Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.10.18
19741 4
Друкувати
Обране

Повідомлення працівника про початок відпустки: оформляємо правильно

У графіку відпусток зазначено період надання щорічної основної відпустки працівника — жовтень 2018 року. Як правильно повідомити працівника про початок відпустки?


 

Строк повідомлення

Про дату початку відпустки згідно з графіком роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком строку виходу у відпустку. Це передбачено ч. 5 ст. 79 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП) і ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Зверніть увагу!
Обов’язок роботодавця повідомляти працівників про початок відпустки поширюється тільки на щорічні відпустки: основні щорічні відпустки, додаткові щорічні відпустки, що надаються відповідно до ст. 7 і 8 Закону про відпустки. Про початок інших відпусток, які відображені в графіку відпусток (соцвідпусток на дітей, «чорнобильських» відпусток тощо), працівників можна не повідомляти.

Давайте згадаємо, як визначити строк повідомлення. Як уже зазначалося, законодавчі норми вимагають повідомляти про початок щорічної відпустки щонайменше за два тижні до дати початку відпустки. Орієнтуємося тут на правила визначення строку, наведені у ст. 2411 КЗпП. Так, у ч. 3 ст. 241КЗпП зазначено, що строк, обчислюваний тижнями, закінчується у відповідний день тижня. 

Оскільки ми знаємо конкретну дату, з якої починається щорічна відпустка, то без проблем можемо розрахувати граничний строк повідомлення.

Приклад. Щорічна відпустка працівника починається 29.10.2018 р. (понеділок). Отже, граничною датою повідомлення є 15.10.2018 р. (понеділок). Але 15.10.2018 р. є вихідним днем за рахунок перенесення святкового дня 14 жовтня — Дня захисника України. Тому «вступають у гру» правила перенесення строків. У нашій ситуації днем закінчення строку вважатиметься найближчий робочий день. Безпечніше для роботодавця буде повідомити працівника не пізніше за 12.10.2018 р. при п’ятиденному графіку роботи або 13.10.2018 р. — при шестиденному.

Ну що ж, зі строками повідомлення розібралися. Настав час поговорити про те, як правильно підійти до його оформлення.

Порядок оформлення

На жаль, правове поле не містить вказівок на те, як конкретно роботодавець повинен реалізувати вимоги ч. 5 ст. 79 КЗпП та ч. 11 ст. 10 Закону про відпустки (повідомити працівника). Але такий стан речей існує далеко не перший рік! Тому, спираючись на практичний досвід і роз’яснення офіційних органів, пропонуємо два способи повідомлення працівника про дату початку відпустки.

Складаємо та вручаємо працівникові повідомлення про дату початку відпустки.

Затвердженої на нормативному рівні форми повідомлення немає. Тому підприємство (установа, організація) розробляє її самостійно. Для зручності наших читачів наведемо зразок такого повідомлення далі.

Повідомлення складайте у двох примірниках: один — для вас, другий — для працівника. Обов’язково простежте, щоб на вашому примірнику повідомлення працівник поставив свій підпис і дату отримання повідомлення. Наявність підпису і дати надалі врятує від можливих непорозумінь.

Зверніть увагу! Якщо ви обрали цей спосіб, працівникові не потрібно писати заяву про надання щорічної відпустки.

Увага! Заздалегідь потурбуйтеся про видання наказу про надання відпустки.

Адже для того, щоб виплатити відпускні вчасно, тобто не пізніше ніж за три календарні дні до початку відпустки, їх потрібно розрахувати. У свою чергу, розрахувати відпускні можна тільки на підставі відповідного наказу. Тобто спочатку необхідно видати наказ, потім — розрахувати відпускні і встигнути виплатити їх як мінімум за три дні до відпустки.

Щоб не морочитися із зайвою «макулатурою» (спочатку складай повідомлення, знайом з ним працівника, потім видавай наказ і знову біжи за підписом до працівника), багато роботодавців віддають перевагу іншому способу повідомлення.

Знайомимо працівника з наказом про надання йому відпустки.

Цей варіант повідомлення Мінпраці озвучило в листі від 03.03.2008 р. № 42/13/133-08.

Важливо! Видати наказ і ознайомити з ним працівника під підпис необхідно за два тижні до конкретної дати щорічної відпустки, визначеної роботодавцем.

Нагадаємо: наказ (розпорядження) про надання відпустки складають за типовою формою № П-3, затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489. Оскільки ця форма має рекомендаційний характер, то наказ про надання відпустки може бути оформлений і в довільній формі. Головна вимога до наказу, складеного не за типовою формою, — наявність усіх обов’язкових реквізитів офіційно затвердженої форми.

Повідомивши працівника про початок щорічної відпустки одним з розглянутих способів, ви виконаєте приписи ч. 5 ст. 79 КЗпП та ч. 11 ст. 10 Закону про відпустки.

А якщо махнути рукою на повідомлення?

Тоді будьте готові до того, що працівник може звернутися до вас з вимогою перенести щорічну відпустку на інший період. І роботодавець зобов’язаний задовольнити таку вимогу, якщо насправді «проґавив» строк повідомлення про час надання відпустки або взагалі не повідомив про це (п. 1 ч. 1 ст. 80 КЗпПп. 1 ч. 1 ст. 11 Закону про відпустки).

Крім того, представники Держслужби з питань праці розцінюють відсутність повідомлення як «порушення інших вимог трудового законодавства». За таке порушення роботодавцеві «світить» штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати на підставі абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП (у 2018 році — 3723 грн.).

На щастя, розмір цього штрафу не залежить від кількості працівників, щодо яких здійснено порушення. Його застосовують до загальної маси порушень, а не до кожного окремо (див. лист Держслужби з питань праці від 25.01.2017 р. № 828/4.3/4.1-ДП-17 // «ОП», 2017, № 8, с. 5).

Відсутність повідомлень може загрожувати посадовим особам роботодавця адміністративним штрафом у розмірі від 510 до 1700 грн. згідно з ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х. У разі повторного вчинення такого ж порушення протягом року або його вчинення щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, штраф суттєво зростає і може становити від 1700 до 5100 грн.

Протоколи про адміністративне правопорушення складають уповноважені посадові особи Держслужби з питань праці і передають їх на розгляд до районних, районних у місті, міських або міськрайонних судів, які і накладають адмінстягнення.

На закінчення нагадаємо подальші кроки при оформленні відпустки.

Увага!
Наказ (розпорядження) про надання відпустки складають у двох примірниках. Один примірник залишається в кадровиків, а другий — передається до бухгалтерії.

Далі на підставі наказу (розпорядження) про надання щорічної відпустки спеціаліст кадрової служби вносить інформацію про надану працівникові відпустку до розділу «Відпустки» особової картки працівника (для держслужбовців типова форма особової картки, затверджена наказом Нацагентства України з питань державної служби від 05.08.2016 р. № 156, для всіх інших працівників — типова форма П-2, затверджена спільним наказом Держкомстату і Міноборони від 25.12.2009 р. № 495/656). У свою чергу, бухгалтер на підставі свого примірника наказу розраховує суму відпускних.

Висновки
Про дату початку відпустки працівника повідомляють за 2 тижні до встановленого графіком строку виходу у відпустку.

Зробити це можна одним з двох способів: направити працівникові повідомлення про дату початку відпустки або ознайомити з наказом про надання відпустки під підпис.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»Коментарі
(4)
Вера
25.10.2018
А почему рассмотрен только вариант, когда известна конкретная дата отпуска... У нас в графике ставится только месяц. Не думаю что кто-то может с такой точностью запланировать дату отпуска на год вперед.
Юра Вера
30.10.2018
Заяву пусть напишет за 2 недели до начала месяца отпуска по графику когда он хочет и от этой даты отсчитывайте 2 недели назад и выдавайте приказ на отпуск чтоб он там расписался. Заява не обязательна но и не запрещенна.
Юджин
25.10.2018
Зайві папери плодити.... Маразм
Марія
19.02.2019
все для тих, хто прийде на перевірку.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн