Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.02.21
1240 0
Друкувати
Обране

Щорічна грошова винагорода не включається до «відпускної середньої» — вердикт Мінекономіки

У листі від 16.01.2021 р. № 4709-06/2098-07 фахівці Мінекономіки відповіли на таке запитання нашої редакції: чи включається сума щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків педагогам до середнього заробітку, який обчислюється при розрахунку відпускних (компенсації за невикористану відпустку)?

Але перш ніж перейти до відповіді Міністерства, пояснимо, у чому полягає суть цього запитання.

Надання щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) передбачено для педагогічних працівників ч. 1 ст. 57 Закону про освіту1.

1Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII.

А умови надання такої стимулюючої виплати врегульовані Порядком № 8982.

2Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, затверджений постановою КМУ від 05.06.2000 р. № 898.

Так, відповідно до п. 4 цього Порядку грошова винагорода педагогам надається на підставі наказу керівника закладу освіти, а керівникам — за наказом вищої за рівнем організації. Виплачується вона в межах загальних коштів, передбачених кошторисом закладу освіти на оплату праці.

Враховуйте: грошова винагорода надається відповідно до Положення, яке затверджується керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом. У цьому Положенні визначаються критерії, відповідно до яких провадиться виплата грошової винагороди.

Також у ньому слід прописати порядок виплати грошової винагороди, зокрема, зазначити, чи виплачується вона декретницям, звільненим та новоприйнятим працівникам. Детальніше про це читайте у консультації фахівця Держпраці у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 37, с. 25.

Щодо порядку включення грошової винагороди до розрахунку середнього заробітку зазначимо таке.

На нашу думку, за своєю суттю грошова винагорода належить до одноразових виплат, адже виплачується вона один раз на рік. А згідно з п.п. «б» п. 4 Порядку № 1003 одноразові виплати не враховуються при обчисленні середнього заробітку в усіх випадках його збереження. Відповідно можна стверджувати, що сума грошової винагороди не включається до середньої зарплати при розрахунку відпускних (компенсації за невикористану відпустку).

3Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Але щоб остаточно поставити крапку у цьому питанні, ми звернулися за роз’ясненнями до Мінекономіки. Чому так важлива думка цього відомства? Річ у тім, що саме Мінекономіки наділено правом роз’яснювати положення Порядку № 100.

Тішить те, що фахівці Міністерства підтвердили нашу позицію. Так, у листі, що коментується, вони чітко зазначили: грошова винагорода є одноразовою виплатою, а тому не враховується при нарахуванні середньої зарплати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку № 100.

Отже, якщо у вас раніше були сумніви з приводу включення/не включення грошової винагороди до «відпускної» середньої зарплати, то відтепер маємо офіційну позицію компетентного органу.

Остапчук Олександр

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2021/№ 6

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі