Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.05.21
132 0
Друкувати
Обране

Лікарняні у відпустках: коли оплачувати, а коли ні

Працівниці надано щорічну основну відпустку тривалістю 14 календарних днів з 12 по 25 квітня 2021 року і відразу після неї додаткову соціальну (на дітей) тривалістю 10 календарних днів з 26 квітня по 7 травня 2021 року. Але під час цих відпусток з 14.04.2021 р. по 21.04.2021 р. в неї хворіла дитина, а з 27.04.2021 р. по 06.05.2021 р. хворіла сама працівниця. Це підтверджують два листки непрацездатності, які вона надала роботодавцю. Перервану хворобою відпустку вона хоче перенести і почати відпочивати з 17 травня 2021 року. Чи оплачуються в такому випадку лікарняні листи? Чи можна переносити «дитячу» відпустку?


Перш ніж відповісти на запитання читача, представимо схему, на якій видно періоди непрацездатності та періоді відпустки працівниці.

У ситуації, що розглядається, постають два запитання:

1. Яка доля лікарняних, які збіглися з відпусткою?

2. Яка доля відпусток, які збіглися з лікарняними?

Розберемося з кожним запитанням окремо.

Збіг відпусток і лікарняних у період з 12 квітня по 7 травня 2021 року

Доля лікарняних, які збіглися з відпусткою

Перший лікарняний листок (з 14 по 21 квітня) — це лікарняний по догляду за хворою дитиною.

Діючим законодавством, а саме ч. 2 ст. 80 КЗпП, ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки встановлено, що в разі хвороби працівника в період щорічної відпустки, остання повинна бути перенесена на інший період або продовжена. Тимчасова непрацездатність працівника, яка припала на щорічну відпустку (основну чи додаткову), за належно оформленим ЛН повинна бути оплачена на загальних підставах.

Важливо! Допомога по догляду за хворою дитиною не надається за дні, коли працівник під час хвороби дитини перебував у будь-якій відпустці.

До речі, відповідно до п. 3.15 Інструкції № 455* ЛН не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років. ЛН видається з дня, коли мати або інша працююча особа, яка здійснює догляд за хворою дитиною, повинна стати до роботи (п. 3.11 Інструкції № 455).

* Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

Але працівник, який перебуває у відпустці, може не повідомити лікаря щодо цього, та останній все ж таки оформить ЛН по догляду за хворою дитиною.

Тому роботодавець повинен знати, що такий ЛН оплачувати не можна. Отже, лікарняний лист на період хвороби з 14 по 21 квітня не оплачується.

Другий лікарняний лист (з 27.04.2021 р. по 06.05.2021 р.). За цим листом хворіла сама працівниця. Період непрацездатності збігається з періодом соцвідпустки на дітей.

Згідно з ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки соцвідпустки на дітей переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 Закону про відпустки (тобто за правилами, установленими для щорічної відпустки). Тому якщо на період соцвітпуски на дітей припадає хвороба самої працівниці, то така відпустка повинна бути перенесена.

А ось лікарняний лист у цьому випадку треба оплатити. Тобто лікарняний (з 27.04.2021 р. по 06.05.2021 р.) підлягає оплаті у загальному порядку. Перші п'ять днів (з 27 квітня по 1 травня) оплачуються за рахунок підприємства. Зверніть увагу: 1 травня також оплачується! Інші дні тимчасової непрацездатності (з 2 по 6 травня) оплачуються за рахунок коштів ФСС.

Доля відпустки

Розглянемо долі відпусток, на які припали лікарняні листи.

Перша відпустка (з 12 по 25 квітня 2021 року) — щорічна основна. Ця відпустка нікуди не переноситься. Увесь період лікарняного листа по догляду за хворою дитиною припав на період щорічної основної відпустки.

Друга відпустка (з 26 квітня по 7 травня 2021 року) — соцвідпустка на дитину. Хвороба самої працівниці повністю припала на період такої відпустки. Як ми вже зазначали, соцвідпустки на дітей переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 Закону про відпустки (тобто за правилами, установленими для щорічної відпустки).

Так, соцвідпустка на дітей повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівниці, засвідченої у встановленому порядку.

Важливо! При підрахунку днів відпустки, які переносяться (продовжуються) через тимчасову непрацездатність, не враховуємо святкові і неробочі дні, що припали на період хвороби.

За умовами наведеного прикладу, на соцвідпустку, надану з 26 квітня по 7 травня 2021 року, припала хвороба з 27 квітня по 6 травня. Зазначена відпустка перервана лікарняним з другого дня від її початку. За заявою працівниці перенесенню підлягають 8 днів соцвідпустки, а саме 4 дні квітня (з 27-го по 30-те число) та 4 дні травня (з 3-го по 6-те число). Зауважте: до розрахунку не включаємо святковий (1 травня) і неробочий (2 травня) дні.

Зверніть увагу: соцвідпустка на дітей не може бути поділена на частини і завжди надається повної тривалості. За декількох підстав (до 17 календарних днів) вона може надаватися окремо на 10 та 7 днів.

І тільки в разі переривання соцвідпустки на дітей тимчасовою непрацездатністю її частина, на яку припала хвороба працівника, має бути перенесена на інший період або продовжена (лист Мінсоцполітики від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15). Тобто в разі збігу хвороби і соцвідпустки на дітей правило щодо цілісності надання такої відпустки не виконується, але і не вважається порушенням.

Перерахунки

Помістимо в 3 кроки послідовність дій бухгалтера після надання працівником ЛН, який збігся з відпусткою. Бухгалтер має:

1. Нарахувати лікарняні після прийняття рішення (оформлене протоколом) комісією із соцстрахування.

2. Сторнувати суму відпускних за дні збігу з тимчасовою непрацездатністю працівниці. Також необхідно відкоригувати табель обліку робочого часу.

3. Нарахувати відпускні за дні відпустки, які за заявою працівниці перенесені на інший період (за умовами запитання — з 17 травня 2021 року). У цьому випадку бухгалтер повинен перерахувати середню зарплату для розрахунку відпускних виходячи з нового розрахункового періоду та з урахуванням проведених коригувань і нарахованих лікарняних.

Долга Ірина

Оплата праці, травень, 2021/№ 9

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.