Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.02.21
639 0
Друкувати
Обране

Головбух це не сумісник: шукаємо докази разом

Чи може головний бухгалтер бюджетної установи працювати за сумісництвом фахівцем із публічних закупівель?

Ні, не може. Далі пояснимо чому.

Для працівників бюджетних установ робота за сумісництвом урегульована постановою № 2451 та Положенням № 432.

1 Постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245.

2 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві (п. 1 Положення № 43).

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний. Максимальна тривалість роботи за сумісництвом за місяць — половина місячної норми робочого часу (п. 2 постанови № 245).

ВАЖЛИВО!

Керівники (їх заступники) установ та структурних підрозділів не можуть працювати за сумісництвом.

Виняток становить наукова, викладацька, медична і творча діяльність. Це правило продиктовано п. 4 Положення № 43. Але чи поширюється воно на головного бухгалтера бюджетної установи? Так, бо він є керівником структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Про це свідчать ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік та п. 9 Типового положення № 593.

3 Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затверджене постановою КМУ від 26.01.2011 р. № 59.

Норми Довідника № 3364 також відносять посаду головбуха до професійної групи «керівники». А відповідно до розділу «Завдання та обов’язки» посади «головний бухгалтер», що містить цей Довідник, прямим обов’язком головного бухгалтера є організація і керування роботою бухгалтерської служби.

4 Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.12.2004 р. № 336.

Все це говорить про те, що головний бухгалтер бюджетної установи є керівником структурного підрозділу, а отже, працювати за сумісництвом (у тій самій або в іншій установі) він не має права (див. лист Мінсоцполітики від 27.02.2019 р. № 199/0/204-19).

Як вийти із ситуації за умови, що посада фахівця із публічних закупівель введена до штату установи і є вакантною? У такому разі ці обов’язки покладаються на штатних працівників установи зі встановленням їм відповідної доплати5.

5 Як це оформити, читайте у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 25, с. 24.

Також майте на увазі: головному бухгалтеру не може бути встановлено, зокрема, доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників чи за суміщення посад (п.п. «а» п.п. 3 п. 3 постанови № 1298).

Меренкова Світлана

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2021/№ 8

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×