Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.21
428 0
Друкувати
Обране

Лікарняні, до побачення: чи платити допомогу з 30.06.2021 р.?

Останнім часом усі занепокоєні новиною про відміну лікарняних виплат. Невже з 30 червня 2021 року будемо хворіти безкоштовно?

Без паніки! Не такий страшний чорт, як його малюють. Давайте розберемось у ситуації.

Усе почалося у грудні 2020 року. Тоді на світ з’явився Закон про реабілітацію1. Законодавці переслідували шляхетну мету: врегулювати правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров’я.

1 Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» від 03.12.2020 р. № 1053-IX.

Одним махом вони не лише прийняли цей Закон, а ще і внесли зміни до інших нормативно-правових актів.

«Під роздачу» потрапив і Закон про соцстрахування2. Причому галасу наробила одна маленька правка.

2 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Йдеться про п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування. Після коригувань він передбачає такий страховий випадок, як тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Оновлена норма повинна запрацювати з 30 червня 2021 року. Тож формально з цієї дати мають зникнути лікарняні виплати за період «звичайної» хвороби працівників. Натомість допомогу будуть виплачувати лише у разі реабілітації.

Упевнені, законотворці зовсім не хотіли позбавити людей лікарняних. А навпаки, мали на меті увести ще один вид виплат — на період реабілітації внаслідок захворювання або травми.

Втім, один необережний рух — і маємо те, що маємо. Суспільство збунтувалось. І зовсім недарма. Адже в такому разі більшість хворіючих не отримають допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Благо, що до 30.06.2021 р. ще вдосталь часу, аби все виправити. До того ж народні обранці уже над цим працюють.

У Верховній Раді України зареєстровано щонайменше 2 законопроєкти, покликані відновити права застрахованих осіб на лікарняні виплати.

По-перше, проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)» від 02.03.2021 р. № 5187. Він пропонує підкоригувати Закон про соцстрахування. Внаслідок цього будуть співіснувати два страхових випадки:

• тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;

• тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок того ж захворювання або травми.

По-друге, проєкт Закону «Про внесення змін до окремих положень законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб» від 15.03.2021 р. № 5187-1. На відміну від свого побратима, цей документ пропонує просто скасувати зміни, внесені до п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування.

Обидва документи подані Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. При цьому Комітет запевняє, що зробить все можливе, аби якнайшвидше вирішити це питання.

Як-то кажуть, поживемо — побачимо. Про розвиток подій ви дізнаєтесь із нашого журналу, а також на сайті buhgalter.com.ua.

Принаймні ще 3 місяці платимо лікарняні за звичними правилами. І разом сподіваємось, що народні обранці встигнуть виправити законодавчий «ляп» до 30 червня.

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 12

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×