексації для зазначеного в прикладі працівника складе:

275,39 : 22 x 8 = 100,14 грн,

де 22 — загальна кількість робочих днів у грудні 2021 року;

8 — кількість відпрацьованих робочих днів у грудні 2021 року.

У разі якщо працівник не працював увесь грудень, сума індексації йому не нараховується.

Руда Тетяна

Оплата праці, грудень, 2021/№ 23

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.