Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.11.21
3313 0
Друкувати
Обране

«Читаємо» електронний лікарняний

Лілія Ушакова
Лілія Ушакова експерт по питанням праці та зарплати журналу "Податки & бухоблік"
Лікар визнав працівника тимчасово непрацездатним. Створив та підписав медвисновок. У Реєстрі листків непрацездатності працівника ідентифіковано як застраховану особу. Лікарняний створено. Він з’явився в особистому кабінеті страхувальника-роботодавця. Що цікавого можна побачити, якщо відкрити е-лікарняний? Як правильно «читати» електронний лікарняний? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.


Роботодавці самостійно контролюють появу нових е-лікарняних в особистому кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду.

Формуються електронні лікарняні на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Враховуючи, що наразі лікарі полюбляють формувати медичні висновки на короткі терміни, інколи по 2 — 5 днів, кількість електронних листків непрацездатності в кабінетах роботодавців-страхувальників стрімко зростає. Саме тому вкрай важливо навчитися правильно читати е-лікарняний, щоб не наробити собі біди.

Інформативну для роботодавця частину е-лікарняного наведено на рис. 1. Пропонуємо пройтись по кожному реквізиту.

img 1

Рис. 1. Фрагмент е-лікарняного

Номер лікарняного та номер випадку непрацездатності

Кожен листок непрацездатності має свій унікальний номер («Номер ЛН»). З жовтня його формат було змінено саме на такий, як показано на рис. 1.

Читати номер ЛН слід так: перші шість цифр — це номер випадку непрацездатності, далі між двох тире — порядковий номер листка непрацездатності і в кінці одна цифра — номер версії. Серії е-лікарняний не має.

З порядковим номером листка непрацездатності все зрозуміло. Поговоримо про номер випадку непрацездатності та версію лікарняного.

Номер випадку непрацездатності.Його в е-лікарняному зазначено двічі: у першій частині оновленого номера е-лікарняного та в реквізиті «Номер випадку непрацездатності» (див. рис. 1).

Номер випадку непрацездатності допомагає ідентифікувати, чи є електронний лікарняний первинним, чи продовженням. Це важливо для цілей розподілу витрат на оплату лікарняного. Адже ФСС виплачує допомогу за рахунок власних коштів лише починаючи з шостого дня непрацездатності за страховими випадками:

— тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми працівника, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням;

— перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з COVID-19.

Як же користуватися номером випадку непрацездатності? Пояснимо на прикладі (див. рис. 2).

Працівник хворів. Роботодавець отримав на нього два е-лікарняні. Вони мають різні унікальні номери, але йдуть один за одним. Дата закриття першого 19.10.2021. Дата відкриття наступного 20.10.2021. Такі лікарняні можуть відноситися до одного страхового випадку, якщо матимуть єдиний номер випадку непрацездатності.

img 2

Рис. 2. е-Лікарняні. Первинний та продовження

У прикладі, наведеному на рис. 2, якраз маємо ситуацію, коли один лікарняний є продовженням іншого.

Резюме. Якщо на одного працівника відкрито декілька електронних лікарняних, що йдуть один за одним, то такі

е-лікарняні можуть складати один страховий випадок, якщо матимуть єдиний «Номер випадку непрацездатності»

Також зверніть увагу, що в прикладі перший лікарняний видано на 2 дні (18 та 19 жовтня), другий — на 10 днів (з 20 по 29 жовтня). Тож за рахунок роботодавця буде оплачено 2 дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідчені першим лікарняним, та 3 дні, засвідчені наступним лікарняним, тобто перші 5 днів хвороби. Починаючи з шостого дня непрацездатності — фінансування за рахунок ФСС.

Відслідковуйте такі моменти, щоб правильно визначити суму допомоги від ФСС.

Номер версії лікарняного.Номер версії листка непрацездатності — це остання цифра в унікальному номері е-лікарняного після знаку тире (див. рис. 1 «Номер ЛН»).

Зазначимо, що доволі часто можна почути хибне твердження, що номер версії лікарняного вказує на номер причини непрацездатності, який зазначаємо в протоколі комісії з соцстрахування та в заяві-розрахунку. Це не так! До причини непрацездатності він не має жодного відношення.

Номер версії листка непрацездатності є тим, чим він є, тобто номером версії. Так, при створенні первинного е-лікарняного та при створенні е-лікарняного як продовження, листок непрацездатності отримує номер версії «1».

Якщо до вже створеного е-лікарняного (первинного чи продовження) вносяться зміни, номер його версії збільшується (з «1» на «2», «3» та далі за порядком при внесенні кожної наступної зміни).

Тож якщо ви отримали лікарняний з номером ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-3, це означатиме, що до цього лікарняного двічі вносилися зміни.

Дати відкриття та закриття лікарняного

В електронному лікарняному ви одразу бачите і дату його відкриття, й дату його закриття (див. рис. 1). Ці дати відповідають датам початку та закінчення строку дії електронного медвисновку, на підставі якого сформований лікарняний.

«Дата відкриття» — це дата початку (продовження) тимчасової непрацездатності, що засвідчується відповідним е-лікарняним.

«Дата закриття» — це прогнозована дата, після якої відновиться працездатність, або дата наступного огляду пацієнта.

Увага! Дата закриття е-лікарняного може бути змінена. Це відбудеться, наприклад, якщо працівник одужає раніше прогнозованої дати та звернеться до лікаря з проханням скоротити період лікарняного. Також

дата закриття може бути змінена у разі скорочення е-лікарняного наступним лікарняним

Про правила скорочення ми писали в «Податки & бухоблік», 2021, № 81, с. 2. Там же наводили таблицю з причинами непрацездатності, зазначеними в новому е-лікарняному, які скорочують період дії наявного е-лікарняного працівника. Радимо цю таблицю тримати під рукою. Чому?

Річ у тім, що спрацьовувати правила скорочення повинні автоматично. Проте, як показала практика, не завжди так відбувається.

Тож якщо у вас є два лікарняних з різними номерами випадку тимчасової непрацездатності, які частково перекривають один одного, дивимося на причину непрацездатності, зазначену в е-лікарняних.

Приклад. У роботодавця є два лікарняних, створених на одного працівника. Лікарняний № 1 — з датою закриття 20.10.2021, лікарняний № 2 — з датою відкриття 20.10.2021. Номери випадку непрацездатності різні. Отже, маємо різні страхові випадки. Причини непрацездатності (див. рис. 1) в е-лікарняних:

1 варіант — збігаються.Тоді лікарняний № 1 оплачуємо по 19.10.2021, а день-накладку 20.10.2021 віддаємо лікарняному № 2. У результаті 20.10.2021 стане днем початку нового випадку непрацездатності.

Коли таке можливо? Наприклад, у ситуації, коли в період хвороби працівник зламає ногу.

Це різні випадки непрацездатності. Проте причина непрацездатності у них єдина — тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві;

2 варіант — НЕ збігаються.Тоді беремо в руки таблицю з правилами скорочення (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 81, с. 4) та дивимося, чи скорочує причина непрацездатності, зазначена в новому е-лікарняному, період дії попереднього е-лікарняного працівника. Якщо:

— скорочує, то дні накладки (у прикладі 20.10.2021) відносимо до нового страхового випадку. Наприклад, під час самоізоляції від COVID-19 працівник захворів. Лікарняний № 1 по самоізоляції закінчується 20.10.2021. Лікарняний № 2 по тимчасовій втраті працездатності починається з 20.10.2021. Тоді 20.10.2021 оплачуємо у складі лікарняного № 2;

— не скорочує, то дні накладки (у прикладі 20.10.2021) оплачуємо у складі лікарняного № 1.

Переходимо до наступного реквізиту.

Статус лікарняного

З 1 жовтня е-лікарняний може мати такі статуси: «Закритий», «Готовий до сплати (виданий)», «Помилково сформований», «Недійсний» та «Оплачений».

Як тільки е-лікарняний з’являється в кабінеті страхувальника, він має статус «Закритий». Проте закритий, це ще не готовий до сплати.

З 1 жовтня е-лікарняний вважається виданим через 7 календарних днів після дати його закриття, а лікарняний по вагітності та пологах — через 7 днів після дати його відкриття

Після закінчення семиденного періоду очікування статус лікарняного повинен змінитися на «Готово до сплати». А якщо змінився раніше? Все одно чекаємо 7 днів. Адже протягом цього строку до лікарняного можуть вноситися зміни. Ба більше! Він може бути визнаний помилково сформованим. Тож краще не ризикувати.

А якщо 7 днів минули, а статус не змінився? Така проблема є за лікарняними по вагітності та пологах. Схоже, що сьогодні Пенсійний фонд її подолати не може. Тож ФСС довелося погодитись з тим, що у випадку з лікарняним, виданим у зв'язку з вагітністю та пологами, статус не головне. Якщо після дати створення такого лікарняного пройшло 7 днів, його можна брати в роботу, навіть коли його статус залишився «Закритий».

Статус «Помилково сформований» може отримати е-лікарняний, якщо медвисновок, на підставі якого його створено, було сформовано з помилками. У цьому випадку лікар протягом 7 днів створить коректний е-медвисновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А перший, із помилками, отримає статус «Помилково сформований».

Статус «Недійсний» отримає е-лікарняний, якщо він «наїжджає» на вже відкритий лікарняний працівника, проте не скорочує його.

Розглядаємо начинку лікарняного далі.

Податковий номер та П. І. Б.

Назви полів «РНОКПП ЗО» та «ПІБ ЗО» говорять самі за себе. Тут зазначають реєстраційний номер облікової картки та прізвище, ім’я, по батькові особи, якій оформлено е-лікарняний.

Увага! Останнім часом до поля «ПІБ ЗО» підтягується інформація з бази системи охорони здоров’я. І доволі часто в прізвищах, іменах та по батькові є помилки. Тож уважно все перевіряйте.

Якщо виявили помилку, просимо працівника звернутися до лікаря. Хай перевірить коректність введених даних працівника та за потреби виправить помилки й оновить медвисновок.

Ознака сп’яніння/порушення режиму

Сп’яніння.Відмітка про наявність алкогольного та/або наркотичного сп’яніння може бути проставлена, якщо лікуючим лікарем установлено, що тимчасова непрацездатність настала внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням, що підтверджено результатами досліджень (див. п. 5 розд. ІІІ Порядку формування медвисновків*).

Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066.

За загальним правилом лікарняний з відміткою про наявність алкогольного/наркотичного сп’яніння не підлягає оплаті (див. ст. 23 Закону України від 23.09.99 № 1105-XIV).

Порушення режиму.Якщо лікуючим лікарем установлено факт порушення пацієнтом призначеного режиму лікування, формується новий медичний висновок із зазначенням дати порушення режиму лікування та виду порушення режиму лікування.

Зазначимо, що лікар може зазначити такі види порушення режиму: відмова від огляду МСЕК; відмова від госпіталізації; невиконання рекомендацій лікаря; самовільне залишення закладу охорони здоров’я; навмисне заподіяння шкоди своєму здоров’ю або симуляція хвороби (п. 6 розд. ІІІ Порядку формування медвисновків).

Ну і пам’ятаємо, що якщо працівник порушує режим, установлений для нього лікарем, то він втрачає право на лікарняні з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням комісії із соцстрахування.

Увага! Якщо відмовляємо працівнику в призначенні лікарняних, обов’язково фіксуємо цей факт у розд. ІІІ Протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішенні уповноваженого). Там же вказуємо причину відмови в призначенні допомоги (припинення виплати).

Крім того, протягом п’ятиденного строку з дня винесення рішення про відмову надаємо працівнику повідомлення про відмову в призначенні лікарняних.

У ньому зазначаємо причину відмови та порядок оскарження рішення комісії. Зазначимо, що працівник може оскаржити в ФСС рішення комісії про відмову у призначенні лікарняних протягом 5 днів з моменту отримання повідомлення. Також він може звернутися за захистом до суду.

Причина непрацездатності

Наступний реквізит е-лікарняного — «Причина непрацездатності». Назви причин непрацездатності в електронному листку непрацездатності та в паперовому не збігаються. Також не збігається їх нумерація.

Нумерацію причин непрацездатності в е-лікарняному ви визначаєте самостійно. У цьому вам допоможе таблиця з «Податки & бухоблік», 2021, № 69, с. 6.

У протоколі комісії з соцстрахування та в заяві-розрахунку на отримання фінансування від ФСС за е-лікарняними зазначаємо нову нумерацію причин непрацездатності, а не ту, що наведена в описі до відповідної графи.

Ми ж зупинимось на такій причині непрацездатності в е-лікарняному, як тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням.

Доволі часто можна почути запитання: як у цьому випадку зрозуміти, отримав працівник невиробничу травму чи мав загальне захворювання? Чи потрібно його опитувати? Адже Порядок, затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 № 270, зобов’язує роботодавця розслідувати нещасні випадки невиробничого характеру.

Відповідь — ні, не потрібно.

Оскільки в е-лікарняних неможливо визначити, мав працівник травму чи загальне захворювання, опитувати працівника та вимагати від нього пояснень не потрібно. Бо діагноз — це персональні дані працівника.

Тож тут маємо спрощення порівняно з паперовими лікарняними.

ВИСНОВКИ

  • З 01.10.2021 формат унікального номера е-лікарняного змінено. Тож стало можливим визначити, чи є лікарняний первинним чи продовженням за його номером.
  • Нумераціюпричин непрацездатності в е-лікарняному ви визначаєте самостійно.
  • З 1 жовтня е-лікарняний вважається виданим через 7 календарних днів після дати його закриття, а лікарняний по вагітності та пологах — через 7 днів після дати його відкриття.

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ЛИСТОПАД, 2021/№ 87

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн