Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.01.20
9878 0
Друкувати
Обране

Коли ПСП хоче скористатися батько дитини

Право на «дитячу» ПСП мають не лише мами. Батьки теж «у справі». Про те, за яких обставин батько може скористатися ПСП і які документи при цьому можуть знадобитися, розповімо далі.


Розпочнемо з того, що залежно від обставин батько може претендувати:

1) на звичайну ПСП «на дітей» — як особа, яка утримує двох і більше дітей віком до 18 років (п.п. 169.1.2 ПКУ). У поточному році її розмір становить 1051,00 грн. на кожну дитину*;

* Вам буде корисний матеріал «Важливі цифри 2020 року: оподаткування доходів фізосіб і соцстрахування» (журнал «Бухгалтер 911», 2020, № 1).

2) на ПСП «на дітей» у підвищеному розмірі:

— як одинокий батько, який має дітей віком до 18 років (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ). У поточному році її розмір становить по 1576,50 грн. на кожну дитину;

Ця ПСП «на дітей» (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ) стосується осіб, які є одинокими матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником.

— як особа, яка утримує дитину з інвалідністю віком до 18 років (п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ).

Умови надання звичайної «дитячої» ПСП

Розмір цієї ПСП залежить від кількості дітей віком до 18 років. Якщо дитина одна — пільга не надається. Якщо дітей двоє — розмір ПСП становитиме 2102 грн. (1051,00 х 2), якщо троє — 3153 грн. тощо.

Важливо! Користуватися цією ПСП можуть одночасно обоє батьків, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років. І кожному з них розмір пільги надається однаковий — залежно від кількості дітей. Нюанс полягає лише в різних підходах до визначення граничного розміру доходу батьків для отримання права на цю ПСП.

Для одного з батьків межа становитиме — 2940,00 грн. х кількість дітей віком до 18 років; для другого — тільки 2940,00 грн.

Про те, хто користуватиметься підвищеною межею доходу, батьки вирішують самі.

Відповідно у 2020 році граничний розмір доходу батька, наприклад, двох дітей віком до 18 років може бути (для отримання права на ПСП) або:

  • 2940,00 грн., якщо підвищеним граничним доходом (5880,00 грн.) користуватиметься мати;
  • 5880,00 грн., якщо підвищеним граничним доходом користуватиметься батько.

Після того як сім’я визначиться, хто з батьків користуватиметься підвищеною межею, припустимо, це батько, за місцем його роботи йому потрібно надати підтвердження, що дружина не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей.

Чим це підтвердити? Тут усе просто. У заяві про застосування ПСП достатньо зазначити, що мати дітей не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей, що надає право на ПСП. Більше жодні підтвердні документи чи окремі заяви не потрібні (103.08.03 ЗІР).

Для прикладу, заява може бути доповнена такою фразою: «Дружина збільшенням граничного розміру доходу кратно кількості дітей, який дає право на соціальну пільгу, передбачену п.п. 169.1.2 та п.п. 169.4.1 Податкового Кодексу, не користується».

Суворих правил і формулювань немає. Головне, щоб працівник зафіксував у заяві своє волевиявлення скористатися підвищеною межею і при цьому розумів, що такою межею може користуватися тільки один з батьків.

Роботодавцеві для надання звичайної «дитячої» ПСП мають бути подані такі документи**:

** Перелік документів, які працівник повинен подати для надання йому ПСП, визначений Порядком подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227.

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копії свідоцтв (дубліката свідоцтв) про народження дітей, або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, у якій іноземна фізична особа — платник податку постійно мешкала до прибуття в Україну.

3. Копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки або піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Зверніть увагу! Для застосування цієї ПСП неважливо, перебувають батьки в шлюбі чи ні! Принципово лише, що вони повинні брати участь в утриманні дітей.

А чи потрібно якось батьку, який претендує на ПСП, підтверджувати, що він утримує дитину (дітей)?

Податківці згодні з тим, що якщо батьки перебувають у шлюбі або удвох мешкають разом з дитиною, але офіційно в шлюбі не перебувають, то жодних документів для підтвердження утримання дітей батьком не потрібно.

А ось якщо батько мешкає окремо від дітей, то податківці у своїх роз’ясненнях (103.08.02 ЗІР) рекомендують разом із зазначеними вище документами про застосування ПСП надати документи, які підтверджують факт утримання ним дітей.

Такими документами, на їх думку, можуть бути: довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально посвідчений договір між колишніми чоловіком і дружиною про здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто мешкає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

І ще один момент. Якщо батько утримує в тому числі й усиновлених дітей, то право на ПСП у нього є. Якщо ж батько утримує неусиновлених дітей — права на ПСП за ними в нього немає, навіть якщо вони мешкають з ним спільно.

Наприклад, якщо батько утримує, крім рідних дітей до 18 років, ще й дитину дружини, яка не всиновлена, то він не матиме права на ПСП на неусиновлену дитину, оскільки в нього не виникає обов’язку щодо її утримання. Але на своїх дітей він матиме право на ПСП (103.08.02 ЗІР).

Умови надання підвищеної «дитячої» ПСП

Для застосування ПСП у підвищеному розмірі як одинокий батько/вдівець/опікун/піклувальник, який має дітей віком до 18 років, кількість дітей не важлива. Дитина може бути й одна.

Граничний розмір доходу на одну дитину — 2940 грн. Відповідно на двох дітей — 5880 грн. тощо.

З удівцем коментарі зайві. А одиноким батьком або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування ПСП мають дитину (дітей) віком до 18 років і не перебувають у шлюбі, зареєстрованому відповідно до закону (п. 5 Порядку № 1227).

З урахуванням ч. 2 ст. 143 СКУ можна дійти висновку, що одиноким батьком слід вважати чоловіка, який не перебуває у шлюбі і батьківство якого визначене у свідоцтві про народження дитини або визнане за рішенням суду, за умови, що він мешкає разом з дитиною окремо від матері дитини.

Підтвердити факт проживання разом з дитиною можна довідкою офіційного органу, яку слід подати разом з іншими документами на ПСП.

Стосовно документів, крім заяви і документів на дітей (див. пп. 1 і 2 у попередньому розділі) будуть потрібні:

  • копія паспорта;
  • копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки або піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);
  • копії свідоцтва про шлюб і свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдівець).

Майте на увазі: якщо батько, який користується правом на ПСП як одинокий батько, реєструє шлюб, за ним уже не зберігатиметься право на ПСП для одинокого батька, навіть якщо дружина не усиновлюватиме дитину.

Ще один випадок, коли батько дитини може претендувати на підвищену «дитячу» ПСП, — це коли він утримує дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Стосовно документів для ПСП: крім «загального набору документів» (див. пп. 1 — 3 у розділі «Умови надання звичайної «дитячої» ПСП»), будуть потрібні копія пенсійного посвідчення або копія посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини.

Важливо! Якщо батько, який претендує на ПСП, утримує двох і більше дітей, одна з яких дитина з інвалідністю, то в цьому випадку ПСП, передбачені п.п. «б» п.п. 169.1.3 і п.п. 169.1.2 ПКУ, підсумовуються. Тобто надають ПСП:

— на дитину з інвалідністю — у підвищеному розмірі (1576,50 грн.);

— на інших дітей — у звичайному розмірі (1051,00 грн. на кожну таку дитину).

Граничний розмір доходу для застосування цієї пільги — для одного з батьків — 2940,00 грн. х кількість дітей віком до 18 років; для другого — 2940,00 грн.

Так само, як у випадку зі звичайною «дитячою» ПСП (див. вище).

На завершення нагадаємо важливий момент. Підпунктом 169.3.3 ПКУ визначено, що ПСП на дітей надається до кінця року, у якому дитині виповнилося 18 років. Відповідно навіть якщо дитині виповнилося 18 років, скажімо, у січні, лютому 2020 року, право на ПСП у батьків такої дитини зберігається протягом усього року.

 

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці

БУХГАЛТЕР 911 СІЧЕНЬ, 2020/№ 3

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.