Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.07.21
364 0
Друкувати
Обране

Декретний лікарняний: таємниця заповнення графи «Стати до роботи»

Працівниця надала лікарняний лист у зв'язку із вагітністю та пологами, в якому в графі «Звільнення від роботи» зазначені: дата, з якою працівниця звільняється від роботи, — 06.07.2021 р.; число, до якого (включно) триває така відпустка, — «сто двадцять шість днів». Водночас у графі «Стати до роботи» такого лікарняного також значиться 126-й день декретної відпустки — 08.11.2021 р. Чи можна приймати для оплати такий лікарняний?

Cитуація, коли в лікарняному листі дата закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і дата виходу працівниці на роботу збігаються, непоодинокі. Але чи можна вважати такий листок непрацездатності заповненим правильно?

Якщо йти за логікою, то — ні. Адже не може ж жінка одночасно перебувати і у відпустці, і на роботі. Не кажучи вже про те, що 126-й день декретної відпустки оплачується за рахунок коштів ФСС, а за робочі дні виплачується зарплата.

Крім того, на практиці трапляються випадки, коли у жіночих консультаціях інакше заповнюють декретні лікарняні. А саме: лікарняний закривають 126-м днем, а до графи «Стати до роботи» ставлять 127-й день.

Так який же варіант заповнення правильний?

Звернемося до Інструкції № 455* та Інструкції № 532**. Зверніть увагу: норми Порядку № 1066 (затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 р.), що діють для е-лікарняних, тут не застосовні. Оскільки до 1 вересня 2021 року декретні лікарняні оформлятимуть виключно в паперовому вигляді.

* Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

** Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП і ФНС від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406.

Отже, згідно з:

п.п. 6.1 Інструкції № 455 листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається за місцем нагляду за вагітною з 30 тижня вагітності одночасно на 126 календарних днів;

п. 9 Інструкції № 532, при виписуванні листка непрацездатності по вагітності та пологах у його графах:

«Звільнення від роботи» — одним рядком записується сумарна тривалість відпустки (126 днів);

«Стати до роботи» — дата закінчення відпустки.

Виходить, якщо в декретному лікарняному дата в графі «Стати до роботи» і дата закінчення відпустки збігаються, то він заповнений без помилок. А що робити, якщо в графі «Стати до роботи» зазначили 127-й день? Повертати листок непрацездатності працівниці для внесення виправлень?

Не поспішайте! Фахівці ФСС роз’яснюють***:

*** fssu.gov.ua/fse/control/kher/uk/publish/printable_article/85560;jsessionid=C74917B76D05CDAF00D25248BCCF4F3D

1) дата в графі «Стати до роботи» не є датою виходу на роботу, а визначає дату закінчення строку 126 календарних днів. Тому працівниця повинна стати до роботи тільки наступного дня;

2) якщо в графі «Стати до роботи» зазначений 127-й день, то це не помилка.

Отже, кожен з описаних варіантів заповнення декретних лікарняних є правильним, виправленню не підлягає й оплачується у звичайному порядку.

Кравченко Дар’я

Оплата праці, липень, 2021/№ 14

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі