Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.21
91 0
Друкувати
Обране

Обсяг підвищення кваліфікації: визначаємо для викладача технікуму

У технікумі на посаді викладача працює педагогічний працівник, який у 2022 році повинен пройти чергову атестацію. Чи встановлено на законодавчому рівні норму годин для підвищення кваліфікації, яку він має виконати перед атестацією? Як проводиться підвищення кваліфікації в умовах карантинних обмежень?


Обсяг підвищення кваліфікації

Заклади освіти, в яких працюють педагогічні працівники, сприяють їхньому професійному розвитку та підвищенню кваліфікації. Останнє є необхідною умовою для атестації педпрацівника. Такий припис містить ч. 4 ст. 59 Закону про освіту1.

1 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII.

ВАЖЛИВО!

Педпрацівникам гарантовано право на безоплатне підвищення кваліфікації за різними видами і формами, перелік яких не обмежено

Вид, форму та суб’єкта підвищення кваліфікації педагог обирає самостійно. А ось річний план підвищення кваліфікації затверджує педагогічна рада закладу освіти на основі пропозицій педпрацівників (ч. 3 ст. 59 Закону про освіту).

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону про передвищу освіту2щорічне підвищення кваліфікації педпрацівників закладів фахової передвищої освіти здійснюється відповідно до Закону про освіту. Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педпрацівника закладу фахової передвищої освіти упродовж п’яти років не може бути меншою за 120 годин. При цьому певна кількість годин обов’язково має бути спрямована на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у роботі зі студентами з особливими освітніми потребами та дорослими студентами. Обсяг щорічного підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти встановлюється засновником або уповноваженим ним органом.

2 Закон України «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 р. № 2745-VIII.

Порядок підвищення кваліфікації педпрацівників, включаючи порядок оплати, умови і порядок визнання результатів підвищення кваліфікації, затверджено КМУ. Таку умову передбачено ч. 6 ст. 59 Закону про освіту. Саме на її виконання Кабмін затвердив Порядок № 8003.

3 Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 800.

Так, передбачено, що підвищення кваліфікації педпрацівниками здійснюється згідно з планом закладу освіти на певний рік. Пряму вказівку на це містить абз. 2 п. 8 вищезгаданого Порядку. При цьому рекомендовані норми годин для підвищення кваліфікації педагогів наведено у листі МОН від 04.11.2019 р. № 1/9-683. Вони стосується лише тих осіб, які атестуються у відповідному році. Зокрема, для атестації педпрацівника закладу передвищої освіти у 2021 році рекомендований обсяг підвищення кваліфікації становить 60 годин.

Стосовно норми підвищення кваліфікації відповідні роз’яснення МОН було надано у листі від 04.03.2020 р. № 1/9-141. У ньому зазначено, що чинним законодавством не визначено ані мінімальної, ані максимальної кількості годин, які педпрацівник має присвятити своєму професійному розвитку протягом одного року.

Це питання вирішують самі педпрацівники з урахуванням обставин і можливостей (у тому числі фінансових). Вони обговорюють та узгоджують ці моменти на педраді.

Водночас щорічне підвищення кваліфікації є обов’язком і невід’ємною складовою педагогічної діяльності кожного педпрацівника закладу освіти. І оскільки щорічної норми підвищення кваліфікації для педагогів законодавчо не встановлено, цей обсяг визначає кожен педпрацівник. Ці обсяги має затвердити педрада закладу освіти та включити до відповідного річного плану підвищення кваліфікації.

До речі, про обов’язкову, законодавчо визначену норму годин підвищення кваліфікації, необхідну при атестації (для викладачів закладів передвищої освіти — 120 годин). Ця вимога запрацює лише з 2022 року. Адже обов’язок щорічно удосконалювати педагогічну майстерність виник у педпрацівників починаючи з 28.09.2017 р. (з моменту набуття чинності Закону про освіту).

Тобто при атестації педагогічних працівників єдиною на сьогодні вимогою є лише необхідність підтвердження факту щорічного, починаючи з 2017 року, підвищення кваліфікації. При цьому форма і вид підвищення кваліфікації можуть бути будь-якими. А от обсяг щорічного підвищення кваліфікації має відповідати затвердженому педрадою відповідного закладу освіти.

Тож якщо викладач технікуму атестуватиметься у 2022 році, він зобов’язаний накопичити, «добрати» необхідні години підвищення кваліфікації протягом 2021 — 2022 навчального року.

Таким чином, при атестації він зможе підтвердити наявність обов’язкових 120 годин підвищення кваліфікації.

Підвищення кваліфікації в умовах карантину

В умовах карантинних обмежень МОН рекомендує закладам післядипломної освіти проводити підвищення кваліфікації педпрацівників з використанням дистанційних технологій. Адже Законом про освіту не встановлено умови щодо обов’язковості застосування тієї чи іншої форми підвищення кваліфікації залежно від проходження процедури підвищення кваліфікації з відривом чи без відриву від освітнього процесу. Усі свої рекомендації з цього приводу Міністерство виклало у листі від 12.06.2020 р. №1/9-323.

На час підвищення кваліфікації педпрацівником відповідно до затвердженого плану за ним зберігається місце роботи та середня зарплата (п. 35 Порядку № 800).

Звісно, тут йдеться про підвищення кваліфікації з відривом від освітнього процесу та в обсязі, визначеному законодавством.

Майте на увазі: для педагогів, направлених на підвищення кваліфікації з відривом від освітнього процесу, встановлено гарантії, передбачені постановою № 6954. До цих гарантій належать:

4 Постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.97 р. № 695.

• збереження середньої зарплати за основним місцем роботи за час навчання;

• оплата проїзду до місця навчання і назад;

• відшкодування витрат на винаймання житла;

• виплата добових.

Якщо педпрацівник підвищує кваліфікацію дистанційно, він не несе витрати на проїзд та проживання. Відповідно, й компенсувати їх не потрібно. Добові також не виплачуються. Адже вони прив’язані до поїздки.

Отже, при дистанційному проходженні курсів підвищення кваліфікації слід виплачувати лише середній заробіток (див. лист Мінекономіки від 18.06.2020 р. № 3511-06/37744-09).

Гаращук Ольга

Бюджетна бухгалтерія, травень, 2021/№ 20

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.