Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.21
210 0
Друкувати
Обране

«Карантинна» відпустка & «вислужна» надбавка

Соціальний працівник територіального центру надання соціальних послуг перебував у карантинній відпустці без збереження зарплати з 11.01.2021 р. по 21.02.2021 р. Чи включається цей період до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років? (запитання з чату на порталі «Buhgalter.com.ua»)

Відразу відповімо: так, включається.

Далі пояснимо чому.

Територіальні центри надання соціальних послуг, або просто — терцентри, є комунальними закладами соціального захисту населення. Надбавку за вислугу років працівникам таких установ передбачено Порядком № 2391. Причому дія цього Порядку поширюється на установи соцзахисту незалежно від джерел їх фінансування та підпорядкування.

1 Порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення, затверджений наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239.

Розмір такої надбавки встановлено у відсотках від посадового окладу залежно від стажу роботи працівників терцентрів (п. 2 Порядку № 239):

Стаж роботи

Розмір надбавки,

% від окладу

Понад 3 роки

10

Понад 10 років

20

Понад 20 років

30

Перелік посад працівників, які мають право на надбавку за вислугу років, наведено у п. 3 Порядку № 239.

Серед них:

• інструктор з трудової адаптації,

• методист з професійної реабілітації,

• організатор культурно-дозвіллєвої діяльності,

• фахівець із соціальної роботи (із соціальної допомоги вдома);

соціальний працівник;

• соціальний робітник;

• психолог.

«Вислужну» надбавку встановлюють за наявності стажу, обчисленого відповідно до п. 4 Порядку № 239. Так, зокрема, до «надбавочного» стажу включають і період, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

Майте на увазі: на період «карантинної» відпустки без збереження заробітної плати дія трудового договору з працівником не переривається. Тобто за ним зберігається місце роботи (посада), хоча виплата зарплати й не проводиться.

Факт збереження трудових відносин підтверджує відповідний запис у трудовій книжці. При цьому саме «трудова» є основним документом для визначення стажу роботи, що дає право на одержання надбавки за вислугу років. Пряму вказівку на це містить п. 5 Порядку № 239. Також це підтвердили й фахівці Мінсоцполітики у своєму листі від 10.03.2016 р. № 247/13/84-16.

Висновок: період перебування соціального працівника терцентру у «карантинній» відпустці за свій рахунок включається до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років.

Будз Володимир

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 12

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі