Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.03.21
1120 0
Друкувати
Обране

Працівник досяг 18-річчя: звільняти чи переводити?

У лютому 2021 року до установи було прийнято неповнолітнього працівника 09.03.2021 р. йому виповниться 18 років, і він має намір продовжувати працювати. Як перевести такого працівника на нормальну тривалість робочого часу? Чи потрібно його звільняти і наново приймати?

Трудовий договір із неповнолітніми

За загальним правилом на роботу можуть бути прийняті особи, які досягли 16 років. Проте з кожного правила є виняток.

Неповнолітні, яким виповнилося 14 років, можуть бути прийняті на роботу за одночасного дотримання таких умов:

• неповнолітня особа є учнем ЗСО, професійно-технічного або середнього спеціального навчального закладу;

• виконанню підлягає легка робота, яка не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процес навчання;

• робота виконуватиметься у вільний від навчання час;

• отримано дозвіл на роботу від одного з батьків або особи, яка його заміняє.

15-річних неповнолітніх можна приймати на роботу за наявності дозволу одного з батьків або особи, яка його заміняє.

Та в будь-якому разі трудовий договір із неповнолітнім укладають виключно в письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).

До прийняття на роботу всі особи молодше 18 років повинні пройти медогляд (ст. 191 КЗпП). Якщо він покаже, що запропонована особі робота протипоказана за станом здоров’я, укладати трудовий договір з нею заборонено.

Зауважимо: для неповнолітніх працівників установлено скорочену тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП).

Зокрема, для працівників віком:

• від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень;

• від 15 до 16 років (учні віком 14-15 років, які працюють на канікулах) — 24 години на тиждень.

Звільнення чи переведення?

Звільняти і приймати заново працівника у зазначеному випадку не потрібно.

Його можна перевести.

Враховуйте: скорочена тривалість робочого часу — це право неповнолітніх працівників, визначене ст. 51 КЗпП. Тому з досягненням 18 років працівник його втрачає. Його переводять на нормальну тривалість робочого часу, встановлену ст. 50 КЗпП.

Зміни істотних умов праці в цьому випадку не відбувається.

Тож попереджати працівника за 2 місяці до настання дня його повноліття не треба.

Водночас перехід на повний робочий час необхідно оформити документально. Для цього слід:

по-перше, підготувати наказ з точною датою переходу працівника на графік роботи повної тривалості робочого часу (наступний день після виповнення 18 років);

по-друге, повідомити працівника про дату такого переходу — ознайомити його з цим наказом.

Остапчук Олександр

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 9

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі