Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.10.21
1103 0
Друкувати
Обране

Керівник + учитель: як оплачувати педгодини?

У 2021 році заступнику директора ЗЗСО встановили години педнавантаження у початкових класах. У 2018 році він атестувався як заступник директора ЗЗСО. За яким тарифним розрядом йому оплачувати педгодини, якщо кілька років тому він працював учителем та мав вищу кваліфікаційну категорію?

Керівні працівники ЗЗСО можуть вести викладацьку роботу, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік). При цьому за основною посадою вони повинні отримувати повний посадовий оклад (ставку). Це обов’язкова умова, встановлена абз. 1 п. 91 Інструкції № 1021.

1 Інструкція про порядок обчислення зарплати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 № 102.

Зазначеним працівникам оплату за норму годин, понад основний посадовий оклад (ставку), проводять у порядку, передбаченому для вчителів, за тарифікацією. У тарифікаційному списку зазначають усіх працівників закладу освіти, чиї посадові оклади залежать від рівня освіти, кваліфкатегорії (тарифного розряду). Не є винятком і директор та його заступники, які ведуть викладацьку роботу.

Посадові оклади (ставки) педпрацівникам установлюють при тарифікації за результатами атестації (п. 4 Інструкції № 102). При цьому враховують наявну кваліфікаційну категорію та норми наказу № 5572.

2 Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Атестація педагогів проводиться відповідно до вимог Типового положення № 9303. Вона може бути черговою або позачерговою.

3 Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.2010 № 930.

При суміщенні працівниками педагогічних посад в одному закладі освіти їх атестація здійснюється з кожної із займаних посад (п. 3.23 Типового положення № 930). Таким чином, заступник директора ЗЗСО, який одночасно працює як учитель, має атестуватися за кожною із посад. Тобто окремо за посадою заступника директора та окремо за посадою вчителя початкових класів.

За працівниками, які перервали роботу на педпосаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання (п. 3.22 Типового положення № 930). Атестація таких працівників проводиться не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

ВАЖЛИВО!

Кваліфкатегорія та педзвання, присвоєні педпрацівнику за результатами атестації, можуть змінюватися лише за рішенням атестаційної комісії

Тому заступнику директора ЗЗСО, який веде години у початковій школі, оплата праці за виконання цих годин має здійснюватися як учителю початкових класів з вищою кваліфікаційною категорією. Тобто за 14-м тарифним розрядом за ЄТС (додаток 6 до наказу № 557). Ця кваліфкатегорія, а за наявності й педзвання, зберігаються за ним до його наступної атестації за посадою вчителя початкових класів.

Гаращук Ольга

Бюджетна бухгалтерія, жовтень, 2021/№ 40

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×