Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.09.21
204 0
Друкувати
Обране

Соцвідпустка на дітей: нові запитання — свіжі відповіді

Травневі зміни у порядку надання відпустки на дітей викликали чимало запитань. Сьогодні приділимо їм увагу. І, звісно, надамо обґрунтовані відповіді.


Із 09.05.2021 р. законотворці змінили звичний порядок надання соцвідпустки «на дітей». Закон № 14011 оновив перелік осіб, які мають на неї право. Так, із зазначеної дати додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається, зокрема, одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років.

1 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX.

Як бачите, право на соцвідпустку на дітей має як мати, так і батько дітей. Проте скористатися ним може лише один з батьків. Хто саме — вони вирішують самостійно.

Здавалося б, гендерна рівність у наданні соцвідпустки — прогресивний крок. Але внаслідок цього виникло чимало запитань. Далі розглянемо їх та надамо відповіді.

Працівник — батько двох дітей до 15 років хоче піти у додаткову соцвідпустку. Його дружина (мати дітей) також працює. Чи повинен батько підтвердити, що його дружина не використала цю відпустку?

Закон про відпустки не передбачає ані механізм отримання відпустки одним із батьків, ані право (обов’язок) роботодавця вимагати від працівника документальне підтвердження того, що його друга половинка не скористалась цією відпусткою. Будь-яких підзаконних актів на виконання норм ст. 19 Закону про відпустки годі й чекати, бо про них там жодної згадки.

Наразі вже маємо листи Мінекономіки аналогічного змісту (зокрема, листи від 01.07.2021 р. № 4712-06/34401-07, від 10.08.2021 р. № 4712-06/40797-07). У своїх роз’ясненнях фахівці Міністерства звернули увагу на такі важливі моменти:

• по-перше, один з батьків дітей має право на додаткову соціальну відпустку, якщо інший з них у поточному календарному році не скористався своїм правом на таку відпустку;

• по-друге, чинним законодавством не визначено конкретного переліку документів, які один з батьків повинен надати для підтвердження того, що мати (батько) не скористалася(-вся) правом на додаткову соціальну відпустку.

Тому, на думку фахівців Мінекономіки, працівник може надати будь-який належним чином оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується, що іншому з батьків не надавалася така соцвідпустка;

• по-третє, рішення про надання соціальної відпустки на дітей приймає роботодавець з урахуванням наданих документів.

Звісно, документ, який підтверджує, що інший з батьків не користувався відпусткою на дітей за відповідний рік, — це ідеальний варіант для обережного роботодавця. Таким документом може бути довідка з місця роботи іншого з батьків. До того ж маємо подвійну вигоду: кожен з роботодавців буде знати про відпускні наміри своїх працівників.

Якщо другий з батьків безробітний і значиться на обліку у Центрі зайнятості, то можна надати відповідну довідку. Але, на жаль, не завжди можливо отримати таку довідку. Наприклад, другий з батьків ніде не працює офіційно, працює за кордоном, або ж батьки дитини не спілкуються один з одним (хоча й досі офіційно у шлюбі).

Тому можна виконати хоча б «програму мінімуму»: попросити працівника, який звертається із заявою про надання додаткової соцвідпустки на дітей, зазначити в цій же заяві, що другий з батьків не користувався такою відпусткою за відповідний рік.

До речі, така процедура уже діє у деяких випадках, коли батьки дитини самостійно домовляються, хто з них користуватиметься пільгою (гарантією), і той, на кого припав вибір, повідомляє про це одноосібно. Наприклад, у разі застосування ПСП. При цьому від іншого з батьків не вимагають жодних підтвердних документів (див. роз’яснення із підкатегорії 103.08.03 ЗІР ДПСУ).

А як же тоді бути із роз’ясненнями Мінекономіки? Адже у них йдеться про надання будь-якого документа, у якому з достатньою достовірністю підтверджується, що іншому з батьків не надавалася така соцвідпустка.

Зауважимо: листи міністерств не є нормативно-правовими актами. Вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм. До речі, про це зазначають у самих же листах.

До того ж у вищезазначених листах фахівці Мінекономіки погоджуються, що трудове законодавство мовчить про підтвердні документи.

Тож виходить, що питання підтвердження — це передусім головний біль роботодавця.

Якщо працівник без проблем може надати «будь-який підтвердний документ», на здоров’я – зайвим він не буде.

Якщо ж ні, то позбавляти його права на додаткову соціальну відпустку ризиковано. Адже працівник може звернутися для захисту своїх прав до суду або ж до Держпраці.

Працівник розлучений із дружиною. Вони мають двох спільних дітей віком до 15 років. Діти проживають із матір’ю. Батько бере участь у їх вихованні. Чи можна надати відпустки на дітей батькові?

Так, звісно можна. Те, що батьки розлучені, не вливає на право отримання відпустки на дітей.

При цьому має бути виконана важлива умова: мати дітей таку відпустку не використала за цей календарний рік.

Право на додаткову соціальну відпустку на дітей надається саме одному з батьків, а не одному із подружжя. При цьому у ст. 19 Закону про відпустки не зазначено, що батьки мають перебувати у шлюбі. Тож право на відпустку зберігається за розлученими батьками. Так само воно надається і тим батькам, що проживають у «цивільному» шлюбі.

Після 10-денного відпочинку батька мати уже не зможе взяти соцвідпустку на дітей за цей рік.

Додатково зауважимо: оскільки в описаній ситуації батько дітей бере участь у їх вихованні, то мати не зможе використати соцвідпустку на дітей як одинока мати.

Працівниця має двох дітей віком до 15 років. Вона звільняється, не виходячи з відпустки «до трьох років». Чи потрібно виплачувати їй компенсацію за невикористану соцвідпустку на дітей?

Запитання непросте. Вважаємо, що відповідь на нього — «так». Хоча фахівці Мінекономіки дотримуються іншої думки. Далі — детальніше.

У редакції ст. 19 Закону про відпустки до 9 травня 2021 року було зазначено, що соцвідпустка на дітей надається жінці, яка працює та має двох чи більше дітей віком до 15 років. Тобто йшлося про особу, яка фактично працює (виконує свої трудові обов’язки).

З цього випливало, що працівниця не мала права на таку відпустку за календарні роки, в яких вона жодного дня не працювала, а перебувала у відпустці для догляду за дитиною.

Саме так трактували цю норму фахівці Мінсоцполітики (див. листи від 06.02.2018 р. № 203/0/101-18/284, від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 20.10.2011 р. № 307/13/133-11).

Натомість після набрання чинності Законом № 1401 цей припис змінився. Відтоді соцвідпустка надається одному з батьків, які мають двох або більше дітей. А отже, право на таку відпустку більше не залежить від наявності відпрацьованих днів у календарному році, за який надається соцвідпустка.

Тому закономірно постало питання щодо права матері на компенсацію за соцвідпустку при звільненні, якщо у цьому календарному році вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною і взагалі не працювала.

Фахівці Мінекономіки у листах від 01.07.2021 р. № 4712-06/34401-07, від 10.08.2021 р. № 4712-06/40796-07 зазначили, що трудовим законодавством не передбачено надання двох відпусток одночасно.

Вочевидь, це означає, що за календарні роки, коли працівниця була у відпустці для догляду за дитиною, компенсація за додаткову відпустку не виплачується.

Однак ми не можемо погодитись із таким вердиктом. Адже потрібно розрізняти право на відпустку і порядок її використання.

УВАГА!

Право на відпустку ≠ порядок використання відпустки

Те, що працівниця не може одночасно перебувати у двох відпустках, говорить про порядок їх використання. І це, дійсно, так.

Висновок про неможливість поєднання щорічної відпустки і відпустки для догляду за дитиною до трьох років Мінекономіки зробило у листі від 28.04.2021 р. № 4712-06/25508-07 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 20, с. 4 — 5).

Такої ж позиції Міністерство дотримується й стосовно поєднання відпустки «до трьох років» та відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (див. лист від 01.07.2021 р. № 4712-06/34400-07 // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 32, с. 27).

Тож за цією логікою напрошується висновок: якщо працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною і хоче скористатися соцвідпусткою на дітей, їй потрібно перервати першу відпустку й піти у другу.

Але такий порядок використання відпусток не позбавляє працівницю права на соцвідпустку на дітей.

Ба більше, за рік перебування матері у відпустці для догляду за дитиною соцвідпустку на дітей може використати їх батько. Про це — у наступному запитанні.

Таким чином, жінка, яка має двох і більше дітей віком до 15 років та яка у 2021 році перебуває у відпустці для догляду за дитиною, при звільненні має право на компенсацію за соцвідпустку. Звісно, це право зберігається за нею, якщо батько дітей не встиг у поточному році скористатися соцвідпусткою на дітей.

ВАЖЛИВО!

Компенсувати соцвідпустку на дітей за повні роки відпустки «для догляду» до 2021 року не потрібно

Норми Закону про відпустки, у тому числі й унесені до нього зміни, зворотної дії в часі не мають. Вони працюють лише стосовно соцвідпустки за 2021 рік (і, можливо, далі, якщо законодавець чогось не змінить).

Тому за 2020 рік та попередні роки нараховувати компенсацію за невикористану додаткову відпустку на дітей працівниці, яка повні календарні роки була у відпустці для догляду за дитиною, не потрібно.

Працівник — батько двох дітей до 15 років. Його дружина з вересня 2020 року перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною до трьох років. Чи можна надати батькові соцвідпустку на дітей за 2021 рік?

Так, можна.

Мати дітей у 2021 році безперервно перебуває у відпустці «до трьох років». А отже, вона ніяк не могла відгуляти відпустку на дітей. Про це свідчать висновки Мінекономіки, розглянуті вище: використання двох відпусток одночасно неможливе. Тож право на соцвідпустку на дітей має їх батько.

Чи потрібно підтверджувати, що мати перебуває у відпустці «для догляду»? Це питання так само суперечливе, як і підтвердження невикористання відпустки на дітей.

Обережний роботодавець може попросити (але не вимагати) відповідну довідку від роботодавця матері. Також підійде витяг з Реєстру застрахованих осіб.

В установі працює подружжя, які мають двох дітей віком до 15 років. Чи можуть батьки поділити між собою відпустку на дітей: кожен хоче взяти по 5 днів відпустки?

Ні, цього зробити не можна. Всі 10 днів відпустки має використати або мама, або тато дітей.

Норма ст. 19 Закону про відпустки чітко говорить, що соціальна додаткова відпустка на дітей надається одному із батьків.

До того ж така відпустка не поділяється на частини. Адже правила поділу, передбачені ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки, стосуються виключно щорічних відпусток. А додаткова відпустка на дітей є соціальною. Отже, її слід відгуляти одразу нерозривно всі 10 днів.

Щоправда, Мінсоцполітики робить виняток для такої відпустки, наданої за декількома підставами. Оскільки у такому разі її тривалість становить 17 календарних днів, то фахівці Мнсоцполітки у листах від 05.07.2013 р. № 290/13/116-13 та від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15 зауважують таке.

Працівник може використати її, наприклад, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою — 7 календарних днів.

Водночас у описаній ситуації кожен із батьків може взяти відпустку за різні роки. Наприклад, якщо мати ще не відгуляла відпустку на дітей за 2020 рік (або за попередні роки), вона цілком може скористатися своїм правом зараз. Аадже така відпустка не «згорає». А татові дітей можна надати додаткову соціальну відпустку уже за 2021 рік.

Заміжня працівниця звільняється. Вона має право на додаткову соцвідпустку як мати двох дітей до 15 років, але не використала її за 2020 та 2021 роки. Чи потрібно виплачувати їй компенсацію за цю невикористану відпустку?

За 2020 рік точно виплачувати. А от за 2021-й — лише якщо батько дитини ще не скористався такою відпусткою. На це звернули увагу фахівці Мінекономіки у листі від 10.08.2021 р. № 4712-06/40796-07 (ср. USER_SHOW_ID).

Щодо надання права на соцвідпустку батькові дітей до 15 років такого питання б не виникало. Відпустка за попередні роки не згорає, ніхто, крім матері, на неї права не мав. Тож висновок єдиний: виплачуємо компенсацію при звільненні. До того ж пряму норма містить ст. 24 Закону про відпустки.

Так слід діяти з невикористаною відпусткою за 2020 рік. Адже тоді тато ще не мав права на таку відпустку.

Натомість із відпусткою за 2021 рік уже складніше. Норма про виплату компенсації незмінно є у ст. 24 Закону про відпустки. Тож за невикористану відпустку слід виплачувати компенсацію при звільненні.

Але попередьте працівницю: після її звільнення та виплати компенсації батько дитини не зможе відгуляти додаткову соцвідпустку за 2021 рік.

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2021/№ 35

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.