Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.03.21
72 0
Друкувати
Обране

Електронні «трудові»: чекаємо на нормативку

10 березня 2021 року — запам'ятайте цю дату! Саме цього дня було опубліковано Закон про електронний облік трудового стажу1.


1 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.

Цей Закон удосконалює механізми накопичення, зберігання та використання даних про трудовий стаж працівників у електронній формі. Це, зокрема, забезпечить автоматичне (без звернення особи) призначення пенсії при досягненні пенсійного віку.

Один із важливих кроків — поступова відмова від паперових трудових книжок та заміна їх на електронні.

Отже, від 10.03.2021 р. рахуємо 3 місяці і маємо дату набрання чинності згаданого Закону10.06.2021 р. А далі відлічуємо наступний важливий строк — перехідний період. Саме протягом цього часу потрібно оцифрувати дані паперових трудових книжок.

Також Кабміну надано три місяці, щоб:

• забезпечити розробку та затвердження нової підзаконної нормативки;

• привести вже існуючу нормативку у відповідність із вищезгаданим Законом;

• забезпечити актуалізацію нормативки міністерств та інших органів.

Тож чекаємо на нормативку. Тільки-но вона з’явиться, ми обов’язково повідомимо вам. І звісно ж, проаналізуємо всі нововведення.

Водночас у разі потреби паперові «трудові» вже зараз можна «перетворити» на електронні. Необхідний для цього функціонал є на Порталі електронних послуг ПФУ (portal.pfu.gov.ua). Наочну інструкцію ви знайдете в журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 6, с. 26.

Старі-нові меморіальні ордери + оборотна відомість

Мінфін своїм наказом № 1012 змінив форми деяких меморіальних орендарів і додав новий регістр аналітичного обліку.

2 Наказ Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 08 вересня 2017 року № 755» від 15.02.2021 р. № 101.

Отже, оновлено форми м-о № 11 і № 12. Відтепер вони матимуть назву:

• меморіальний ордер № 11 «Накопичувальна відомість про надходження продуктів харчування»;

• меморіальний ордер № 12 «Накопичувальна відомість про витрачання продуктів харчування».

Ці облікові регістри викладено в новій редакції. Проте ані форма, ані порядок їх заповнення не змінились. Серед новацій — лише осучаснений порядок підпису осіб, відповідальних за складання і перевірку регістрів. Так, на зміну старому-доброму «ініціали, прізвище» прийшло «Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ». Тож тепер зазначаємо повністю ім’я та прізвище відповідних осіб, але без по батькові.

Звісно, такий апґрейт не завадив би й іншим меморіальним ордерам. Але поки що на сайті головного фінограну відповідних проєктів немає.

Натомість з’явилася нова форма оборотної відомості для аналітичного обліку запасів та звірки даних складського і бухгалтерського обліку. Цю відомість потрібно складати щомісяця за кожною групою аналітичних рахунків, у кількісному та вартісному відображеннях. Записи слід здійснювати за кожним найменуванням (однорідною групою, видом) запасів у розрізі субрахунків та матеріально відповідальних осіб.

До речі, нова оборотна відомість ну дуже нагадує колишню типову форму № З-11 ☺.

Новації запрацювали з 16 березня цього року.

Оновлення Плану рахунків і Типової кореспонденції не за горами

Буквально наступного дня після Міжнародного жіночого дня на сайті Мінфіну з’явився цікавий проєкт наказу3. Він передбачає внесення змін до кількох «життєво важливих» для бухгалтерів бюджетних установ нормативних документів. От вам і подаруночок…

3 Проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 09.03.2021 р.

Зокрема, заплановано оновлення таких документів, як:

План рахунків4;

4 План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 р. № 1203.

Порядок застосування Плану рахунків5;

5 Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219.

Типова кореспонденція.

Але одразу вас заспокоїмо: серед численних намічених змін розпорядників бюджетних коштів торкнуться лише декілька.

Що ж конкретно зміниться? Всього заплановано дві облікових новації для бюджетних установ.

Новація № 1 — «рахункові» корективи.

Так, Мінфін перейменував такі позабалансові субрахунки:

• у межах позабалансового рахунку 04 «Умовні активи»:

041 «Умовні активи розпорядників бюджетних коштів»;

042 «Умовні активи державних цільових фондів»;

• у межах позабалансового рахунку 05 «Умовні зобов’язання, гарантії та забезпечення надані»:

053 «Умовні зобов’язання розпорядників бюджетних коштів»;

054 «Умовні зобов’язання державних цільових фондів»;

055 «Забезпечення розпорядників бюджетних коштів за виплатами працівникам»;

056 «Забезпечення державних цільових фондів за виплатами».

Звісно, всі ці «умовні» активи і зобов’язання прийшли на зміну колишнім «непередбаченим». Такі оновлення зумовлені нещодавніми змінами, внесеними до НП(С)БО 1286.

6 Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 128 «Зобов’язання», затверджене наказом Мінфіну від 24.12.2010 р. № 1629.

А от два останніх субрахунки — нові. Раніше їх у Плані рахунків не було. Але знову ж таки розпорядники бюджетних коштів будуть використовувати тільки один — 055. Він призначений для обліку забезпечень для відшкодування наступних (майбутніх) витрат за виплатами працівникам.

Новація № 2 — уточнення кореспонденції.

Зокрема, Типову кореспонденцію буде доповнено новим записом — п. 1.12. Ідеться про відображення операцій з безоплатного отримання ОЗ бюджетною установою від суб’єкта управління майном, у межах одного бюджету. Отже, у такому випадку установа-отримувач буде робити такий запис:

• на суму первісної вартості отриманих об’єктів ОЗ: Дт 10, 11 — Кт 5111;

• на суму нарахованого зносу на ці об’єкти: Дт 5511, 5512 — Кт 1411, 1412, 1414.

Тож, як бачимо, для цілей бухобліку ці операції прирівнюються до внутрішнього переміщення ОЗ в межах одного головного розпорядника. Відповідно у такому разі не потрібно буде нараховувати доходи (за Кт 7511) і подавати Довідку про надходження у натуральній формі.

Водночас Мінфін планує підкоригувати й п. 1.21 Типової кореспонденції. Тим самим він акцентує увагу на важливому моменті.

При нарахуванні амортизації ОЗ, безоплатно отриманих від суб’єктів держсектору в межах одного бюджету, визнання доходів (Дт 5111 — Кт 7511) не відбувається.

І наостанок: пам’ятайте, поки що це тільки проєкт. А от коли саме запрацюють ці зміни та в якому форматі, достеменно невідомо.

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 11

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.