Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.09.21
536 0
Друкувати
Обране

Календар робочого часу — 2022: складаємо завчасно

За вікном вересень, а тому саме час подбати про календар робочого часу на майбутній рік. Він є важливим помічником у роботі для будь-якого бухгалтера, адже без нього неможливо нарахувати зарплату працівникам. Про нюанси його складання розповімо у цій статті.


Режим робочого часу

Складає календар робочого часу кожен роботодавець самостійно. Орієнтир тут — установлені в установі тривалість робочого тижня (п’ятиденний чи шестиденний), вихідні дні, тривалість щоденної роботи. Тобто єдиного для усіх роботодавців календаря робочого часу не існує.

Найважливіше — визначитися з режимом робочого часу. Майте на увазі: його нормальна тривалість не може перевищувати 40 годин на тиждень. Але разом із тим окремим працівникам може бути встановлено скорочену тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП), неповний робочий час (ст. 56 КЗпП).

Мінекономіки щорічно надає свої рекомендації щодо розрахунку норми тривалості робочого часу. Показники робочого часу для 2022 року наведено й у цьогорічному роз’ясненні1Міністерства. Вони розраховані для установ, організацій і працівників, які працюють виключно за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями (субота та неділя) при однаковій тривалості часу роботи за день протягом робочого тижня (див. нижче).

1 Роз’яснення Мінекономіки «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2022 рік» від 19.08.2021 р.

Норми тривалості робочого часу на 2022 рік для П’ЯТИДЕННОГО робочого тижня з вихідними в суботу і неділю

скачать файл

Перенесення вихідних

У своєму роз’ясненні Мінекономіки зазначило, які саме вихідні дні у 2022 році підлягають перенесенню на виконання ч. 3 ст. 67 КЗпП. Нагадаємо: цією нормою передбачено, якщо святковий (неробочий) день, зазначений у ст. 73 КЗпП, збігається з вихідним, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого день.

Так, у 2022 році при п’ятиденному робочому тижні з вихідними днями в суботу і неділю в обов’язковому порядку підлягають перенесенню святкові (неробочі) дні:

• субота 1 січня (Новий рік) — на понеділок 3 січня;

• неділя 24 квітня (Пасха (Великдень)) — на понеділок 25 квітня;

• неділя 1 травня (День праці) — на понеділок 2 травня;

• неділя 12 червня (Трійця) — на понеділок 13 червня;

• неділя 25 грудня (Різдво Христове) — на понеділок 26 грудня.

Враховуйте: такі перенесення — гарантія трудового законодавства, якої зобов’язаний дотримуватися кожен роботодавець.

Скорочення передсвяткових днів

При розрахунку норми тривалості робочого часу для 40-годинного робочого тижня слід ураховувати припис ч. 1 ст. 53 КЗпП. Так, при п’ятиденці тривалість робочого дня напередодні святкового (неробочого) дня скорочується на годину.

Це правило застосовується, лише якщо робочий день безпосередньо передує святковому (неробочому) дню і щодо 40-годинного робочого тижня. При скороченому і неповному робочому тижні зазначена норма не застосовується (див. лист Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. № 395/13/116-14).

Отже, при 40-годинному п’ятиденному робочому тижні у 2022 році напередодні святкових і неробочих днів підлягають скороченню на одну годину такі робочі дні:

• четвер 6 січня;

• понеділок 7 березня;

• понеділок 27 червня;

• вівторок 23 серпня;

• четвер 13 жовтня.

Якщо ваша установа (або окремі працівники) працює за іншим графіком роботи, ніж поданий у роз’ясненні Мінекономіки, то вам доведеться розраховувати норми тривалості робочого часу самостійно.

Для окремих графіків шестиденного робочого тижня ми вже здійснили розрахунки норм тривалості робочого часу у 2022 році. Ви можете ознайомитись із ними нижче цього номера. Можливо, серед них є і ваш варіант шестиденного графіка роботи.

Норми тривалості робочого часу на 2022 рік для ШЕСТИДЕННОГО робочого тижня (40 годин, вихідний — неділя)

скачать файл

Перенесення робочих днів

Кабмін щорічно видає розпорядження з рекомендаціями про перенесення робочих днів. Це робиться з метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування певних свят.

Так, у своєму розпорядженні2на 2022 рік Уряд рекомендує для працівників з п’ятиденним робочим тижнем перенести робочі дні таким чином:

2 Розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2022 році» від 26.08.2021 р. № 1004-р.

• з понеділка 7 березня на суботу 12 березня;

• понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

Тоді на працівників у березні та червні 2022 року очікують 4-денні вихідні. Зокрема, у березні 2022 року можна буде відпочивати з 5 по 8 березня. Адже 5 березня — субота (вихідний день), 6 березня — неділя (вихідний день), 7 березня — понеділок (вихідний день у зв’язку з перенесенням робочого дня), а 8 березня — вівторок (святковий день — Міжнародний жіночий день).

У червні 2022 року відпочиватимемо з 25-го по 28-ме число, бо 25 червня — субота (вихідний день), 26 червня — неділя (вихідний день), 27 червня — понеділок (вихідний день у зв’язку з перенесенням робочого дня), 28 червня — вівторок (святковий день — День Конституції України).

ВАЖЛИВО!

Рекомендації Кабміну застосовуються виключно щодо працівників, які працюють на умовах п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю

Це означає, що їх не застосовують для установ і працівників, які працюють за іншим графіком роботи, зокрема, шестиденним робочим тижнем.

Варіанти перенесення

Майте на увазі: розпорядження Кабміну має виключно рекомендаційний характер. Тож у роботодавця є три варіанти, як відреагувати на урядові пропозиції з оптимізації робочого часу для відзначання святкових (неробочих) днів.

Перенести робочі дні згідно з розпорядженням. У такому разі змінюються норми тривалості робочого часу для червня та липня 2022 року (див. нижче).

Норми тривалості робочого часу на 2022 рік для П’ЯТИДЕННОГО робочого тижня (з урахуванням рекомендацій КМУ)

скачать файл

Розробити свій варіант святкових перенесень. Якщо при такому варіанті перенесень робочі дні одного місяця переносяться на вихідні дні іншого місяця, то для таких місяців доведеться самостійно розрахувати норму тривалості робочого часу.

Працювати без будь-яких перенесень. У такому разі норма тривалості робочого часу не змінюється.

Якщо роботодавець все ж таки погодиться з рекомендаціями Кабміну та вирішить перенести робочі дні у 2022 році, йому слід урахувати такі моменти.

1. Не пізніше ніж за два місяці необхідно видати наказ (розпорядження) про перенесення робочих та вихідних днів в установі, який має бути погоджений з профспілкою (ч. 5 ст. 67 КЗпП). Приклад складання такого наказу наведено нижче.

2. Тривалість перенесеного робочого дня має повністю зберегтися. Так, для 40-годинного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю:

• тривалість робочого дня 12.03.2022 р. (субота) повинна збігатися з тією, яка була передбачена для 07.03.2022 р. (понеділка), і становити 7 годин. Адже 07.03.2022 р. передує святковому дню — 8 березня (Міжнародний жіночий день);

• тривалість робочого дня 02.07.2022 р. (субота) повинна збігатися з тією, яка була передбачена для 27.06.2022 р. (понеділок), і становити 7 годин, оскільки 27.06.2022 р. передує святковому дню — 28 червня (День Конституції України).

3. Слід ураховувати норми тривалості робочого часу в місяцях, коли здійснюють перенесення робочих днів.

Так, у результаті червнево-липневих перенесень змінюються норми тривалості робочого часу для червня та липня 2022 року. Пояснюється це тим, що робочий день у червні 2022 року переноситься на липень 2022 року.

4. Вихід на роботу працівників має здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесеннями робочих та вихідних днів графіком роботи.

Наприклад, згідно з наказом про надання щорічної відпустки останній день такої відпустки припадає на 11.03.2022 р. (п’ятницю). У цій ситуації при п’ятиденці працівник зобов’язаний стати до роботи 12.03.2022 р. (у суботу), як у день, який є для нього робочим згідно зі зміненим графіком роботи.

Будз Володимир

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2021/№ 33

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.