Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.10.21
49 0
Друкувати
Обране

е-Лікарняні: спокій нам тільки сниться...

Останнім часом так хочеться сказати нашим законотворцям та урядовцям: «Достатньо покращень!» Бухгалтери вже бояться читати новини, бо… знову щось переробили/змінили/удосконалили. Ось і МОЗ вирішив підкоригувати нормативну базу для функціонування електронних лікарняних та електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Ну а що? Досконалості немає меж!


Спонсором е-лікарняного переполоху є наказ МОЗ від 28.09.2021 № 2086 (далі — наказ № 2086). Саме ним внесено зміни до низки наказів МОЗ, що регулюють питання формування е-медвисновків та е-лікарняних.

Наказ № 2086 набрав чинності з 01.10.2021. Що маємо наразі.

Все ще папір

Загальний перехід на е-лікарняні відбувся з 01.10.2021. Проте до 01.02.2022 паперовий листок непрацездатності видають у разі:

• продовження лікарняного, що був виданий на папері до 01.10.2021. Тобто якщо первинний листок непрацездатності був паперовим, то й лікарняні, видані як його продовження, також будуть на папері;

• спливу строку, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до е-медвисновку про тимчасову непрацездатність. Зазначимо, що на це йому відведено 7 днів з дати формування е-медвисновку з помилками/неточностями. Якщо строк минув, рішення про видачу паперового лікарняного приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності керівник закладу;

• коли протягом 7 днів через технічні причини (помилки) е-медвисновок не передано до Електронного реєстру листків непрацездатності й е-лікарняний не створено;

• усиновлення новонародженої дитини застрахованою жінкою.

Увага! Якщо в перелічених вище випадках паперовий лікарняний є продовженням електронного, то перевірте, щоб на його бланку був зазначений номер е-лікарняного, який продовжується.

Переходимо до е-лікарняних.

е-Лікарняний: у пошуках роботодавця

З 01.10.2021 під час формування е-лікарняних повинна враховуватися інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Зауважимо, що раніше для е-лікарняних інформацію про основне місце роботи підтягували тільки з Держреєстру соцстрахування Пенсійного фонду, яка потрапляла туди з квартальної Об’єднаної звітності. У результаті були труднощі з е-лікарняними, відкритими на новачків, на яких ця звітність ще не подавалася їх новими роботодавцями. Тож е-лікарняні потрапляли до старих роботодавців або ж зовсім не формувалися, якщо така особа раніше ніде не працювала.

Тепер проблему з новачками буде вирішено.

Ще одна добра новина. Змінами передбачено, що

Увага!

сформований е-лікарняний надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом).

Тобто е-лікарняний працівника зможуть бачити і його основний роботодавець, і роботодавець, в якого такий працівник працевлаштований за сумісництвом. Йдемо далі за змінами.

Начинка е-лікарняного

Номер е-лікарняного. Його буде змінено. Унікальний номер електронного листка непрацездатності стане довшим та матиме такий формат: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х, де ХХХХХХ — номер випадку непрацездатності, ХХХХХХХХХХ — порядковий номер листка непрацездатності, Х — номер версії.

Номер версії лікарняного позначається цифрою «1» при створенні первинного е-лікарняного та при створенні е-лікарняного як продовження. Якщо до вже створеного е-лікарняного (первинного чи продовження) вносяться зміни на підставі е-медвисновку про тимчасову непрацездатність, то номер його версії збільшується (з «1» на «2», «3» та далі за порядком при внесенні кожної наступної зміни).

Дата відкриття та закриття. Ці дати в е-лікарняному відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії е-медвисновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності. У зв’язку з цим звертаємо вашу увагу на те, що е-медвисновки можуть створюватися «заднім числом». Лікуючим лікарям дозволяється формувати е-медвисновки:

• не пізніше наступного дня з дати встановлення факту тимчасової непрацездатності особи, якщо медичне обслуговування здійснювалося не за місцем провадження господарської діяльності з медичної практики;

• не пізніше п’яти днів з дати встановлення факту тимчасової непрацездатності особи, у разі наявних технічних проблем.

Статус е-лікарняного. Тут МОЗ розійшовся не на жарт і порадував роботодавців цілою купою нових статусів для е-лікарняного. Ні, статусу «все складно» чомусь не передбачили. Проте з 1 жовтня е-лікарняний може мати такі статуси: «Закритий», «Готовий до сплати (виданий)», «Помилково сформований», «Недійсний» та «Оплачений».

Коли можемо отримати е-лікарняний зі статусом «Помилково сформований»? Якщо був сформований е-медвисновок, а на підставі нього й е-лікарняний, з помилкам чи неточностями. У цьому випадку лікар повинен протягом 7 днів виправитися та створити коректний е-медвисновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А перший, з помилками, отримає статус «Помилково сформований».

Статус «Недійсний» може отримати лікарняний, у разі якщо він не скорочує вже відкритий лікарняний працівника.

Зараз зрозумієте, про що мова.

Скорочення е-лікарняного

Період тимчасової непрацездатності в е-лікарняному може бути скорочено. Наприклад, працівник може одужати раніше прогнозованої дати закінчення тимчасової непрацездатності або йому буде встановлено (змінено/підтверджено) групу інвалідності.

А ще е-лікарняний працівника може бути скорочено, якщо йому в період дії першого лікарняного відкрито новий е-лікарняний за іншою категорією медвисновків. При цьому причина непрацездатності в новому е-лікарняному скорочує період дії наявного е-лікарняного.

Наприклад, працівниця захворіла. Відкрито е-лікарняний. Проте в період його дії їй відкривається ще один е-лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами. У цьому випадку строк дії першого е-лікарняного скорочується відповідно до Правил, наведених у додатку до Порядку № 1234 (ср. USER_SHOW_ID). Ознайомитися з ними ви можете ниже.

Якщо ж до Реєстру листків непрацездатності надходить е-медвисновок за категорією, яка відповідно до Правил не скорочує період тимчасової непрацездатності у раніше сформованому е-лікарняному, то в Реєстрі створюється листок непрацездатності зі статусом «Недійсний». Це усуне можливе дублювання е-лікарняних, якщо період їх дії перетинається, проте скоротити перший е-лікарняний не можна. У такому разі, якщо строк дії е-лікарняного зі статусом «Недійсний» триваліший, ніж період непрацездатності в раніше створеному е-лікарняному, то формується ще один новий е-лікарняний за новим випадком тимчасової непрацездатності на кількість днів непрацездатності, що виходять за межі періоду непрацездатності в раніше створеному в Реєстрі листку непрацездатності.

Пояснимо на прикладі. Працівник захворів і йому відкрили е-лікарняний з 4 по 8 жовтня 2021 року з причиною непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» (назвемо його е-лікарняний на працівника).

Проте 7 жовтня йому було відкрито ще один лікарняний по 11 жовтня з причиною непрацездатності «Необхідність догляду за хворою дитиною» (е-лікарняний на дитину).

У результаті маємо два е-лікарняних, які частково перекривають один одного. При цьому причина непрацездатності е-лікарняного на дитину не скорочує період дії е-лікарняного на працівника (див. Правила нижче). Тож е-лікарняний на дитину повинен отримати статус «Недійсний».

Якщо працівник 8 жовтня одужає і лікарняний на працівника не буде продовжено, то з 9 жовтня буде сформовано ще один е-лікарняний на дитину на кількість днів, що виходять за межі періоду непрацездатності за е-лікарняним на працівника.

Видача е-лікарняного

Маємо зміни щодо строків. Листок непрацездатності вважається виданим через 7 днів після дати його закриття. Чому так? Тому що, як зазначали вище, протягом 7 днів до е-лікарняного можуть бути внесені зміни.

Тож навіть якщо е-лікарняний отримав статус «Готовий до сплати» до закінчення 7-денного строку очікування, не спішіть брати його в роботу. Краще зачекайте, поки минуть 7 днів.

А ось е-лікарняний з причиною непрацездатності «Вагітність і пологи» вважається виданим через 7 днів з дати його відкриття.

Правила скорочення періодів тимчасової непрацездатності в листках непрацездатності

№ з/п

Причина непрацездатності в е-лікарняному

Причина непрацездатності в новому е-лікарняному, яка скорочує період дії наявного е-лікарняного

1

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

2

Вагітність і пологи

Не скорочується жодною причиною

3

Необхідність догляду за хворою дитиною

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

4

Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Необхідність догляду за дитиною віком до 3 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

5

Необхідність догляду за дитиною віком до 3 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

6

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

7

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Необхідність догляду за дитиною віком до 3 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії COVID-карантину

8

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії COVID-карантину

9

Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії COVID-карантину

10

Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії COVID-карантину

Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

Необхідність догляду за хворою дитиною

Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Висновки

• Пошук страхувальника-роботодавця для е-лікарняного відбуватиметься з урахуванням інформації, зазначеної в Повідомленні про прийняття працівника на роботу.

• е-Лікарняний надсилатиметься всім роботодавцям застрахованої особи.

• е-Лікарняний вважається виданим через сім днів після дати його закриття, а з причиною непрацездатності «Вагітність і пологи» — через сім днів з дати відкриття листка непрацездатності.

Ушакова Лілія

Оплата праці, жовтень, 2021/№ 19

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.