Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.05.21
5763 3
Друкувати
Обране

Нові відпустки для татусів

Сьогодні партнерські пологи, які давно стали звичною справою у більшості країн світу, набирають популярності і в Україні. Проте після народження дитини до сих пір основне навантаження лягає на плечі жінок. Одна з причин — законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіків на відпустку при народженні чи для догляду за дитиною. Змінити цю ситуацію покликаний новий закон, щойно прийнятий Верховною Радою.


Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX (законопроєкт № 3695 від 19.06.2020 р.).

На момент підготовки цього матеріалу закон вже підписаний Президентом України. Проте майте на увазі, що він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто дуже скоро.

Тож для того, щоб ці нововведення не застали вас зненацька, давайте вже зараз з’ясуємо, що ж саме пропонують законодавці для чоловіків-батьків.

Відпустка при народженні дитини

Законодавці пропонують додати до існуючого переліку новий вид відпустки — одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів. З’ясуємо, хто матиме право на цю відпустку.

Хто матиме на неї право. Відпустка при народженні дитини може бути надана одній із таких осіб:

 • чоловіку, дружина якого народила дитину;
 • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Простіше кажучи, тут мається на увазі «цивільний шлюб» або його правильна назва співжиття (чи фактичні шлюбні стосунки);

 • бабі, або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, який фактично здійснює догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Як бачите, татусям нарешті надали право на оплачувану відпустку у зв’язку з цією радісною подією.

Тривалість відпустки. Тривалість такої відпустки — до 14 календарних днів. Прийменник «до» фактично означає, що можна брати і меншу кількість днів, але навряд чи хтось із працівників виявить таке бажання.

Увага!

Така відпустка надаватиметься без урахування святкових та неробочих днів.

Простіше кажучи, тут діють схожі правила, як і з продовженням щорічної відпустки на святкові та неробочі дні. До речі, нагадуємо, що перелік святкових і неробочих днів, робота в які не проводиться, наведено у ст. 73 КЗпП. Тож саме ці дні не враховуються при визначенні тривалості таких відпусток.

Ураховуючи те, що цей закон невдовзі набере чинності, вже в червні можна взяти цю відпустку таким чином, щоб на неї припали Трійця (20 червня) та День Конституції України (28 червня). Такі дні не враховуватимуть у тривалість відпустки і працівник відпочиватиме довше.

Важливо!

Законодавець визначив таку відпустку як соціальну та одноразову, тож поділ цієї відпустки на частини не допускається.

Коли її можна використати. Скористатися відпусткою при народженні дитини можна буде не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Тобто відлік беремо саме з дати народження дитини.

Визначити можливу кінцеву дату, з якої ще можна буде узяти таку відпустку, допоможе ст. 2411 КЗпП:

ЦИТАТА 

Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.

Наприклад, якщо дитина народилася 10 квітня (тобто до набрання чинності цим законом), то право батька піти у відпустку при народженні дитини закінчуватиметься 11 липня. Простіше кажучи, ще 10 липня він матиме право піти у відпустку на 14 календарних днів, а ось з 11 липня піти у таку відпустку він уже не має права.

Як бачите, законодавець фактично встановив строк давності, після якого втрачається право на таку відпустку.

Важливо!

Тож у разі її невикористання протягом дозволеного законодавством часу право на таку відпустку у працівника «згорає», а отже, і ніякої грошової компенсації за неї не буде.

Майте на увазі, якщо ваш працівник таки зібрався у таку відпустку, відмовити у її наданні роботодавець не має права.

Підтверджуючі документи. Найцікавіше — які документи необхідно надати працівнику для отримання такої відпустки? Як роботодавцю впевнитися в тому, що працівник дійсно має підстави для такої відпустки?

Законодавці пропонують надавати роботодавцем таку відпустку на підставі письмової заяви відповідної особи. У свою чергу особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, має надати роботодавцю копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку.

Дуже дивний механізм надання відпустки пропонують законодавці. Адже зазвичай, працівник надає необхідні документи та заяву і вже потім роботодавець відправляє його у відпустку.

Тож поки що не зрозуміло, як роботодавець повинен перевірити на підставі однієї тільки заяви, чи має право працівник на відпустку при народженні дитини (якщо мова йде, наприклад, про «цивільний шлюб») та чи не втратив він право на таку відпустку через сплив тримісячного строку з дня народження дитини. Також не зазначено і ніяких наслідків у разі ненадання копій відповідних документів протягом 30 календарних днів з дня виходу у відпустку.

Сподіваємось, що, можливо, КМУ наведе цей механізм надання відпустки та відповідальність за незаконне її використання. Адже самим законом передбачено, що КМУ у межах місяця з дати набрання чинності має розробити Порядок надання відпустки при народженні дитини.

Соцвідпустка на дітей

До змін. До внесених змін право на соцвідпустку на дітей передбачено для:

 • жінки, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину;
 • матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
 • одинокій матері;
 • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі),
 • а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному з прийомних батьків, піклувальнику, одному з батьків-вихователів.

Як бачите, до змін, що розглядаються, соцвідпустка на дітей передбачалася для батька дитини/дітей, який виховує їх без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі). Інших випадків надання соцвідпустки батьку дитини не передбачалося.

Після змін. Після набрання чинності цим законом право на таку відпустку отримають:

 • один з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину;
 • матір (батько) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
 • одинока матір;
 • батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
 • особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, один із прийомних батьків, піклувальник, один із батьків-вихователів.

Як бачите, батьку, який має двох або більше дітей до 15 років, надали право на соцвідпустку на дітей за ст. 19 Закону про відпустки, але за умови, що матір дітей у цю відпустку не піде.

Тож батькам доведеться обирати, хто саме скористається такою відпусткою. Це означає, що необхідно буде надавати документальне підтвердження того, що другий з подружжя такою відпусткою не користувався.

Тривалість відпустки. У цій частині змін не відбулося, тож, як і раніше, у загальному випадку тривалість соцвідпустки на дітей становить 10 календарних днів. Але за наявності декількох підстав для її надання загальна тривалість такої відпустки не може перевищувати 17 календарних днів.

Коли її можна використати. До змін, що розглядаються, соцвідпустка на дітей надавалася особам, які фактично працюють (виконують свої трудові обов’язки). З цього випливало, що права на таку відпустку у працівниць за календарні роки, в які вони не працювали, не було.

Такий висновок можна було зробити з самого формулювання норми про надання такої відпустки: «жінці, яка працює і має двох або більше дітей…». До речі, саме так трактували цю норму фахівці Мінсоцполітики (див. листи від 06.02.2018 р. № 203/0/101-18/284, від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 20.10.2011 р. № 307/13/133-11).

Коли ж запрацює цей закон, як бачите, формулювання зміниться і починатиметься ця норма вже так: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей…».

Фактично, це вказує на те, що право на таку відпустку не буде залежати від того, є відпрацьовані дні у календарному році, за який надається соцвідпустка, чи ні. Тож виходить, що за календарні роки, в які жінка не працювала у зв’язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до 3 або 6 років, вона матиме право на соцвідпустку. Або ж зможе передати це право своєму чоловікові.

З огляду на такий порядок надання соцвідпустки, можна тільки поспівчувати кадровику у питанні визначення днів соцвідпуски, які підлягатимуть компенсації при звільненні. Для цього треба буде зібрати велику купу документів, за якими буде визначено, хто з подружжя та коли використав цю відпустку.

Доглядати за дитиною до 3 (6) років

До змін. Традиційно право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років у батька дитини було похідним від права матері, тобто лише мати може делегувати право на відпустку батькові чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

Тож скористатися цією відпусткою батько дитини міг лише у разі, якщо мати дитини має право на таку відпустку, але не скористалася нею або перервала відпустку і вийшла на роботу до роботодавця. На практиці це призводить до того, що батько, мати дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою — підприємцем, обмежений у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки.

Після змін. За правилами нового закону право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку матимуть в рівній мірі кожен з батьків дитини (матір або батько). Але оскільки така відпустка надається тільки одному з батьків, то доведеться отримувати підтверджуючі документи, що один з них не скористався правом на таку відпустку.

При цьому додалося паперового клопоту і для баби, діда чи іншого родича, якщо вони фактично доглядатимуть за дитиною і вирішать використати відповідну відпустку. Адже з набранням чинності цим законом їм доведеться для оформлення відпустки за місцем роботи подати такі документи:

 • заяву про надання відпустки для догляду за дитиною;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • довідки з місця роботи батьків про те, що вони не перебувають у такій відпустці.

І ще одна новація: у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Тож право на таку відпустку отримав і батько на рівні з матір’ю дитини.

Хоча і зараз, замість мами, у таку відпустку можуть піти працюючі тато дитини, бабуся, дідусь чи інші родичі, які фактично доглядатимуть за цією дитиною.

Причому відпустка для догляду від 3 до 6 років може бути надана зазначеним особам навіть у разі, коли мама дитини перебуває у відпустці для догляду за молодшою дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Річ у тому, що законодавство не обмежує права працівників у наданні відпустки без збереження заробітної плати.

А відпустка до 6 років належить саме до такого виду відпустки (із цього приводу є стареньке, але й досі актуальне роз’яснення Мінсоцполітики в листі від 01.09.2011 р. № 252/13/133-11).

Разом із цим відтепер буде чітко прописано, що про достроковий вихід із таких відпусток потрібно буде попереджати не пізніш як за 10 календарних днів.

Скорочений робочий час

Ще одним бонусом від законодавця для татусів стала можливість установлення їм скороченої тривалості робочого часу. Нагадаємо:

Увага! 

скорочена тривалість робочого часу означає, що час, протягом якого працівник повинен виконувати трудові обов’язки, скорочується на певну кількість годин, проте працівник має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки/окладу.

Це одна з основних відмінностей скороченого робочого часу від неповного (див. лист Мінсоцполітики від 22.03.2006 р. № 1993/0/14-06/13).

Так, за новими правилами, скорочена тривалість робочого часу може встановлюватися для працівників, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі.

Як бачите, у цій нормі вжито формулювання «для працівників», отже, право на скорочений робочий час матиме і мати дитини, і батько.

Варто також враховувати, що встановлення для зазначеної категорії працівників скороченої тривалості робочого часу — це право, а не обов’язок роботодавця.

Тож погоджуватися його встановлювати він не зобов’язаний.

 

Кучерова Оксана, юрист

ОПЛАТА ПРАЦІ ТРАВЕНЬ, 2021/№ 9

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(3)
Дмитро
13.05.2021
А якщо дружина не працює, чи зможе батько скорстатися відпусткою працівникам у яких двоє дітей ло 15 років?
Лілу
14.05.2021
ні, бо в законі чітко прописано матері
Ольга
17.05.2021
Добрий день . Якщо, я правильно зрозуміла , якщо мати не працює ,то батько не може скористатися відпусткою "один з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину;" не може скористатися?Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/kadrova-sprava/novi-vidpustki-dlya-tatusiv/
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн