Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.11.15
12704 2
Друкувати
Обране

Кастинг для директорів шкіл: процедура і акценти

Конкурсний відбір — одна зі сходинок у процедурі призначення керівника навчального закладу. Такий курс задає Уряд. Ми вже розповідали про проведення конкурсу для кандидатів на пост ректора/директора вишу (див. «ОП», 2015, № 5, с. 4). Настала черга пройти кастинг потенційним головам загальноосвітніх навчальних закладів. Що врахувати під час його проведення і хто бере участь в конкурсному журі? Відповіді на ці запитання ви дізнаєтеся зі статті.


Автор: Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

ПОРЯДОК ВІД УРЯДУ: ХТО ЗАСТОСОВУЄ ЯК ДОГМУ

Почнемо з предмета нашої статті — Порядку № 827. Його норми застосовуються з 21.10.2015 р. Якраз у ньому й визначено процедуру прийняття на «директорську» посаду в ЗНЗ: від відбору кандидатів на посаду керівника ЗНЗ (шляхом проведення конкурсного відбору) і до призначення вже конкретної людини на цей пост.

Родзинкою такого процесу є проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду директора ЗНЗ державної форми власності. Згадка про конкурс при призначенні керівників навчальних закладів держформи власності міститься в ч. 2 і 3 ст. 20 Закону № 1060 досить давно. Проте окремої нормативки про його проведення не було, та й ставлення до нього було зовсім інше.

Що першим впадає в очі в самій назві порядку-новачка? Його норми стосуються ЗНЗ саме державної форми власності. Тобто для таких ЗНЗ норми Порядку № 827 — обов’язкові.

Але це не означає, що його норми не торкнуться ЗНЗ комунальної форми власності. Річ у тім, що ОМС рекомендовано визначити власну процедуру призначення на посаду керівника ЗНЗ комунальної форми власності (п. 3 постанови № 827). Звичайно, при розробці такого документа варто спиратися на норми Порядку № 827. На розробку-затвердження ОМС відведено один місяць. Проте не зазначено, від якої дати відлічувати місячний строк. Вважаємо, у цьому випадку орієнтуватися слід на дату набуття чинності постановою № 827 (21.10.2015 р.). Але затягувати не варто.

Окремо зазначимо: перелік усіх закладів освіти, які є ЗНЗ, наведено в ч. 1 ст. 9 Закону № 651. Серед них школи, гімназії, ліцеї.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТА НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА ЗНЗ

Кваліфікаційні вимоги для директора ЗНЗ зазначено у ст. 24 Закону № 651. Основоположні з них наведено в п. 2 Порядку № 827. Так, керівником ЗНЗ може бути громадянин України, який:

— вільно володіє українською мовою (такої вимоги не містить ст. 24 Закону № 651);

— має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра і стаж педагогічної роботи не менше 3 років;

— володіє високими моральними якостями і має стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Але це ще не все. Поки відставимо вбік вимоги Порядку № 827 і звернемося до норм Типового положення № 930. З 2013 року воно містить спеціальний припис, наведений в п. 1.6 цього Типового положення: призначенню на посаду керівника ЗНЗ повинна передувати йогоатестація (така вимога присутня і в ч. 2 ст. 24 Закону № 657). Увага! Така норма стосується абсолютно всіх кандидатів, і при цьому не має значення: претендує він на посаду керівника в державному чи комунальному ЗНЗ.

Ще не зрозуміло, як така «попередня» атестація уклиниться у процедуру обрання/призначення директора ЗНЗ. Вважаємо, що брати участь у конкурсному відборі на посаду директора ЗНЗ може особа й без такої атестації, якщо вона відповідає вимогам п. 2 Порядку № 827. А ось призначити її можна тільки за наявності попередньої атестації за посадою керівника ЗНЗ.

Щоб запустити процес попередньої атестації кандидата на пост директора ЗНЗ, керівник органу управління освіти надсилає подання на такого кандидата до атестаційної комісії (п. 3.6 Типового положення № 930). Зазначене подання складають у довільній формі. Звичайно ж, воно повинне містити детальні характеристики ділових і професійних якостей кандидата (лист МОН від 13.12.2013 р. № 2/5-13-3018).

Далі проходить процедура атестації — для такої події атестаційна комісія засідає спеціально (п. 3.8 Типового положення № 930). Рішення атестаційної комісії має рекомендаційний характер і зводиться до такого: рекомендувати на призначення на посаду керівника чи рекомендувати для зарахування до кадрового резерву (п. 3.14 Типового положення № 930).

ОБИРАЄМО ТА ПРИЗНАЧАЄМО ДИРЕКТОРА ЗНЗ

Як обрати та призначити директора ЗНЗ державної форми власності? Ламати голову не варто — процес розписаний у Порядку № 827. Ми пропонуємо з ним ознайомитися на наведеній нижче схемі. Акцент, звичайно, на проведення конкурсного відбору. Це цілком піддається поясненню, оскільки його введення у принципі і привело до появи Порядку № 827.

Етапи проведення конкурсного відбору та призначення директора ЗНЗ державної форми власності 

Етапи проведення конкурсного відбору та призначення директора ЗНЗ державної форми власності

ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Отже, конкурсний відбір позаду і вже є основна кандидатура на посаду директора ЗНЗ. Він пройшов попередню атестацію з позитивним результатом. Залишилося небагато — призначити його керівником ЗНЗ. Хто це здійснює? Відповідь знаходимо у п. 3 Порядку № 827, ч. 2 ст. 26 Закону № 651.

Директора ЗНЗ державної форми власності призначає МОН або інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать відповідні навчальні заклади. З директором ЗНЗ держвласності укладають контракт. А ось директора ЗНЗ комунальної форми власності призначає відповідний орган управління освіти.

ПЕРЕХІДНИЙ НЮАНС

Поява Порядку № 827 не означає, що всі чинні директори ЗНЗ мають пройти конкурсний відбір відповідно до його положень. Окремої норми про це в постанові № 827 немає. Більше того, у п4 Порядку № 827 визначено виключні підстави для проведення конкурсного відбору: утворення нового ЗНЗ, наявність вакантної посади керівника ЗНЗ або прийняття рішення про припинення (розірвання) трудового договору (контракту) з чинним керівником навчального закладу.

Отже, положення Порядку № 827 стосуються тільки тих випадків, коли процедура призначення на посаду директора ЗНЗ здійснюєтьсяпісля 21.10.2015 р. і за наявності підстав, викладених у п. 4 Порядку № 827.

Висновки:

— З 21.10.2015 р. процедуру призначення на посаду директора ЗНЗ регламентовано Порядком № 827.

— Порядок № 827 акцентує увагу на проведенні конкурсного відбору на посаду керівника ЗНЗ.

— До складу конкурсної комісії входять не тільки чиновники, а й представники педколективу, батьківського активу ЗНЗ.

— Перед призначенням кандидат на посаду директора ЗНЗ має пройти попередню атестацію.

 

ВИКОРИСТАНІ ДОКУМЕНТИ ТА СКОРОЧЕННЯ

Закон № 1060 — Закон України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII.

Закон № 651 — Закон України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV.

Постанова № 827Порядок № 827 — Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності, затверджений постановою КМУ від 13.10.2015 р. № 827.

Типове положення № 930 — Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930.

ЗНЗ — загальноосвітній навчальний заклад.

ОМС — орган місцевого самоврядування.

 

ОПЛАТА ПРАЦІ, ЛИСТОПАД, 2015/№ 22/1iFactor

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(2)
оксана
30.11.2015
Когда учителя математики выбирать начнем?
Ірина
01.12.2015
Я не зрозуміла; 1. Як обиратимуть "представника педколективу"?2. У педколективі таємне голосування відміняється? 3. Атестацію проводять після рішення про призначення директором?
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн