Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.11.20
9770 0
Друкувати
Обране

Обов’язкові медогляди: для кого й коли?

Згідно з чинним законодавством певні категорії працівників при прийнятті на роботу або в процесі трудової діяльності повинні проходити медичні огляди. У межах цієї статті розглянемо, для кого обов’язкові медогляди та яких видів вони бувають.

Трудові медогляди

Гарний роботодавець повинен піклуватися про здоров’я своїх працівників. Адже здорові працівники — це запорука злагодженої роботи всієї установи. «Стимулюють» роботодавця не забувати про здоров’я працівників законодавство про охорону праці та КЗпП (див. рис. 1).

Рис. 1. Для кого обов’язкові трудові медогляди

Чим керуватися при визначенні того, чи потрібно тій чи іншій категорії працівників проходити медогляди? Для цих цілей призначені:

Водії транспортних засобів проходять медогляди відповідно до спеціального Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним наказом МОЗ і МВС від 31.01.2013 р. № 65/80.

Профілактичні медогляди

Санітарне законодавство зобов’язує проходити медогляд також працівників, чия професійна або інша діяльність пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань та/або виникнення харчових отруєнь (ст. 26 Закону № 4004**, ст. 21 Закону № 1645***). Такий медогляд називають профілактичним.

** Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.94 р. № 4004-XII.

*** Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких зобов’язані проходити профілактичний медогляд, затверджений постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559.

Інші медогляди

Заради справедливості слід зазначити, що наше законодавство передбачає проходження й інших видів медоглядів, зокрема:

• психіатричного (ст. 9 Закону України «Про психіатричну допомогу» від 22.02.2000 р. № 1489-III). Перелік медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), а також порядок проведення обов’язкових психіатричних оглядів затверджені постановою КМУ від 27.09.2000 р. № 1465;

• наркологічного. Перелік професій та видів діяльності, для яких обов’язковими є попередній і періодичний наркологічні огляди, затверджений постановою КМУ від 06.11.97 р. № 1238. Цим же документом визначено порядок проведення таких оглядів. Хоча зазначені медогляди передбачені іншим, нетрудовим законодавством, розглядаються вони в контексті можливості виконання працівниками своїх трудових обов’язків. Тому є підстави класифікувати їх як трудові медогляди.

Види медоглядів

Трудові та профілактичні медогляди бувають трьох видів (див. рис. 2).

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі