Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.16
20430 8
Друкувати
Обране

Особова картка держслужбовця: вивчаємо new-формат



 З 01.05.2016 р. запрацював Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889). Під цей Закон нормотворці продовжують розроблення і затвердження нової нормативно-правової бази. Не оминула така доля і «літописно-кадровий» документ держслужбовця — особову картку. Наказом, що коментується (набрав чинності 16.09.2016 р.), затверджено нову форму Особової картки держслужбовця та Інструкцію щодо її заповнення.

Зауважимо: наказом, що коментується, скасований наказ Нацдержслужби від 29.12.2012 р. № 256, яким затверджувалася форма особової картки держслужбовця, розроблена на вимоги Закону України «Про державну службу» від 17.11.2011 р. № 4050-VI, якому так і не судилося вступити в дію. Фактично ця форма особової картки канула в Лету, так і не набравши чинності.

Разом із тим до набрання чинності наказом, що коментується, користувались особовою карткою держслужбовця за формою № П-2ДС, затвердженою наказом Мінстату від 26.12.95 р. № 343. Наразі цей наказ Мінстату скасований згідно з наказом Держстату від 26.08.2016 р. № 154. Отже, з 16.09.2016 р. застосовуємо нову форму особової картки держслужбовця.

У чому полягають схожість і відмінність нової форми особової картки держслужбовця і форми № П-2ДС? У цілому форматзалишився однаковим. Обидві форми містять розділи про особисті дані держслужбовця, його сімейний стан, освіту, наявність наукових ступенів / вчених звань, відпустки, військовий облік, заохочення і дисциплінарну відповідальність тощо. При цьому у новій формі особової картки держслужбовця з’явилися розділи про відомості, продиктовані вимогами нового Закону про держслужбу: підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, службові відрядження (за кордон), відомості про оцінювання результатів службової діяльності та інші.

Вважаємо, що з моменту набрання чинності наказом, що коментується, відомості, які містилися у формі № П-2ДС, необхідно перенести до нової форми особової картки держслужбовця і надалі вносити інформацію саме до new-форми. Звісно, з 16.09.2016 р. при прийнятті держслужбовця на держслужбу заводити на нього особову картку слід саме за новою формою.

Відзначимо, що особова картка належить до складу документів, з яких формується особова справа держслужбовця (п. 2 розд. II Порядку ведення та зберігання особових справ державних службовців, затвердженого наказом Нацдержслужби від 22.03.2016 р. № 64).

До речі, наказом Нацдержслужби від 05.08.2016 р. № 157 (набрав чинності 16.09.2016 р.) внесено зміни, зокрема, до п. 2 розд. II вищевказаного Порядку. Так, зі складу документів особової справи виключені такі документи: ознайомлення з обмеженнями, установленими Законом № 889, пов’язаними з призначенням на посаду державної служби та її проходженням; ознайомлення з обмеженнями, установленими Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII; ознайомлення із правилами етичної поведінки державних службовців; ознайомлення із правилами внутрішнього службового розпорядку та іншими локальними актами державного органу (у разі необхідності); згода на обробку персональних даних.

Наостанок відзначимо: особові картки мають зберігатися 75 років після звільнення (поз. 499 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 р. № 578/5).

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

ОПЛАТА ПРАЦІ, ВЕРЕСЕНЬ, 2016/№ 18/1

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»



Коментарі
(8)
Олена
01.10.2016
А чи потрібно тепер замінити старі картки на нові всім спеціалітам
Марина Олена
24.10.2016
У кожного свої коментарі. А взагвлі не відомо
Оксана Олена
03.11.2016
Потрібно замінити старі картки на нові всім спеціалістам
Ольга
26.10.2016
А хто знає?
Катерина
14.11.2016
Яка вiдповiдальнiсть за недостовiрне заповнення картки?
Наталія
24.11.2016
Доброго дня! підскажіть як ви формували нові особові справи працівникам які вже багато років працюють, у зв'язку із затвердженням нової форми особової картки держслужбовця, тому що попри чіткий перелік документів виникає питання, чи долучати Усі призначення/переведення По службі, Свідоцтво про одруження(якщо диплом на дівочому прізвищі), Свідоцтва про народження дітей, Направлення на працевлаштування до копії (витягу) протоколу, сертифікати і т.д. зі старої справи.
Ольга
03.12.2016
Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чи відносяться статті у наукових фахових виданнях до наукових праць? І чи в розділі "Освіта" потрібно писати навчання в аспіратнурі? Дякую
ОленаОлена
12.09.2017
Підскажіть, будь ласка, для місцевого самоврядування стара п2дс втратила чинність, чи можемо ми користуватися новою формою? Чи вона тільки для держслужби?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн